Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes a család összes...

Érdemes a család összes pénzét összerakni, és belőle garzonlakást venni Budapesten?

Figyelt kérdés

Nagymamám nemrég idősek otthonába költözött, és eladtuk a házát, a pénzt a szüleimnek adta. A szüleimnek van kb. 5 milliója, nekem szintén kb. 5 millió forint spórolt pénzem. Szóval összesen 32 millió forintunk van, amiből Budapesten kb egy 30-35 négyzetméteres, felújított garzonlakást tudnánk venni, meg még mellette megmaradna 1-2 millió. Mi vidékiek vagyunk, Pesttől 120 km-re lakunk egy megyeszékhelyen. Én egy év múlva végzek itt az egyetemen, és utána nekem elég jól jönne egy lakhatási lehetőség Budapesten, mert itt helyben nincs annyi munkalehetőség, és a fizetések is alacsonyabbak. A szüleim azt mondták, hogy ha akarom, bármikor eladhatjuk majd a lakást, és a pénzt elosztjuk.

Szerintetek érdemes ebbe fektetni, vagy inkább valami másba? Illetve érdemes így közösködni, vagy ebből később akadhatnak problémák?



2022. máj. 6. 14:51
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
69%

29

Megkérdezhetem esetleg milyen mérnök vagy és mennyiről mennyire nő így a fizud?

Én épületgépész mérnök vagyok Győrben, átlag nettó 650, 7 év gyakorlattal.

2022. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
67%
Huh, ne haragudj, de nem akarok adatokat nyilvánosan megosztani. A Győri fizu azért kevesebb volt jóval, mint amit írtál, viszont a tapasztalat is (1-3 év). Kiszámolva 35%-os fizetésemelést jelentett a pesti költözés.
2022. máj. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
69%

Végülis mindegy.

De névtelen vagy, és nem is vagyok kíváncsi a cég nevére.

Mint, amit én is írtam, tehát, ha ebből valaki megmondja hol dolgozok, mit csinálok pontosan, oda adom neki egy havi fizumat :)

2022. máj. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!