Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Sajnos költöznünk kell. Az...

Sajnos költöznünk kell. Az önkormányzat erősen értékcsökkentő beruházásokat tervez a szomszédba. (Nem kommunikálnak a témában, nyilvánvalóan ingatlan mutyi?)

Figyelt kérdés

Hogyan lehet ilyen körülmények között (a beruházás még sok év, mire elkezdődik) a leghatékonyabban elköltözni. A helyet nagyon szeretjük, de épp a kiirtásra ítélt erdő miatt.

50 felettiek vagyunk, a biztosító szerint várhatóan még 30 évet élünk. (szerintem kicsit túlbecsülte)

Amire gondoltunk:

*Venni egy kész, használt házat.

*Építtetni egy valamilyen házat.

*Konténer vagy könnyűszerkezetes házat építtetni.


Tégla és panel házzal van tapasztalatunk. Azokat jónak találtuk

A környéken, amit könnyűszerkezetesnek hívnak, abból mindent kiloptak építéskor még viharban is erősen mozog. Ha korrektül van építve akkor milyen?

Konténer épületből csak az irodakonténereket láttam. Azok szánalmasak, de a konténerházak azt hiszem annál igényesebbek.


Akinek van tapasztalata megosztaná?



2022. márc. 23. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább vegyetek készet, ha van.


A könnyűszerkezetes szerintem jelen helyzetben lehet jó. Jól megépítve ugyanannyi, mint egy normál ház, mikor megkapod az árajánlatot, de legalább 2-3 hónap alatt annyiért meg is van. Építkezésnél simán benne van, hogy 2-3x emelnek.

2022. márc. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Átlagos középáron kell maximum hirdetni és akkor valószínűleg hamar eladjátok. 2-3 hónap türelmi időbe még bele szoktak menni a vevők.


Mikor megvan a tényleges vevő nézhetitek is az új építésű házakat. Tégla vagy könnyűszerkezet manapság mindegy, ha betartották az előírásokat.


Mindkét oldalon vannak hanyag és jó kivitelezők!

Ami lényeg a kivitelező bélyegzője legyen a generálkivitelezői szerződésen és magánszemélytől ne vegyetek új építésű házat. Ellenkező esetekben nehéz, sőt lehetetlen a garanciát évényesíteni később.


A fenyő palló ház nyikorok, ropok, stb. a fémvázas vagy kvh pallós nem nyikorog.

2022. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Használt, szigetelt téglaházat vegyetek, ha ház a vonzó nektek, lehetőleg kúttal.

Egyéb esetben lakást mondtam volna (nem panelt) de a jelen történéseket továbbgondolva bebizonyosodik, hogyha valami gáz/villany probléma lenne, a társasházaknál nagy gond lesz. Egy kertesben tudsz vetni krumplit, hagymát, zöldséget, paprikát, paradicsomot és éhen már nem halsz, sparhelten meg tudsz főzni, egy kályhát beállítva nem fogsz megfagyni.

2022. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Bármit, csak az építtetést most felejtsd el!
2022. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"a beruházás még sok év, mire elkezdődik"

Semmi sem biztos, lehet, hogy nem is csinálnak semmit.

Ha szerettek ott lakni, szerintem maradjatok.

2022. márc. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös

Sajnos az tuti, hogy elindul. A polgi pénze függ tőle.

2022. márc. 24. 10:09
 7/9 anonim ***** válasza:

A polgi sem lesz mindig polgi.

Azt írtad, hogy sok év múlva kezdik. Miből gondoltad?

2022. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Abból,hogy hosszú az utca. A másik végén már vágják a fákat. Mire hozzánk elérnek, az idő.
2022. márc. 24. 12:45
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
De hiszen akkor már elkezdték!
2022. márc. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!