Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnak lépést tartani...

Hogyan tudnak lépést tartani az önálló életkezdés előtt álló fiatalok az ingatlanárak elszabadulásával?

Figyelt kérdés
Eddig se voltak valami hű, de elérhetőek az ingatlanok, de az utóbbi 1 évben mintha óriási mértékben kusztak volna felfelé az árak. Ezzel az emelkedéssel szinte az önerő összegyűjtése is meghosszabbodik rengeteg fiatalnál. Hogy tudtok lakást venni mai fiatalok? Egyáltalán hány évbe telik összegyűjteni a rá valót? Van- e anyagi segítség? Meddig tart ez az ingatlan lufi őrület, hol q vége és vajon megszűnik- e az év végén kivezetésre kerülő csok-kal, babaváróval ez a drágulás üteme?

2022. ápr. 16. 13:41
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
81%

30!

Falun nőtem fel, jelenleg még most is itt élek, és falura építkezek. A ház is olyan helyre épül, ami átmenő forgalomtól mentes, de még is a falu központban van. A másik alapkitételem az volt, hogy Győr bármelyik pontját érjem el 20-25 percen belül, Jelenleg 22 perc alatt érek be dolgozni, Győr tábla 8-9 perc. Nem csak az Audiban lehet jól keresni, és én sem ott dolgozom.

Budapestre sosem költöznék, a saját egyéni véleményem alapján túl értékelt, zajos, büdös, túlforgalmas. Győrben is megkeresem kb ugyan azt a pénzt!

Persze vannak emberek akinek BP az életcélja, de hát nem vagyunk egyformák, és ezt tiszteletben is tartom.

Számomra sosem volt feltétel az, hogy abban a városban kelljen élnem ahol az egyetemet végeztem, nem is értem ezt a logikát. Ott fogok élni, ahol jól érzem magamat. Persze ez valakinek a nagyvárost jelenti, bár Győr sem olyan apró, viszont nem is nagy.

2022. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

Győr azért kiveteles hely, ha a vidék szóba kerül Győrre azok a dolgok nem igazan vonatkoznak

. Nagyon erősen ipari város sok munkahellyel, de emellett a természet is jelen van nagyon, nem hiába hívják a vizek városának itthon.

2022. ápr. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
90%
31. Nyilván azért gondoltam, hogy pesti vagy és Pesten élsz, mert nettó 650-et keresel, annyi pénzt pedig sokkal könnyebb Pesten keresni, mint vidéken. Az is iszonyú ritka, hogy valaki ugyanannyi pénzt keressen vidéken a szakmájában, mint Pesten keresne.
2022. ápr. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
91%

31+


A lényeg spórolj, gyűjtsd a pénzed! Nem tudni mi lesz 4-5 év múlva, és akinek van ingatlana az alapvetően egyszer elkezdte a gyűjtögetést (kivéve ha kapta, örökölte stb). Meg amúgy is valahol el kell kezdeni, 4 éve júniusban mikor nekiáltam a műveletnek 0 ft megtakarításom volt.

5 év múlva lehet te is ideális helyzetbe kerülsz építkezéshez/ingatlan vásárláshoz.

2022. ápr. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
26%

Beleivódott a közgondolkodásban, h a panel proli. Azért mert volt egy időszak amikor könnyebben elérhető volt jóval mint sok más. Így akkor elkezdték lenézni azt aki panelban lakik és legyártották mellé, h miért is az a legrosszabb.


Van több videó, h amikor beköltöznek családok a panelba mennyire boldogok. Pedig sok esetben ott is osztozkodtak, de sokkal kényelmesebb volt.



Éltem új építésű lakásban.

Panelhoz képest sokkal zajosabb. Rosszabb minőségű anyagokból. Sokkal drágábban. Több a rezsi. Több ilyenben is laktam.


Éltem kertesben.

Egy passzív ház komfort fokozata egyenlő a panellal. Minden másé rosszabb.

