Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mi okozza, hogy...

Szerintetek mi okozza, hogy még mindig irgalmatlanul mennek felfelé az ingatlanárak?

Figyelt kérdés

Már kb 3 éve aktívan nézegetem az ingatlan.com kínálatát, és meglehetősen elkeserít, hogy azóta kb 100%-os növekedést mutatnak az árak (Budapesten, de gondolom vidéken sem lehet sokkal rózsásabb a helyzet). Érdekelne, hogy ti mit gondoltok, ez mitől lehet? Ki veszi meg ezeket az ingatlanokat 100-150 milliókért? Ráadásul az, hogy emelkednek az árak, nekem azt jelenti, hogy a kereslet is emelkedik, tehát egyre többen tudnak ennyiért venni házat/lakást. Azt ne mondja nekem senki, hogy a CSOK meg a babaváró 10 meg 15 milliója emelte meg a 3 évvel ezelőtti 80 milliós átlagárat 160 millióra :D Kínai befektetők meg csak nem vesznek XVII. kerületi családi házat.


A lakások ugyanez, bár ott azért még el tudom fogadni, hogy azt a kb 10 darab 5 szobás lakást, amit egész Budapesten árulnak, megveszik a befektetők, mert azt relatíve jól ki lehet adni albérlőknek, de csak nem az ÖSSZES lakást befektetési céllal veszik meg az emberek.


Nektek mi a véleményetek? Akik az utóbbi időben terveztek venni, vagy vettetek házat/lakást, mit tapasztaltatok? Hogy lehet erre felkészülni vagy megoldást találni? Magasan átlag feletti a jövedelmünk, de még így is iszonyú esélytelennek érződik az egész ingatlanvásárlósdi (és pedig nem várunk semmi luxust vagy extrát, hacsak azt nem vesszük annak, hogy minden gyereknek szeretnénk saját szobát és ha kertünk is van, akkor az nagyobb legyen egy zsebkendőnél).


2022. febr. 9. 16:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Építőiparban dolgozom, csináltunk luxus lakásokat.


Láttam a vevőlistát, a lakások 80%-át cégek, vállalkozások, vették, vagy olyan magánemberek akik 2-3-4 lakást vettek.


Ez mind befektetés.


Volt egy illető, aki az első vásárlók között volt. Még az építés előtt tervrajzról megvásárolt egy lakást 1,5 milliós m2 áron. Mire elkészült az épület, az azonos lakások már 2,5-3 milliós m2 áron mentek.


Emberünk 2-3 év alatt konkrétan megduplázta a pénzét.


Volt amikor leállították az értékesítést, hogy kivárják az árak emelkedését és nagyobb legyen a haszon az eladott lakásokon.

2022. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a drágulás tényleg brutális.


1-2 éve még azt nézegettem, hogy 20-22 millióért maximum Csepel, Havanna lakótelep meg Pesterzsébet jöhetnek szóba, de ott is csak kis panellakások. 25 körül már volt választék.


Most meg ott tartunk, hogy a Havannán is 30+ millióért mennek a panelek.

2022. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Most éppen az infláció.
2022. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik fő oka a maffia kormány családtámogatási programja, amivel gennyesre gazdagodnak a már egyébként is kőgazdag vállalkozók, a tüzépesektől kezdve, a burkolókon át az építtető cégekig mindenki, csak épp az átlag embernek már esélytelen a lakáshoz jutás.

A másik ok a maffia kormányunk áldásos pénszórási tevékenysége amivel eszetlenül túlárazott beruházások formájában telibe tömi számolhatatlan mennyiségú pénzzel a kormányhoz közeli cégeket, ezzel jelentősen csökkentve a pénz értékét amivel kőkeményen inflációt generál.

A harmadik ok a maffiakormány dilettáns vagy direktbe hazaáruló bankpolitikája miatt elszabaduló és maximálisan kezeletlen infláció. Mivel nincs semmilyen épkézláb banki befetetési forma ami legalább valamennyire is őrízné a pénz értékét. Ezért még az is lakást vesz akinek nincs is rá elég pénze mert hitelt vagy uzsorás kölcsönt használva is kevesebbet bukik egy eszetlenül túlárazott rottyon lévő lakással is, mint a bankban inflálódó pár év alatt a töredékét érő forinttal.

Köszönhető mindez O1G-nek és bűnszervezetének a fide$znek, szavazzatok ismét rájuk, hogy jövőre 100 millióbsa kerüljön egy panel garzon.

2022. febr. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
14: aztán avval kampányolnak, hogy bővíteni kellene a család támogatásokat. Nem tom mit terveznek, ràdobnának mèg egy 10est a csokra vagy mi? Egyszerűen mintha nem lennének gazdasági szakembereik. Szép irany az, hogy a gyerekeseket támogatjuk de nem lehet sztem annyit rátenni ezekre a pénzekre amit a piac ne tudna bejárati. Aztàn lehet tévedek, de sztem ez ìgy van.
2022. febr. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nagyon jó befektetés az ingatlan évek óta. Amúgy én is ezt csinálom, mert a banki kamatok nevetségesen alacsonyak. Ha nem csinálsz semmit, még úgy is +20% a nyereséged, de ahogy írja Túrázó, az élelmesebbek simán duplázzák a pénzüket.

Másrészt meg soha ennyien nem akartak maguknak saját lakást. Óriási a kereslet, ami szépen hajtja felfelé az árakat.

2022. febr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Ráadásul az, hogy emelkednek az árak, nekem azt jelenti, hogy a kereslet is emelkedik, tehát egyre többen tudnak ennyiért venni házat/lakást."


Pedig ez így van. Nézd meg a közösségi médiát, a tizenévesek napnál világosabb látják, mi az "elvárt szint". Régen egy nokia mobil volt a státusz szimbólum, ma már egy lakás. Így változnak az idők.

2022. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk a népesség fel millióval csökkent 30 év alatt ès jelenleg is fogyás van, szóval egy bizonyos szám után nem biztos, hogy no az ingatlanok mennyisége iránti igény. Max inkább a felkapott helyeken lehet lokálisan igény még új lakásokra.
2022. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Régen egy nokia mobil volt a státusz szimbólum, ma már egy lakás."


Egy lakás, saját ház mindig is státusszimbólum volt mióta világ a világ.


Akinek volt jobbat, szebbet, nagyobbat akart, akinek nem volt az is sajátot akart.


Maximum az változik, hogy kinek mennyire van lehetősége vásárolni.

2022. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%

Infláció van, nagyon durván.

Egy nagyszatyor sima bevásárlás 20ezer, es akkor még a lidlben voltam, nem a cba-ban, ahol minden 1.5x annyiba kerül.

12 éve konkrétan emlékszem hogy púpusra raktam egy auchanos nagy bevásárlókocsit 20 ezerből.

Az utóbbi 2 évben már USA-ban és EU-ban is meglódult az infláció, erre nálunk jön még kb 10% "prémium" itthon.

2022. febr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!