Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mi okozza, hogy...

Szerintetek mi okozza, hogy még mindig irgalmatlanul mennek felfelé az ingatlanárak?

Figyelt kérdés

Már kb 3 éve aktívan nézegetem az ingatlan.com kínálatát, és meglehetősen elkeserít, hogy azóta kb 100%-os növekedést mutatnak az árak (Budapesten, de gondolom vidéken sem lehet sokkal rózsásabb a helyzet). Érdekelne, hogy ti mit gondoltok, ez mitől lehet? Ki veszi meg ezeket az ingatlanokat 100-150 milliókért? Ráadásul az, hogy emelkednek az árak, nekem azt jelenti, hogy a kereslet is emelkedik, tehát egyre többen tudnak ennyiért venni házat/lakást. Azt ne mondja nekem senki, hogy a CSOK meg a babaváró 10 meg 15 milliója emelte meg a 3 évvel ezelőtti 80 milliós átlagárat 160 millióra :D Kínai befektetők meg csak nem vesznek XVII. kerületi családi házat.


A lakások ugyanez, bár ott azért még el tudom fogadni, hogy azt a kb 10 darab 5 szobás lakást, amit egész Budapesten árulnak, megveszik a befektetők, mert azt relatíve jól ki lehet adni albérlőknek, de csak nem az ÖSSZES lakást befektetési céllal veszik meg az emberek.


Nektek mi a véleményetek? Akik az utóbbi időben terveztek venni, vagy vettetek házat/lakást, mit tapasztaltatok? Hogy lehet erre felkészülni vagy megoldást találni? Magasan átlag feletti a jövedelmünk, de még így is iszonyú esélytelennek érződik az egész ingatlanvásárlósdi (és pedig nem várunk semmi luxust vagy extrát, hacsak azt nem vesszük annak, hogy minden gyereknek szeretnénk saját szobát és ha kertünk is van, akkor az nagyobb legyen egy zsebkendőnél).


2022. febr. 9. 16:38
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

A családtámogatások beindították az emelkedést, de igazából van is fizetőképes kereslet ezekre az árakra. Mi voltunk úgy lakást nézni, hogy a végső ár 5 millióval lett több, mint a meghirdetett ár, és ez egy közepes állapotú panel volt. Ráadásul tavaly is a legtöbb ingatlant hitelre vették, és rekordmennyiségű hitelt utaltak ki a bankok. Ha drágábbak lennének sokkal a hitelek, akkor talán lenne esély egy minimális korrekcióra.


Most annak nehéz, aki az elsőt akarja megvenni. Mi is hiába gyűjtögettünk, az utóbbi években az volt a tendencia, hogy 2x-3x annyit drágult az ingatlanok ára egy év alatt, mint amennyit mi egy év alatt félre tudtunk tenni. Tavaly év végén vettünk egy 1,5 szobás panelt egy nem túl elit helyen. 1 évig nézegettük a lakásokat, és eleinte 1+2 fél szobásat akartunk, ha később bővülne a család, ne nyomorogjunk, de lejjebb kellett adni az igényekből. Én úgy látom, ha ma kellene nézelődnünk, már esélytelen lenne még egy 2 szobás is egy rosszabb környéken, egy pár hónap alatt is annyit nőttek az árak.

2022. febr. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!