Sok esetben zajosabb. Kutyák ugatnak ha este elmegy egy bringás vagy macska és ugranak neki a kapunak, sorban az egész utcába és szinte mindenhol van 1-2-3 kutya, így csak a közvetlen szomszédságokban összesen kb. 10-15db. Kakas kukorékol hajnal 3.30tól pedig ez város volt de volt ahol volt 1-1 kakas, rohadt hangos volt pedig dupla ablakok voltak.

Sokkal több a rezsi és több vele a munka.


Panel

Zöld övezetben laktam a fővárosban napelemes panelban.

Szinte alig volt rezsi.

Csendesebb volt mint az újépítésű.

Minden közel volt. Aljában bolt, fodrász.


Jelenleg van egy nagy 80m2es panel lakásom. Panelból kb. ez a legnagyobb.

Hőszigetelt, új nyílászárós, geotermikus fűtés van. Az összes panelt geotermikusan fűtik Szegeden.

Csendes helyen van. Mindenkét oldalon ablakai zöld területre néznek.

Nincs saját kertem itt. De ha lemegyek parkos részén vagyok egyből és nincs vele semmi dolgom. Konkrétan ha kinézek az ablakon látom az 1 percre levő játszóteret, így a gyereket is ki lehet engedni.

Sokkal csendesebb mint az újépítésű és mint a kertes.


Lett volna lehetőségem tégla építésű, mondjuk 8-15éves lakást venni. De akárhol voltam ilyenben mind zajosabb volt jóval, szomszédból, utcáról egyaránt.

Több a rezsi is.


Amibe szívesen elköltöznék a panelból az egy passzív ház.

Komfortban ugyan az adná. Télen is mindig meleg padló és falak. Télen is lehet sokat szellőztetni mégis mindenhol egységes meleg van.

Mindezt olcsón.

Szigetelés, nyílászárók miatt le lehet hűteni 2db inverteres klimával a legmelegebben is 0-24be 10ezerFt körül/hó.

Ezt mind tudja a panel is.

Ha a többit tudná a passzívház

csendes

minden közel

zöld területre néző ablakok

akkor olyanná szívesen mennék.

De egy ilyen ház jelenleg Szegeden 150 milliótól kezdődik, fővárosában meg 180tól. Ezek ilyen 80m2 130m2es telken.

Ilyen panel meg 40 millió, fővarosba meg 50től kezdődik.

Ami rohadt sok. Ez az egész csak arra magyarázat, h a panel is megéri az árát. Akkor még a vasalt beton szerkezetről, évtizedek át ismételve javított gyartásról (utolsók közt épültek a legjobbak) nem esett szó.

2022. máj. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
35%

A panel a jómódúak lakhelye lett :D :D


Aki keres 400-600 ezret, az is csak panelt tud venni magának, mert vidéken is már 30 millió egy panel egy nagyobb városban, Pesten pedig mindenhol inkább 40-től indulnak. Ha valaki eltesz havi 200-300 ezret, akkor is akár 5-10 év, mire összegyűlik neki egy panel ára :D

2022. máj. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
43%
36 : ez a helyzet amit leírtál teljesen igaz rám. Pont ezért gondolkozom, hogy ha lúd akkor már legyen kövér, és inkább veszek Burgenlandban egy lakást mint gyms megyében. Kevesebb onrészre is adhatnak hitelt a kinti bankok és akkor már inkább egy Ausztriai ingatlant fizessek a banknak mint egy hazait.
2022. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
87%

Én csak párszor aludtam panelba, és nem igen jött be. Minenkinek mások az igényei!!!

A leginkább az zavart, hogy amint kinyitottam dél körül az ajtót éreztem a teljes tömbe ki mit főzőtt. És voltak pillanatok amikor a konyhába is éreztem a különböző menüket.

Állandóan felébredtem a szomszédok wc használatára.

A felettem lakónak volt egy tacskója, a hajamat téptem mikor sétált a laminált padlón, aztán futni is tudott.

