Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mik a tapasztalatok,(előnyök,h...

Mik a tapasztalatok,(előnyök,hátrányok) panel vagy tégla lakást éri meg jobban venni?

Figyelt kérdés
Ahol szeretnék venni ott ezek a régi 1950es években épült 2 emeletesek téglalakások vannak,vagy a 60-70es években épült 7 emeletes panelok. Egy ismerős idős építészmérnök szerint aki részt vett a panelok építésében azt mondta ezeket 40-50évre tervezték,lassan lejár az idejük(a bennük lévő fém tartó szerkezetek korrodálódhatnak és gyakorlatilag az egész életveszélyes lehet),valamint több olyan üreg van ahol a rágcsálók elszaporodhatnak,meg kevésbé hangszigeteltek,jobban áthallatszik minden.Ezzel szemben a régi téglák biztonságosabbak,csak nagy a belmagasságuk az lehet plusz költség fűtésnél,meg olyan régiesebb hatásúak(mondjuk engem nem zavar). Érdekes mert a panelek még drágábbak is kicsit a tégláknál.Mik a tapasztalatok előnyök,hátrányok.
2022. jan. 2. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
A szomszédok felől átszűrődő hangok miatt én csakis téglaépítésübe mennék. Akkori barátnőm lakott panelban, és valamelyik szomszéd bimbammos órája miatt mindig megébredtem. Meg az is nagy élmény lehetett mikor a sógor fürdött, a felette lakó szomszéd meg belerottyantott a kádba :D
2022. jan. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Akkor ezek szerint te tetted fel mostanában ezeket a mennyit bírnak a panelok kérdéseket is!

40 éve 1982 volt. Vannak ennél már lényegesen öregebb panelok is és egyik sem dőlt még össze. Én ettől nem félnék.

Ettől függetlenül téglát vennék, mert számos előnye van, hátrányáról pedig nem is tudok, esetedben nagy belmagasságtól eltekintve.

Felénk amúgy 7 emeletes panelről nem is tudom. Erre a 4 és 10 emeletesek voltak divatban. És a tégle lakások jóval drágábbak.

2022. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Húsz éve tégla társasházban lakom, és minden szomszédomat hallom. Fejem fölött ha tévéznek, vagy cipőben járkálnak a parkettán, ha megy a mosógép vagy porszívóznak, hallatszik.

Mellettem kétgyerekes család, hallom ha kiabálnak, érzem az én padlómon, amikor a kölykök ugrándoznak.

Három méteres a belmagasság, a harmincas években épült körfolyosós belvárosi társasház.

2022. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Panelban egy jó bableves után át lehet rotyogtatni a szomszédnak!
2022. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Sok mindentől függ. Én pl. előbb vennék panelprogramos szigetelt panelt, mint olyan tégla házban lakást, ami még nem lett szigetelve.
2022. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Egyet értek a 3-as válaszolóval. Azért állítják azt, hogy panelben minden áthallatszik, mert többnyire 10 emeletes panelházak épültek, míg téglából inkább 3-4. 4 emeletes panelban lakom és nagyon ritkán hallok bármit is. Fürdőben egyedül, mert ott a wc panelt nem szabad beépíteni és az ugye az végig megy.

Ahol hangos a szomszéd ott téglában is ugyanúgy hallod. Kérdésre válaszolva mind2-t megéri inkább hely és ár függő. Panelt könnyebb felújítani és központi fűtés jobb szerintem.

2022. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Azért a panelok tervezési èlettartamuk 2. Felében járnak màr jócskán. Kitudja meddig fognak állni. Mondjuk valószínűleg nem lesz velük nagy gond mostanság, de azért az beton elemek közötti kapcsolatoknak a vìz nem tesz jót, ilyen téren kitudja, hogy egy komolyabb karbantartás vagy felújítás nem-e nézd majd ki nekik a jövőben.
2022. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Én 5 szintes 15 lakásos panelben lakom, ahol kizárólag 1,5 szobás lakások vannak. Iszonyú csendes, kb. 10 lakásban nyugdíjas lakik egyedül, párban albérlők, párban fiatal pár babával. 10 emeletes, emeletenként 4-6 lakásos panelben én sem laknék. Egy olyan házban már szinte egy falu lakossága lakik.
2022. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lakást vettünk,előtte alaposan beleástuk magunkat az információkba,megnéztünk jópárat. Először csakis téglát... Újépítésűt nem tudtunk venni. Már a '80-as építésűeknél is mállott a vakolat,és igen,szomszédfüggő mit hallasz. Nagy belmagasságút nem is néztünk. Végül panelprogramos panel mellett maradtunk. Nem bántuk meg. Sokemeletes,de 3 lakás van szintenként. Szomszédzajt időnként hallunk,de elviselhető. Tanyán kívül még falun is hallod a szomszéd ilyen-olyan ténykedését.Tehát én a panelprogramos panel mellett teszem le a voksom,jó helyen. Valószínű sokan vannak így,azrrt emelkedik az áruk.
2022. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Emberek a 200 éves tégla jobb, mint a 40 éves panel amibe a gőzölt beton mellett acél is van? Hihető :DD
2022. jan. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!