Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mi okozza, hogy...

Szerintetek mi okozza, hogy még mindig irgalmatlanul mennek felfelé az ingatlanárak?

Figyelt kérdés

Már kb 3 éve aktívan nézegetem az ingatlan.com kínálatát, és meglehetősen elkeserít, hogy azóta kb 100%-os növekedést mutatnak az árak (Budapesten, de gondolom vidéken sem lehet sokkal rózsásabb a helyzet). Érdekelne, hogy ti mit gondoltok, ez mitől lehet? Ki veszi meg ezeket az ingatlanokat 100-150 milliókért? Ráadásul az, hogy emelkednek az árak, nekem azt jelenti, hogy a kereslet is emelkedik, tehát egyre többen tudnak ennyiért venni házat/lakást. Azt ne mondja nekem senki, hogy a CSOK meg a babaváró 10 meg 15 milliója emelte meg a 3 évvel ezelőtti 80 milliós átlagárat 160 millióra :D Kínai befektetők meg csak nem vesznek XVII. kerületi családi házat.


A lakások ugyanez, bár ott azért még el tudom fogadni, hogy azt a kb 10 darab 5 szobás lakást, amit egész Budapesten árulnak, megveszik a befektetők, mert azt relatíve jól ki lehet adni albérlőknek, de csak nem az ÖSSZES lakást befektetési céllal veszik meg az emberek.


Nektek mi a véleményetek? Akik az utóbbi időben terveztek venni, vagy vettetek házat/lakást, mit tapasztaltatok? Hogy lehet erre felkészülni vagy megoldást találni? Magasan átlag feletti a jövedelmünk, de még így is iszonyú esélytelennek érződik az egész ingatlanvásárlósdi (és pedig nem várunk semmi luxust vagy extrát, hacsak azt nem vesszük annak, hogy minden gyereknek szeretnénk saját szobát és ha kertünk is van, akkor az nagyobb legyen egy zsebkendőnél).


2022. febr. 9. 16:38
1 2 3
 1/21 grafno ***** válasza:
79%
Vannak akiknek van pénzük megvenni és még ratenni az árra. Szerintem sok csalad/pár keres pl havi 600-700t esetleg ennél többet és 25evre bevallaljak a hitelt. Az epitoanyag is valahol 2x esetleg 3x szorzót kapott 2018ota és ezt viszont lehet látni az árban. Olcsóbb nem lesz az ingatlan mert szerintem, aki megveszi az már inkább keresni akar rajta.
2022. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Hitelmoratorium van, olcso a hitel, magas az inflacio, sokan kivarnak az eladassal valasztasokig (pl mi is) ezert is a kinalat evek ota a legalacsonyabb.
2022. febr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Ja meg torlesztesi monatorium is.
2022. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
OFF: Furák a kínaiak, mert Kőbányán azt látom, hogy tele vannak velük a panelok. Mindegyik hatalmas nagy BMW, Land Rover és hasonlókkal jár, közben meg panelban élnek.
2022. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy azt látom kivitelezőként, ha nyerni akarunk rajta akkor ilyen 7-800 ezres m2 árakon épülnek új épületek.
2022. febr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy nem csak az ingatlan árak mennek fel, hanem minden is. Benzintől kezdve a szolgáltatásokon át a kajáig.


Régen 1.000 Forintokból rendeltünk pizzát, most 2,5-3 ezer alatt nem áll meg. Pár éve 13-15 ezerből tele tankoltam a kocsit, most nincs tankolásom 20 ezer alatt.


Számítástechnika, telefonok? Őrület árak vannak.


Egy sima hajvágás 3-5 ezer Forint, bemegyek a boltba 5 ezer alatt nem jövök ki és akkor még nem vettem semmit.

2022. febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
13%

Mi 30-ért kezdtük hirdetni a belvárosi felújított lakásunkat, ma vittük le 26.8-ra, és a környéken ugyanez a helyzet.

Nem tudom, milyen időtávon nézed a +100%-ot, mert 7 év alatt megvolt, igen, de már 1,5-2 éve esik.

2022. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

A kormány gazdaság politikája . A közpénzek lenyúlása .

Az Isten pénze sem lenne elég.

2022. febr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Magas infláció, gyenge forint, támogatott hitelezés és egyéb támogatások. Drágul minden, romlik a forint, ìgy mindenki igyekszik biztos helyre tenni a pénzét ami értékálló hosszú távon. Sztem a lakások jó részét éppen ezért nem lakhatásra veszik hanem befektetni.
2022. febr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

Mondjuk èrdekes lenne ha olyan kormány lenne netán aki a befektetőket akarná hátrányba hozni, ès a lakhatásra vásárlókat előnybe. Mondjuk minden 2. vagy 3

. Ingatlanra lehetne ingatlanadót kivetni és egyebeket. Van ahol ez külföldön is működik. Ès az emberek nagyobb része sztem tàmogatnà

2022. febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!