Mindig akad egy szomszéd aki hangosabb a kelleténél, vagy csak éppen a tvjét hallani.

A lakáshoz közei úton este 10től rendszeresen száguldoztak, gyorsultak a motorosok, autósok.


Egy jól megépített családiház nagyságrendekkel csendesebb, mint egy panel lakás. Én csukott ablaknál még a busz gyorsulását se veszem észre, vagy hogy egy traktor elmegy a ház előtt, pedig az utra néz a szba ablakom. Az tény a kutyák ugatnak mindig, de soha nem hallom a szomszedot tvt nézni, wct lehúzni, és azt sem tudom mit főzött. Az is tény, hogy 15 percet kell autóznom, ha ruhát, vagy nagy bevásárlast tartok, esetleg moziba megyek. Nekem pedig ez az ideális. A heti 2 óra kertészkedést pedig kibírom valahogyan.

2022. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
32%

"Minenkinek mások az igényei!!!" Részben pontosan erről a felkapaszkodott mentalitásról írtam.

Lehet az igényekről beszélni, de abban a konteksztusban, ahogy használtad, egy pusztai sznobság.

- Szagok. 2022 van, a lamellás ventillátor nem új találmány. Kellene egyébként kertes ház wc-jébe is, hogy utánad ne maradjon sz*r szag, de abból amit írtál látszik, h nincs. Ilyen ventillátort raknak fel a wc-be és egyébként fürdőbe is és konyhába is, az igényes lakásokban. Így nem jön a szomszédtól semmi szag, de a lakásban ha keletkezik azt gyorsan ki lehet szívatni.

- WC zajok. Érdekes mert a panelokban a vizes blokk el szokott különülni. Így ha csak nem egy lepusztult lakásról van szó, nem kellene a wc kívül máshol hallani a zajokat, amik a többi lakás wc-jében keletkeznek. Ráadásul még sok új építésű lakásban a szomszéd wc-je lehet a lakás nappalija vagy konyhája stb felett, addig a panelben egy vonalban függőlegesen helyezkednek el... Így ha a strang le van szigetelve és normális ajtó van a wc-n kizárt, h bármi zaj hallatszódjon a szomszéd wc-jéből a lakásba.

- Lakáshoz közeli úttest. Hát igen akár ház akár lakás ha rossz helyen van akkor zajos. A kertes ház is ha pl. utcasarkon van és az utca a főútra nyílik akkor borzasztó zajos. A lakás is ha közel van az úttesthez akkor zajos.

Ez a probléma megvan mindkettőnél. Olyan helyen kell venni, ahol nincs ilyen zajforrás a közelben. bummm

- Kutya és szomszéd hangok. Ez is megvan akár a kertesnél, akár a lakásnál. Ez nem igény kérdése. Mert a tacskó lépked, egyrészt lehet szólni, h tegyenek le egy szőnyeget vagy vágassák le a körmét, másrészt ha a kertesbe a kutyák ugranak neki a kapunak (vagy a paraszt megköti 0-24 és akkor azért ugat) az is ugyan olyan ha nem zavaróbb, meg a kakas stb. Meg a fűnyírás, favágás, autó szerelés (motorpróbázás), kerti party nagy hangfallal stb a szomszédban amikor pihennék, ugyan olyan zavaró, ha nem zavaróbb.

- A rezsi. Hát 80m2-es panelben a havi fűtés 7eFt (geotermikusban és a napelemesben is ennyi), úgy, h az egész lakásban 0-24 egyenletes és jó meleg van. A korlátlan meleg víz 3eFt/hó. Korlátlan gáz fogyasztás 4,5eFt 3 havonta. Ugyan ezt tudja egy passzív ház (nyilván plusz pont, a napelem vagy geotermikus, h környezetbarát, bár ezt a proli már tényleg lesz*rja), ugyan ennyi energiát fogyaszt a passzívház. Jó is volna olyan helyen, igény, napelemes, fúrt kutas passzív ház, h az uszoda is 5 percre, az ovi is 5 percre, a nagy bolt is 5 percre meg az éjjel nappali is, a belváros 10 percre és mindezek gyalog annyik, nem kocsival (mert ezek a kamu 15 percet autózok, h ruhát vegyek. ja mert az a városba mindig úgy van, h van parkoló hely, meg mindig egyforma a forgalom. hát nem, rá kell még számolni ezeket is. ezért érdemes gyalog időt nézni, mert akkor valószínűleg kocsival még rövidebb de ha hozzávesszük a parkolási időt stb, akkor ugyan annyi mint gyalog...)

