Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy oldja meg most egy...

Hogy oldja meg most egy egyedülálló az ingatlanvásárlást?

Figyelt kérdés

Én pár éve kezdtem lakásra gyűjtögetni, mikor még volt állami támogatás a lakáskasszákhoz. Akkor még úgy számoltam, hogy mostanra vennék egy kis házat valahol falun.

Sajnos azóta elég komolyan felmentek az ingatlanàrak. Mégis azt látni, hogy pörög az ingatlanpiac. 20 millió - 40 millió, nem számít viszik.

Tudnátok adni valami ötletet, hogyan? Komoly hitelbe nem szeretném verni magam, de úgy nézem, még ha meg is házasodnék, még csokkal együtt is nehéz lenne valami normálisat kapni.



2022. máj. 4. 13:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű az biztos.


Én 5 év alatt szobabérlések mellett össze szedtem 16 milliót, felvettem 9 hitelt, és 9+12 önerővel vettem egy ótvar lepukkant Kőbányai panelt. Majd a maradék pénzem ráköltöttem arra, hogy minimálisan lakható legyen és be tudjak költözni és azóta is ölöm bele a pénzt.


Ellenben most nem tudom, mit csinálnék, nincs egy éve, hogy vettem, most 30+ millió lenne. Így már nem tudnék venni.

2022. máj. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Csókkal
2022. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdés. Én úgy érzem 1 éve elkövettem életem egyik legnagyobb hibáját, hogy nem vásároltam lakást. Hogy most mi a jó megoldás szerintem senki nem tudja.


2014-ben kötöttem egy lakástakarékot, hogy majd ezzel egyszerűen tudok venni egy lakást elég naiv voltam :)

2020 év végén lejárt nézegettem is a lakásokat 2 szobás lakás, de nem 40nm hanem 50nm legyen nagy ne lelakott. Mindenhonnét azt az infót kaptam, hogy a hitelt jobb minél előbb visszafizetni így 15 évre nézegettem önerőnek volt a LTP 2M szüleimtől 1M meg saját 2M így 25% megvolt, de mindenhol azt írták menj biztosra legyen +1M lakás vásárlásra illeték, ügyvéd legyen mellette 1M ha valami történne tud a részleteket fizetni és legyen még 1M a vásárlás utáni javításokra vagy ha ágyat egyéb bútort kell venni. Na ez nekem hiányzott, meg tanultam egyetemen közbe így a munkám se volt rendes a hitelhez kelet volna másikat keresni. De úgy voltam vele, most ahogy élek így is tudok félre tenni 1 év alatt összeszedek még 1M és akkor keresek egy munkát 8 órában. De jött a kovid pánik a sulival csúsztam egy évet. Mire összejött az egy millió az már kevés volt. Csináltam egy új tervet megterveztem előre a következő egy évet, hogyan szedek még össze pénzt ami kell, majd keresek munkát, mert akkor a sulival már egyre közelebb a vége, ha meglesz a diploma plusz egy év tapasztalat már jó fizetésem lesz majd folyamatosan nő. Itt már 30 évre terveztem a hitelt nem számított, hogy legyen normális a lakás csak, hogy saját legyen majd felújítom. Aztán idén januárban 10% ugrottak az árakt majd újra és újra növekedtek több mind 30% emelkedett. A hitel THM is csak nő már egy garzont se vagyok képes venni. Sikerült ismét szarul lenni a sulit ismét elszúrni +1 év a diploma. Egyszerűen nem látom a jövőt itt állok 30 évesen két egymásra épülő végzettséggel és egy fél diplomával pár tárgyam van vissza ami egymásra épül így még 2 év. Fogalmam sincsen, hogyan lesz lakásom a közeljövőben. Nem szeretnék azért házasodni, hogy támogatást kapjak.


Közben meg azt látom, hogy aki 5 évvel idősebb ő tudott lakást venni tavaly költözött 2x nagyobb új építésűbe párjával.

