Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hova lettek az eladó lakások?

Hova lettek az eladó lakások?

Figyelt kérdés

Üdv,

már lassan egy éve keresek lakást. A covid alatt nem volt semmi eladó, de azóta sem, szinte csak az új építésűek vannak. (Ez utóbbira nincs pénzem, nem kapok szaporodási támogatásokat, és 1M/m2 panelt sem akarok venni, se hulladék állapotban lévő szuterént szintén ennyiért...)

Ezt nekem semmi sem magyarázza valahogyan... az emberek mindig költözködnek, össze vagy szét, meg gyerek születik, emiatt kell költözni. De most alig van eladó, pedig elvileg nincs válság (főleg mivel olyan árakon hirdetik, akkor gondolom azért, mert meg tudják azokat venni).

Igaz, hogy vannak szempontjaim, milyet akarok és milyet nem, de ennyire sosem volt még reménytelem, pedig költöztem már párszor életem során.


Mi ennek az oka, hová tűntek az eladók? Most akkor mindenki leült, hogy "most nem adom el azt jól van"? De azért van olyan réteg, akiket fent említettem, akiknek kell költözni ilyen-olyan okból... szóval hová tűntek az eladó ingatlanok???



2022. máj. 3. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hol keresel konkrétan lakást?


És milyen weboldalakat nézegetsz?

2022. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Budapesten, inkább Budai oldal, de már nyitott vagyok másra is. Kivéve (amik jelenleg vannak a piacon), nagyon peremkerületek, mostmár csak ilyen Csepel meg XVII kerületi ingatlanok vannak. (Vagy amiket fent írtam még).


Ingatlan.com, jófogás, ingatlantájoló, már Facebook marketplace-t is nézek elkeseredésemben meg helyi csoportokat, ingatlanos csoportokat, hátha. Van más ötleted?


Mindenhol csak max új építésű van 80+ért, panel 1M/m2, meg a hulladékok, amiben embert nem laktatnék.


Hová tűntek az eladók? Nincsenek, nem ad most el senki? Akkor meg mégis miért ennyi azoknak az ára, amiket felraknak?

2022. máj. 3. 11:13
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Csak a hülyék és akinek halaszthatatlanul fontos, az adja csak el ekkora inflációnál az ingatlanát.

Semmilyen hasonló befektetési forma nem létezik, aminél havonta millióval, -jobb helyeken meg milliókkal- emelkedik az ára.

2022. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor addig nem is lesz, amíg "tart" az infláció?
2022. máj. 3. 12:49
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan lesz, mert mindig van aki éppen költözik, válik, örököl stb.
2022. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kerülnek fel jó hirdetések néha, csak azokra le kell csapni pillanatok alatt.


Én úgy vettem februárban a lakásom, hogy a hirdetés felkerült ingatlan.com-ra hétfő délután és én épp fent voltam az oldalon, frissítgettem és kb. 5 perccel azután láttam meg a hirdetést, hogy felkerült. Mentem volna aznap is megnézni, de csak másnap értek rá. Mondtam rendben van, de akkor szeretnék én lenni az első, aki megnézi. Meg is vettem másnap. Utánam fél órával is jöttek már valakik megnézni, tényleg jó vétel volt.


Na kb. így kell lecsapni egy jó ajánlatra, meg persze folyamatosan nézni a hirdetési oldalakat, nem csak többnaponta vagy még ritkábban.

2022. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: ilyenben nekem is volt részem, csak sajnos mentem volna délután megnézni, reggel elvitték előlem.


Kerülnek fel igen, de borzasztóan kevés, kb 10/1 hirdetés most a jó vétel.

2022. máj. 3. 13:27
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Én is ezt látom az általam nézett kategóriában, hogy egyáltalán nincs kínálat, ami meg kisebb értékű annál, 12-16 M-t ér, azt meg szinte dupla áron kínálják.

De ez csak 2-3 hete van.

Azt azért furcsállom, hogy 1 éve nincs kínálat egész Budán...

Mégiscsak közel 1 M lakóingatlan van ott....

2022. máj. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
Van kínálat bőven. Csak nem abban az árkategóriában, ahol keresel. Budán az 1m/nm ár lassan alacsonynak számít. Felmentés az árak de cudar. Különösen az utolsó pár hónapban. Állítsd a felső határt minimum a kétszeresére, mint amit eddig néztél, és hopp, ott lesznek az eladó lakások. (Lehet, pár olyan lakás is ott lesz, ami 3 hónapja még az általad megadott költséghatárban is ott volt. Ma már nem ott van...) Szóval: eladó lakások vannak, csak nem abban az árkategóriában, ahol keresel...
2022. máj. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
Felmentek az árak, de cudarul. Csak javít ez a dög teló
2022. máj. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!