Szóval ezek sok tényezős dolgok. Ez ilyen fellengzős dumák, h voltam már lakásba, hallottam, h sz/rik a szomszéd, jobb a kertes, de kinek mi az igénye. Hát... Ezek butaságok, mert lehet rá válaszolni úgy, h voltam már kertesbe disznó ürülék szag jött a szomszédból, meg ugráltak a kutyák a kapunak este, mert szólt a kakas, reggel meg felxelt a szomszéd, a másik szomszédba meg a gyerek szerelt indítgatta a simson-t, télen meg terjeng a füst szag a fa, szén stb tüzelés miatt így nem jó kertesbe lakni, de hát kinek mi az igénye. :D Persze ilyet nem érdemes írni, mert csak rész igazságok, mert vannak príma helyen, príma kertes házak. Ezek jelenleg Budapesten 180 milliótól kezdődnek és ez még a 80m2 130m2es telken kategória. Van kevesebbért is de ott több a kompromisszum és egyre kevésbé jó, még kevesebbért még kevésbé jó és még kevésbé jó helyen van...

2022. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

""Minenkinek mások az igényei!!!" Részben pontosan erről a felkapaszkodott mentalitásról írtam. Lehet az igényekről beszélni, de abban a konteksztusban, ahogy használtad, egy pusztai sznobság."

Ezzel nagyjából arra akartam célozni, hogy egy felújított panel árából felépület varárostól kicsivel távolabb 10-30%-al nagyobb családi ház (saját példám). 8 km tőlem a város tábla, Pláza 12 km!


"Szagok. 2022 van, a lamellás ventillátor nem új találmány. Kellene egyébként kertes ház wc-jébe is, hogy utánad ne maradjon sz*r szag, de abból amit írtál látszik, h nincs."

Pedig van pára és jelenélt érzékelős a fürdőben, wc-ben háztartási helységben. + a konyhában is akad egy, az is automatán szabályozza magát!


"Lakáshoz közeli úttest. Hát igen akár ház akár lakás ha rossz helyen van akkor zajos."

3 rétegű üvegezés, 22 cm szigetelés, előírásokat betartva épült ház. És nem jön be az utca zaja. Ez a gyakorlati tapasztalatom, mivel a saját házam!


"Mert a tacskó lépked, egyrészt lehet szólni, h tegyenek le egy szőnyeget vagy vágassák le a körmét,"

Na persze, majd a szomszéd kedvért a tulaj szőnyeg padlót tesz mindenhova... álmodozni lehet.


"Csendes helyen van. Mindenkét oldalon ablakai zöld területre néznek.

Nincs saját kertem itt. De ha lemegyek parkos részén vagyok egyből és nincs vele semmi dolgom. Konkrétan ha kinézek az ablakon látom az 1 percre levő játszóteret,"

Gondolom itt sincs méteres gaz, tehát vágják a füvet és az zajos, mint egy falun is.


Rezsi: 86 m2 AA energetikás, fűtés meleg víz évi 88000 24°C-ra fűtve, villany 0, víz 50000. Nem nevezném soknak. és egy 66m2-es városi panel árából épült fel!!! Nem volt panelem, de ennyiből tudnék venni.


Már nagyon ritka az a falusi ház ahol gazdálkodnak, egy kezemen elfér hányan fannak itt a falban. Nekem min 1 km-es körzetemben csak kutya macska van.

2022. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!