Vagy aki fiatalabb diploma után otthon élt gyűjtögettet és tudott venni egy saját lakást 1 éve egyedül.

Sokan házasodtak és vettek fel támogatást és így lett lakásuk.


Szerintem jelenleg lehetetlen egyedül ingatlant vásárolni kell egy jó fizetés és otthon élni, hogy félre tudjál tenni rendesen.

2022. máj. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nekem most egy 75 m2 es ház kulcsra készen telek, bútorok, térkő, kerítés nélkül kb 35 millióba áll meg. A telek 8 millió és 1,5 volt a közmű.

Asztalos által bútorozva gépekkel 4 millió biztos lesz.

Aszomszédnak 3 millióba került tavaj körbe keríteni a házat így kb nekem is lesz ennyi, nagyjából ugyan ezt szeretném, de nekem kissebb a telek. 150 m2 térkő nem tudom mibe kerül, 20000/m2 el lehetett tavaj számolni most simán lehet már 25000 is van, tehát kb 3,7 millió...


A volt főnököm 5 éve 96 m2 est épített 32 millióból, úgy hogy asztalos csinálta az összes bútorát, benne volt a telek az árban, és a térkövezés és kerítés is elkészült. Ekkor 4 millióért adták neki az összközműves kb 500 m2 es teleket. Most egy ugyan ilyen adottságú egy utcával arrébb 20 millió körül van...


Azt hiszem szépen látszanak az arányok: főninek 96 m2 32 millió, nekem 75 m2 55 millió...

A két ház gépészete anyag választéka kb megegyezik, ahogy a kerítés és a térkő is hasonló.

Ez kb 170% áremelkedés. Bár az úniós felmérés 190%!!! ( Nekem tavai a szerződésem, lehet csak emiatt 70% az eltérés🤔)

2022. máj. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem foglalkoznak avval, hogy mennyi az euro árfolyam. Pedig rengeteg épìtőipari termek alapanyag külföldről jön be. Mellette pedig nagy a kereslet az meg nyomja felfelé a kivitelezési árakat.
2022. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Euro vagy USD árfolyammal nem tudsz mit kezdeni lefelé nem fog menni. Minden csak drágul hamarosan megszűnik a túlkereslet az átlagos keresetű embereknek nem lesz pénze felújításra jó lesz nekik ami van.
2022. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%

Sehogy ami idáig ment, hogy egyedül képes voltál venni egy garzont vagy 2 szobás lakást ennek vége. Elszálló lakásárak, élelmiszer árak, albérlet árak, hitel mind mind többe kerül mint 1-2 éve.


Ott tartunk, ha nem örökölsz vagy nyersz nagy pénzt akkor küzdened kell a lakásért. Talán a legjobb megoldás, ha keresel egy társat és együtt vesztek lakást így a költségek oszlanak. Csak ne hibáz sokan vannak akik hitellel gyerekkel benne vannak egy házasságba vagy azért, mert hiába lenne egy fél lakás a másik felét szó szerint élete végéig fizethetné hitellel így inkább beletörődik, mert tudja, hogy egyedül szarabb lenne az élethelyzete.

2022. máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kollégám egy fiatal srác Ádám.

Lakókocsit vett pár százezer ért néhány éve és abban él.


Meg lett engedve neki,hogy a munkahely előtt parkoljon.

A cégnél zuhanyzik wc-re is bármikor bemehet azt is megengedte neki a főnökünk.


Szóval Ádámon évek óta röhög minden kollégám,de még a főnökeim is,de kezdek rájönni,hogy ő egy zseni.


Havonta rengeteget tesz félre

Nincs hitele,lakhatása ingyen van,napi két étkezés a cégnél biztosított a konyhán.

Ittunk már nála teljesen igényes a lakókocsi belseje.

2022. máj. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

8#

Bolti eladó vagyok 31 F

28 évesen lett meg egyedül a lakásom.

Esély az mindig akad csak meg kell látni

2022. máj. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!