Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Sajnálni fogom, ha Debrecenbe...

Sajnálni fogom, ha Debrecenbe költözök? Tényleg mindenki el kíván költözni onnan? Tényleg jobb (akármit is jelentsen ez a jobb) Győrben, Székesfehérvárott, v. a (számomra) túlságosan pörgő, szmogos fővárosban? Vagy! Mi miatt kellemes mégis Debrecen?

Figyelt kérdés

Annyi sok és ellentmondásos megjegyzés van a várossal kapcsolatban.


Ennyire rossz lenne valóban?


Vagy vannak kellemes, igenis ajánlható oldalai Debrecennek, vagy a környékbeli kisvárosoknak?



2022. ápr. 14. 19:15
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
8%
Hát nem tom, legutobb amikor beszéltem egy keletről idekoltozovel aki 1700 eurót keres most, neki teljesen megváltozott az èlete.
2022. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
89%

#11

Ez ugyanúgy működik, hogy ha beszélsz egy helyivel aki nem kint dolgozik, annak is teljesen megváltozott az élete. Csak kicsit máshogy.

És azért ne az osztrák fizetés legyen már itthon a prioritás.

Én is kint dolgozom, és a haveri köröm kb. 100% nem idevalósi, szóval eszembe sincs őket megszólni, csak na... Ésszel kellett volna ezt is csinálni, csak hát nem, mindenki a pénz után ment, itt is, máshol is, és így lett a város egy lepusztult átjáróház.

Ebbe valaki beleszar valakit meg rosszul érint. De jól, kétlem, hogy bárkit is.

2022. ápr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
45%

12: Figyelj te is ezt csinálod. Ha 200 km-rel keletebre születsz akkor valószínűleg fele ennyiből gazdálkodsz. Itt nem az a baj, hogy az emberek a jobb lehetőségek fele mennek. Ez természetes.

A város vezetésnek kellene tudni kezelni a helyzetet egy kicsit jobban. Saját meglátásom szerint legalábbis.

Pl: Külső részekhez ahol épülnek sorba a tömbházak lehetne infrastruktúrát vinni, bevásárló részeket, gyógyszertárakat stb dolgokat. Aki csak ingázik napi szinten minél kevesebbet járjon be a városba.

2022. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez egy elég hülye kérdés.

Jelenleg Debrecen az ország második legnagyobb városa, 32 ezer egyetemi hallgatóval. Az utóbbi öt évben magasan a legkedveltebb ipari és ingatlanbefektetési célpont. Nemzetközileg elismert, a világon az egyik leginkább ajánlott desztináció. [link]

Ha valamiért "élhetetlen" Debrecen, az a rengeteg építkezés miatt van: utakat építenek, színházakat újítanak fel, 7(!) azaz hét szálloda épül, gyárak és luxuslakások épülnek - igen, ez nagyon kényelmetlen.

Debrecen 2022 évi költségvetése: 184,72 milliárd forint (hitelmentesen!)

Győr 2022 évi költségvetése: 79,1 milliárd forint

Szeged 2022 évi költségvetése: 80 milliárd forint

Pécs 2022 évi költségvetése 49,635 milliárd forint.

És ehhez jön még a Debreceni Egyetem 200 milliárdos költségvetése.

Debrecenből jelenleg csak azok mennek el akiknek nagyon muszáj, mert inkább mindenki Debrecen irányába megy befektetni is és lakni is, mert rengeteg munkahely van! Tök élhető nagyváros (magyar viszonylatban), nagyon jó infrastruktúrával, jó közbiztonsággal, jó befektetési lehetőségekkel.

A fentiek a szigorú tények, aztán mindenki azt és úgy dönt, ahogy a képességei megengedik.

2022. ápr. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
100%

#13

Ezt írtam én is, hogy mindenki a pénz után ment, és leszartak mindent. A városvezetés is meg akik idejöttek is.

A városvezetés leszar mindent is, akik idejöttek meg bármennyit kifizetnek az osztrák fizetésből, mert nekik így is jobb, csak közben az árak úgy elszálltak, mint az állat pont emiatt.


De igazából ennek már mindegy, ugyanis Sopronban nincs üres parcella már. A meglévő néhányat még beépítgetik, de ennyi. Tele van szó szerint. Itt már nem fognak nagyon megoldani semmit, ugyanis ahhoz bontani kellene.

Nagyon kevés zöld terület van illetve volt, mert most azok vannak építés alatt és kifújt.


Ez még látatlanban is putris állapot.

2022. ápr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
82%
Makóról mentünk Győrbe lakni, dolgozni - mivel egy álláshirdetésnek bedőltünk. Nagy reményekkel érkeztünk a városba. Az én állásom biztos volt, a páromé feltételes. Mikorra odaértünk, a páromról már szó sem volt, és az albérleti támogatásról is kiderült, hogy nem automatikus, hanem csak adható. De persze az is csak ha véglegesítenek... Persze ha már ott vagyunk, akkor már nem fordulunk vissza. Szóval rövidre fogva: 2 év múlva ott tartottunk, mint ha maradtunk volna Makón. Valóban nagyobb a kereseti lehetőség, de ezt elviszik a magasabb megélhetési költségek. Ráadásul voltunk kint Bécsben is, meg Pozsonyban is... hát azok után Győr semmiképp nem az álmok városa. A kilátástalanságból az szabadított meg, hogy a párom nagynénje meghalt, és ő örökölt egy kis házikót Debrecen kertségében. Azonnal költöztünk. Egy hét múlva már dolgoztam - ugyanannyiért mint Győrben. A párom egy héttel később állt munkába. Azóta a házat sikerült teljesen felújítani. Ennyi segítőkész, önzetlen emberrel még nem találkoztunk! Nagyon szeretünk itt lakni: tiszta a levegő, csend és nyugalom - egy negyed órányira egy nyüzsgő nagyvárostól. Nyilván sokkal jobb a helyzetünk, hogy nem egy lepusztult albérletben vergődünk Győrben, de nincs az az Isten, hogy még-egyszer oda költözzünk - és akit csak lehet, mindenkit lebeszélek róla!
2022. ápr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
16%
Éltem Debrecenben, én utáltam. A Nagyerdő környékén laktam, bármerre mentem, tele volt az utca csövesekkel meg drogosokkal. Iszonyatosan lepusztult egy város. Lopás, betörés, testi erőszak mindennaposak. Alig vártam hogy eljöjjek onnan.
2022. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom a kristálytiszta, szuper közbiztonságú, minden elszíneződéstől mentes "álomvárosba", Budapestre költöztél - 30 évvel ezelőtt...
2022. ápr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó, ha ez nekem szólt, akkor tévedsz. Bp még rosszabb. De Debrecen valóban pocsék volt. Magát a várost szerettem, mert szép, pláne a Nagyerdő, a Békás tó. De az "emberek"... Az volt az érzésem hogy ott mindenki lövi magát. A játszóterek tele voltak fecskendőkkel. Orkok mindenhol...

Kár érte. Az árakról nem is beszélve... Székesfehérvárra költöztem onnan, amit imádtam. Onnan pedig Írország, ahol ma is élek.

2022. ápr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 A kérdező kommentje:

Írországi! Nem hiányzik neked Magyarország? Jó, nem pont Debrecen, vagy Budapest, amiket nem kedveltél, de maga az ország többi része - és legfőképp a magyar nyelv, melyen gondolkozol, értekezel, melyet jobb hallani, mint bármely idegen nyelvet! Hiszen ez a tiéd!

Érdeklődöm, nem kötekszem.

2022. ápr. 17. 22:38
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!