Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlás előtt állok...

Ingatlanvásárlás előtt állok szerintetek megvegyem ennek ellenére találkoztatok már ilyennel?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak egy emeletes házat,a 70-es években épült,mivel eladtam a lakásom sürget az idő és lassan vennem kell egy házat,tetszik kívülről belülről,viszont egy baj van vele,hogy a felső szinten a szobában lejt a parketta,de olyannira hogy az üveggolyó csak úgy gurul,ami azért érdekes mert az alatta lévő szoba plafonja teljesen egyenes ahogyan a falak is,mert ugye akkor annak is ferdének kéne lennie a fizika szerint...Felhívtam egy statikus ismerősömet aki azt mondta,hogy ez elég gyakori régi házaknál de nem vészes,szerinte nem az alappal van gond,hanem nincs egyenletesen alábetonozva,repedések csak kicsik vannak bent,a külső falon van egy kb fél centis fél méteres átlós repedés...Ti találkoztatok már ilyennel?Mik a tapasztalatok?

#ház #lakás #ingatlanvásárlás #Padlószerkezet #Egyenletlenség
2022. ápr. 2. 00:00
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem megveheted. Max kezdened kell valamit az emeleti padlóval de abból gáz nem lesz
2022. ápr. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Repedés minden házon lehet. Ezek a kisebbek nem jelentenek semmit. A padlót meg ki lehet egyenlíteni ha zavar. Régen kalákában építkeztek. Szomszédok haverok. Olyan lett amilyen. De attól még nem rossz
2022. ápr. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél oda egy statikust vagy egy építészt. Az ilyet nem hallomásból kell megítélni.
2022. ápr. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kis panelban csináltattam újra padlót, kb egy milla volt a két szoba, baráti áron, nem most. Most egyenes meg minden, de nem két fillér, sok kosszal jár, és azóta csak emelkedtek az árak. Szóval számolj rá jó pár milliót ha egyenesre akarod, akkor is ha nem statikai hiba.
2022. ápr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most nem értem igazából mi a kérdés, ha van statikus ismerősö akkor vidd el, nézze meg. Látatlanba senki nem fog okosabbat mondani.
2022. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet házilag is egyenlíteni a padlót. nem kell hozzá szaki, így anyag áron megvan. De nagyon drága az aljat kiegyenlítő.

De valószínűleg, ha úgy ahogy van bebútorozod, abszolút nem fog zavarni.

2022. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én szintén a 70-es években épült házamban, konkrétan a szobák betonozásának elimítását spóroltál le, tiszta göröngy volt az egész, és csak rátették a szőnyeget.
2022. ápr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a statikus nézze meg, és ne telefonon ossza az észt.

Egyébként, a 70-es években kalákában annyi sz/rt összeépítettek, hogy simán benne van, hogy csak az emelet aljzatbetonozásánál szaladt túl a pálinka és felvered, újrabetonoztatod egy normális szakival és megvagy, vagy az egész is lehet romhalmaz.

2022. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is NÉZESD meg a statikussal, ha az alapján is azt mondja, hogy oké, akkor vedd meg nyugodtan. A padlót meg kiegyenlíted, ha zavar, persze erre hivatkozz az áralkúnál.
2022. máj. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!