Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnak lépést tartani...

Hogyan tudnak lépést tartani az önálló életkezdés előtt álló fiatalok az ingatlanárak elszabadulásával?

Figyelt kérdés
Eddig se voltak valami hű, de elérhetőek az ingatlanok, de az utóbbi 1 évben mintha óriási mértékben kusztak volna felfelé az árak. Ezzel az emelkedéssel szinte az önerő összegyűjtése is meghosszabbodik rengeteg fiatalnál. Hogy tudtok lakást venni mai fiatalok? Egyáltalán hány évbe telik összegyűjteni a rá valót? Van- e anyagi segítség? Meddig tart ez az ingatlan lufi őrület, hol q vége és vajon megszűnik- e az év végén kivezetésre kerülő csok-kal, babaváróval ez a drágulás üteme?

2022. ápr. 16. 13:41
1 2 3 4 5
 21/48 anonim válasza:
94%

Szobát béreltem Pesten, hogy minél többet tudjak férre tenni, emellett amennyire lehetett spóroltam. Az év elején megszűnt az albérlet, látván, hogy mennyit emelkedtek az ingatlanárak és hogy ahhoz képest amennyit férre tudok tenni már nem ér semmit, úgy döntöttem, hogy nem keresek új helyet, inkább haza költöztem vidékre (170 km-re Pestről).

Jelenleg otthonról dolgozok, de úgy vagyok vele, hogy ha hirtelen vissza is kell menni az irodába heti 1-2 napra, inkább ingázok az évvégéig, aztán meglátom.

Az egyedüli támogatásom most, hogy a szüleimnél lakhatok, amúgy meg csak a saját keresetemre támaszkodhatok. Közgazdászként dolgozok egy multinál és hiába jobb a keresetem valamivel mint az átlag, mégse jutok vele 1-ről a 2-re :(

2022. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
77%

20


Jelenleg 2 szobás lakásban lakom a 11. kerületben, 150 ezret fizetek és messze nem putri. Bútorozatlanul vettem ki, frissen volt kifestve mikor beköltöztem és a fürdő+konyha is fel van újítva.

2022. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
90%

Külső segítség nélkül lehetetlen.

Egyedülálló vagyok úgyhogy egy fizetésből gazdálkodom.

Jó a fizetésem, havi 250 -et félre tudok tenni.

Tavaly megnéztem egy lakást, 25 millióért árulték de csak 20% önerőm volt amire a bank azt mondta, hogy menjek vissza ha már 30% önerőm van.

Összegyűjtöttem a 30% önerőt csak az a gond, hogy hasonló lakás ára felment 25 ről 39 millióra és a bank azt mondja, hogy már a 30% önerő is kevés.

2022. ápr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
14%
Sokaknak már csak a Csók segíthet.
2022. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 Noren1989 ***** válasza:
42%
#24, a halàl CSÓK-ja?
2022. ápr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
76%

Én nem költöztem el albérletbe egyetem végén, ekkor 26 voltam.

Inkább gyűjtöttem, vettem egy telket 1 millióért, most kb 10x annyit ér. Jelenleg Átlag 600-650 nettó a fizum mérnökként, és az utóbbi 4 évben kb megduplázódott. Szóval pálya kezdőként nem kerestem túl jól.

Idén kezdem építkezni, őszre be is költőzök. 4 évig gyűjtöttem ezért, szinte mindenről lemondva, és most 35 vagyok 😣.

Viszont csak 75 m2 es házra sikerült össze szedni a pénzt, 2 éve kb 120 m2 es épült ennyiből fel ..🤬🤬

Másik szemszögből nézve egy átlag albérleti lakás 45-60 m2, és ehhez képest nagyobb, ráadásul mire 60 leszek a hitelt is vissza fizetem🤣🤣.

Ha meg csaladom lesz és kicsi lesz a ház eladjuk és építünk egy nagyobbat. Értéke valószínűleg csak feljebb fog menni. AA energetikás házikó😊

2022. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
84%

26+

Nem kaptam pénzbeli segítséget, minden költségen arányosan osztoztunk a családommal.

2022. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
88%
Az önálló életkezdés előtt álló fiatalok sosem tudtak lakást venni.
2022. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
7%
Szabad a csók
2022. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
84%
26. Az is nagy segítség, hogy Pestre vagy nagyvárosba születtél, ott tudtál otthon lakni a családoddal. Ha faluról származva kerülsz fel Pestre elvégezni a mérnöki egyetemet, akkor nem lett volna választásod aztán, hogy fizeted-e az albérletet az egyetem után, vagy sem ott tovább élve. (Falun meg persze nem lett volna 600 ezres fizetés, ha véletlen a hazaköltözést hozná valaki szóba.) Persze nyilván jó, hogy ezt így elérted magadnak, a többi érdemedet senki nem akarja elvenni tőled.
2022. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!