Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes a család összes...

Érdemes a család összes pénzét összerakni, és belőle garzonlakást venni Budapesten?

Figyelt kérdés

Nagymamám nemrég idősek otthonába költözött, és eladtuk a házát, a pénzt a szüleimnek adta. A szüleimnek van kb. 5 milliója, nekem szintén kb. 5 millió forint spórolt pénzem. Szóval összesen 32 millió forintunk van, amiből Budapesten kb egy 30-35 négyzetméteres, felújított garzonlakást tudnánk venni, meg még mellette megmaradna 1-2 millió. Mi vidékiek vagyunk, Pesttől 120 km-re lakunk egy megyeszékhelyen. Én egy év múlva végzek itt az egyetemen, és utána nekem elég jól jönne egy lakhatási lehetőség Budapesten, mert itt helyben nincs annyi munkalehetőség, és a fizetések is alacsonyabbak. A szüleim azt mondták, hogy ha akarom, bármikor eladhatjuk majd a lakást, és a pénzt elosztjuk.

Szerintetek érdemes ebbe fektetni, vagy inkább valami másba? Illetve érdemes így közösködni, vagy ebből később akadhatnak problémák?



2022. máj. 6. 14:51
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
25%

Én személy szerint nem akkor vennék lakást, amikor a csúcson vannak az árak.

Mert kétesélyes a dolog.

Vagy bejön, vagy nem.

A gyakoris okosak szerint persze az ingatlan vásárlás a legjobb biznisz, de mondjuk én közel 30 éve foglalkozom ingatlanokkal, míg a válaszolók átlagéletkora nincs ennyi..

2022. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
79%

A probléma csak annyi, hogy az ingatlan árak nincsenek a csúcson.

Ennél csak többet fognak érni.

2022. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
93%

#11

Te úgy látod, hogy le fognak menni az ingatlanárak?

Én is ezt hittem..

Ott ahol két éve 10 M körül válogathattam a közepes állapotú, elfogadható helyen lévő lakások közül, most 20-25M között árulnak.

Elvétve akad egy egy.

Szóval nem is nagyon van mit megvenni. Ráadásul mindegyik elég foglalkozós, vagy csináld magad felújítás volt, olyan hogy bár ne nyúltak volna hozzá.

2022. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos messze nincsenek még a csúcson ilyen magas infláció mellett. Nemcsak a kenyér ára nő, hanem a lakhatás is. Arról nem is beszélve, ha megjelennek a gazdasági gondok vidéken, akkor még többen mennek a munka után Budapestre. Tehát, arányaiban jobban növelve az árakat.
2022. máj. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
94%
#11: ha mondjuk platinában vagy litiumban méred, akkor lehet hogy csúcson vannak, de most hogy már dollárban és euroban is 10% az infláció, Forintban olyan évi 20%-nál járunk nagyon alsó hangon.
2022. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
69%

Nekem az a jó, ha mindenki így gondolkodik.

Ilyenkor kell eladni, amikor mindenki vesz.

Akkor kell venni, amikor mindenki elad.

Nemrég adtam el lakást több mint ötszörös áron, úgy hogy kiadással már bejött az ára.

Vegyétek csak..

2022. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
76%
#16: és mibe forgattad be a pénzt?
2022. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
11%
biztos nem fektetnek be ey 30 nm-es lyukba. ha mar ingatlant veszek magamnak, akkor ott akarom leelni az eletemet. ott akarok csaladot alapitani, oda akarom meghivni a barataimat, rokonaimat. egy szar kis garzonban max egy par tud eleldegelni. az en szememben ez ideiglenes lakhatas
2022. máj. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
85%

17-es.

Házba😆

De szerencsém volt.

2022. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
16-os és a pénzzel mit kezdesz? Mindenki menekíti az értékét és eldobálja. Nagy eséllyel 1 év múlva a lakásod árából már nem bírnád visszavásárolni ugyanazt. Mi már annyiért nem tudnánk lakást venni, mint januárban, illetve igen rosszabbat.
2022. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!