Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közös tulajdon megszüntetése?

Közös tulajdon megszüntetése?

Figyelt kérdés

Van egy ház, aminek az 50%-ban én vagyok a tulajdonosa. Ezt a papa után kaptam(örököltem).

A mama a másik tulajdonos a másik 50%-ban.

A mama most kitalálta, hogy el akarja adni a házat, mert neki kell a pénz, hogy bemehessen idősekotthonába, mert nem tudja magát már ellátni.

(Minket már elmart magamellől, nem tudunk róla gondoskodni.)

Én nem akarom, hogy el legyen adva az a ház és nem akarom kiírni, hogy miért..

Kaptam egy levelet, hogy amenyiben nem vagyok hajlandó önként segíteni az eladásban, akkor bíroságra megy.


Kérdésem, hogy mit tud elérni és milyen hamar?

Azt, hogy most a saját részét megpróbálja eladni, nem hiszem, hogy akarja, mert olyat bolond sem vesz, ahol renndezetlenek a viszonyok. Ki venne 1/2 részt egy házban? Beköltözne valaki aztán én is odamehetek bármikor. Ilyet tuti nem vesz senki.


Azt megteheti, hogy kikényszeríti bírosággal, hogy nekem is bele kell egyeznem az eladásba? Ezzel ugye nem szűnik meg az 50%-om?


Kb. 25 milliót ér a ház, legalábbis már bérelt fel a mama egy értékbecslőt az meg ezt hányta a fülébe..


Ja meg még egy kérdés: ha elindul ezen a bírósági úton a mama, akkor az ugye évekig tart, nem?



2022. ápr. 3. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Ha jó az ügyvédje, akkor simán nyer..persze a mama nem tudja, hogy ennek ára van, alig marad neki valami..az ügyvéd gatyára vetkőzteti.


Szóval az lesz, hogy az egészet el kell adni, a pénzen osztoztok, és pipa..


Azt azért megkérdezném, hogy biztosan ő a másik tulaj ötven százalékban? A te részeden nincs neki haszonélvezeti joga?


Nem ártana megnézni a Földhivatalban a birtoklapot..hátha valamit rosszul tudsz.


Van ingyenes betekintés is. Szerintem érdemes.

2022. ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

1. Az értékbecslő tippje senkit sem érdekel, mivel nem szentírás.

2. A bíróság kötelezhet a kényszereladásra.

3. Ha ott nyomott áron adják el, akkor annak a felét kapod majd, persze egy csomó levonás után.

4. Bizonyos körök rá vannak állva az ilyen eladásokra és erősen ráhatnak a többi licitálóra, hogy fillérekért megszerezzék.

2022. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A vége úgy is eladás lesz. Egyszerűbb lenne eladni és felezni. Vagy fizesd ki
2022. ápr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ketten vagyunk tulajdonosok, ezt földhivatalban lakcím bemondására megmondták nekem meg anyának, csak a lakcím meg a személyimet kellett odaadni.

50-50, nincs haszonélvezeti jog. Tehát elvileg nekem járna valami pénz is, hogy ő ott lakik.... De ebbe nem mennék bele.


Lehet, hogy meg kell egyezni, mert nem fillérekért várok már évek óta..

2022. ápr. 3. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A papa utan tuti van haszonelvezeti joga a te házfeledre.
2022. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetöség van: VAGY megveszed az ö részét olyan áron, amennyit kér - ebben az esetben az egész a tiéd lesz, vagy nem, VAGY beleegyezel az eladásba.

Ha nem veszed meg, és nem egyezel vele az értékesítésbe, akkor kérheti a közös tuladjon megszüntetését, és az ingaltan kényszerértékesítését.

Ez aránylag rövid idö - pár hónap - alatt végigmegy, utána meg dühönghetsz, mert jóval áron alul megy el, a fele ár, ami neked járna, semmire sem lesz elég.

2022. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor inkább beleegyezek, nem hangzik nekem ez az árverés olyan jól....


Köszönöm.


Esetleg megírhatom majd, mi lett később..

2022. ápr. 3. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Oké
2022. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!