Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnak lépést tartani...

Hogyan tudnak lépést tartani az önálló életkezdés előtt álló fiatalok az ingatlanárak elszabadulásával?

Figyelt kérdés
Eddig se voltak valami hű, de elérhetőek az ingatlanok, de az utóbbi 1 évben mintha óriási mértékben kusztak volna felfelé az árak. Ezzel az emelkedéssel szinte az önerő összegyűjtése is meghosszabbodik rengeteg fiatalnál. Hogy tudtok lakást venni mai fiatalok? Egyáltalán hány évbe telik összegyűjteni a rá valót? Van- e anyagi segítség? Meddig tart ez az ingatlan lufi őrület, hol q vége és vajon megszűnik- e az év végén kivezetésre kerülő csok-kal, babaváróval ez a drágulás üteme?

2022. ápr. 16. 13:41
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
75%

"8 km tőlem a város tábla, Pláza 12 km!"

Az már akkor tanya.

Ez is lehet jó, csak nem az igényesség szempontjából kell közelíteni. Mert komfort és igényesség szempontjából lehet jó és nagyon rossz a panel és a kertes ház és a tanya is.

Ár és megvalósíthatoság a jó szempontok.

Város kivüli ház viszonylag olcsó.

Felújítani drága. De ha jól meg van csinálva ad annyi komfortot mint egy lakás és lehet csendesebb.

Ha utcában van oké. Ha egyedül áll valahol akkor para, én is gondoltam ilyenre de ha elutazunk és nincs ott senki, hiába akármilyen riasztó, minél jobb az ingatlan annál hamarabb rabolják ki.

2022. máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
53%

""8 km tőlem a város tábla, Pláza 12 km!"

Az már akkor tanya."

Azért ez a megjegyzés is eléggé lenézőnek hangzik, eszerint minden falusi paraszt, de ugyan ez igaz lehet minden városira is, csak éppen más értelemben!


Az komfortosságról annyit, hogy 3x8x1,5 méteres fűtött medence van az udvaromban + 3,5x8 méteres fedett terasz. A házban van klíma, fűtés, meleg víz, külön a wc a fürdőtől, és az udvaron bármikor lehet grillezni, bográcsozni. Szerintem ez többet nyújt egy lakásnál.


A kutya élvezi az udvart, bár a házba is bejöhet, ma éppen nem akart kimenni úgyhogy bent alszik. Lakásba nem való kutya, macska stb, mert szükségük van a mozgásra, de a napi 2x séta az nem egyenlő azzal amit egy családi házas állat kap. Sőt meg sem közelíti!!


Sok mindennek nevezhetnék egy építkezést csak nem olcsónak...


"Ha utcában van oké. Ha egyedül áll valahol akkor para, én is gondoltam ilyenre de ha elutazunk és nincs ott senki, hiába akármilyen riasztó, minél jobb az ingatlan annál hamarabb rabolják ki."

Jártál te már faluban??? Ha nem elárulnám ugyan az a leosztás, mint a paneltömböknél, csak jellemzően egy telken 1 ház 1 családdal (most már gyakori a 2 is), majd mellette lévő telken ismét egy ház, átlag 18-22 méter utcafronttal. És ez addig ismétlődik amíg el nem éred a település végét jelző táblát.

2022. máj. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg huszonéves munkatársam van, mivel gyári munkás vagyok.

Most vegyük a munkásosztályt, de lehet közöttük diplomás huszonéves is.

A fiúk nagy része a szüleivel él, párkapcsolatuk nincs. A lányoknak inkább van párkapcsolatuk, de sok köztük az egyedülálló. Gyermeke 10%-nak van.

Saját lakása senkinek. Aki nem a szüleivel él, az albérletben a párjával.

Aki nagyon akar, 30 éves kora felett összejön egy parasztház, netán kockaház, de ahhoz stabil kapcsolat, gyerekek kellenek, hogy az állam is dobjon valamit nekik.

Amúgy én 34 vagyok, spórolós, és egy lakótelepi lakást vettem, egyedül. De a szüleimmel élek még mindig. Ami nem pont jó jel, de csak így tudtam megvenni. Plusz 3 műszak túlórával egy évtizedig.

2022. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
58%
Jaja dob az állam valamit. Proli meg örül is neki.
2022. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 NTBS ***** válasza:
28%
Szétnéznek vidéken.
2022. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
70%
#45 vidéki városokban sem sokkal jobb a helyzet. Nálunk (nyugat-dunántúli megyeszékhely) 30 millió körül van már egy 40-50 nm-es költözhető lakás, a nem darabjaira hullott Kádár kockák meg 40 körül kezdődnek a 30 km-es körzetben. Vagy menjen mindenki olyan vidékre, ahol 5 millió egy ház? Csak az a baj, hogy olyan környéken a minimálbér is álom, munkalehetőség 0,és tele van cimbalmokkal, a legközelebbi város is 30 km. Amíg ezek a rohadt "támogatások" maradnak, addig marad a mesterségesen felpumpált ingatlanpiac is.
2022. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden a másfél szobás panelok árai felmentek kb. 1 év alatt 22-24 millióról 28-30 millióra. Mindeközben az átlag emberek ugyanúgy 200-250 ezer forint körül keresnek a városban, vagy a diplomás dolgozók többnyire talán már 250-300 körül.


De ugyanezek a panelok 2009-ben 5 millióba, 2015-ben 10 millióba kerültek. És nem, nem mentek fel 6x-osára a fizetések 13 év alatt, vagy 3x-osára 7 év alatt. (Mert vannak ilyen idióták, akik folyton ezt nyomják, hogy annyival emelkedtek a lakások árai, amennyivel a fizetések is. Ez nem is így van, de ha így is lenne ez nem jelent semmit, mert még ezer más dolgot is figyelembe kell venni.)

2022. szept. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Régen volt túl olcsó mert még prolibbak voltak és nem mozogtak annyira, elvoltak a szarba kis vidéken stb.

Jobban mozognak, mennének kis faluból, varoskából nagyokba nő az igény.

Kádár kocka gázzal milliók/tél vagy van rajta 30cm szigetelés és tripla ablakok de az 25 milliós plusz kiadás na meg a pro fűtésrendszer.

Vagy a fa de az is durr elszállt.

Tanya ugyan ez csak ott könnyebb fát lopni.

Gázos társasház hát olcsóbb de biztos nem olyan az óriás számla ott se. Kivéve ha hőszivattyús.

Panel távhős nem érinti az emelkedés.


Nekünk pl 2 panelunk van. Nagyon beépített előteres 80m2es mindkettő.

Egyik geotermikus tehát ha érintené akkor se annyira mert csak -8fok alatt segítenek rá gázzal egyébként megújuló mivel visszasajtolják a vizet ha kihűlt és 2e mélyen újra felmelegszik.

Másik napelemes.

Még mindkettő szigetelt, új nyílászárós.


Volt nagy kertes. 130m2 360cm belmagasságú. Eladtuk a picsába még a gáz cink előtt.

Meg lehetett volna csinálni úgy mint akármelyik kertészet amibe még is éri lakni

napelem

Alul, felül, körbe szigetelés

Szigetelt ablakok

Pro kazanrendszer

35-40millió plusz fél-1 év mire kész jó brigád aki végigcsinálja.

Tanya ugyan ez csak ott lelopják a napelemet ha elmegy mindenki nyaralni vagy valakit otthonhagynak egyedül.


Szomorú ez

2022. szept. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!