Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes a család összes...

Érdemes a család összes pénzét összerakni, és belőle garzonlakást venni Budapesten?

Figyelt kérdés

Nagymamám nemrég idősek otthonába költözött, és eladtuk a házát, a pénzt a szüleimnek adta. A szüleimnek van kb. 5 milliója, nekem szintén kb. 5 millió forint spórolt pénzem. Szóval összesen 32 millió forintunk van, amiből Budapesten kb egy 30-35 négyzetméteres, felújított garzonlakást tudnánk venni, meg még mellette megmaradna 1-2 millió. Mi vidékiek vagyunk, Pesttől 120 km-re lakunk egy megyeszékhelyen. Én egy év múlva végzek itt az egyetemen, és utána nekem elég jól jönne egy lakhatási lehetőség Budapesten, mert itt helyben nincs annyi munkalehetőség, és a fizetések is alacsonyabbak. A szüleim azt mondták, hogy ha akarom, bármikor eladhatjuk majd a lakást, és a pénzt elosztjuk.

Szerintetek érdemes ebbe fektetni, vagy inkább valami másba? Illetve érdemes így közösködni, vagy ebből később akadhatnak problémák?



2022. máj. 6. 14:51
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
79%

#19: nabazz akkor meg mit osztod az eszet :)))

én is házat vennék, de nem sikerül

2022. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
74%

De egy régi házat vettem, amit senki nem vállal be.

A felújítást.

Én azt mondtam hogy lakást ilyen négyzetméter árakon már biztos nem vennék.

Mert kicsi a haszon, viszont nagy a rizikó.

2022. máj. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
95%

#11


Aha, évek óta ezt hallgatjuk mindenhol, hogy "csúcson vannak".

Még sincsenek.

2022. máj. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy azt mondom, első lakásnál nem érdemes spekulálni, ha megvan a pénz a relatív megfelelőre, akkor venni kell, lehetőleg minél hamarabb.


Később meg már lehet osztani, szorozni hogyan tovább, ha egyáltalán van tovább.

2022. máj. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
97%

Ez azért sok tényezős dolog!

Rajtad kívül van más örökös? Van testvéred? Tulajdoni lapra részarányosan rákerülsz?


Szóval, ha a nagymama gyereke egyke és te is egyke vagy akkor elvileg mindent te örökölsz. Így még jól is járhatsz. De ha nem így van nem mennék bele, mert a családban igen lehet megbízni, ha sok pénzről van szó.

A másik dolog meg mi a garancia, hogy tényleg el akarják majd adni, mikor neked kellene a részed?

2022. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
90%

Én egy 40 négyzetméteres kis panel lyukat vettem 6 éve, 70% hitelre.

Most abból lett a 130 négyzetméteres házam fele, hitel nélkül.

Az ilyen proli bohócok, mint #18 nyomorognak életük végéig albérletben, mert abszolút semmi realitásérzékük nincs.

Venni kell, befeketetni ezerrel.

Ha kicsit tudsz kicsit. Ha nagyot tudsz nagyot, vagy méginkább 2 kicsit.

2022. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
81%

Tetszik ez a szüleimnek 5 millió, nekem 5 millió, együtt 32 millió...Hogy jött ez ki?Persze ez csak poén.


Igen, vennék lakást, és igen, Budapesten. És nem, még az ingatlanossal sem értek egyet abban, hogy majd valamikor csökkennek a lakásárak.

A mama jó helyen van az idősek otthonában, felügyelet alatt van, figyelnek rá. Bizonyára Ő hozta meg a döntést, ezért ne bántsátok a kérdezőt.

Nem tudom hogy egyedüli gyerek vagy-e, ha igen, bizonyára a szülőknek is fontos hogy otthonod legyen, tehát szívesen járulnak ahhoz,hogy lakást vegyetek ebből.


Én az alábbiakat tenném (sőt, ezt is tettem): Budapesten lakás, jól megfontoltan választva, Tiéd, kérdező, a tulajdonjog, szülőknek haszonélvezeti jog. A jövő meg majd eldől...

2022. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
54%

25+

Ha esetleg úgy döntesz, belemész, ajánlom figyelmedbe Győrt. Az ingatlan árok ott is az egekben, de jóval olcsóbbak a fővárosnál. Talán nem tévedek ha azt állítom Győr a legnagyobb ipari parkkal rendelkező vidéki város. Így munka van bőven a fizetések kb megegyeznek a fővárosival.

Szerintem neked nagyon mindegy merre költözöl el 120 km-et.

Győr további előnye, kisebb a forgalom, emiatt csendesebb és a levegő is jobb. Ezenkívül van minden mint BP-n.

És igen tudom valakinek ez kevés és a főváros a célja, de ha vidéki az ember, még ez is túl zsúfolt lesz. 50-65 m2-es paneleket tudsz venni itt, ami azért jóval élhetőbb mint a 35 m2es garzon.

Pl: [link]

Gyárvárosba és Újvárosba nem vennék lakást a többivel nem lősz mellé.

10 éve egy ilyen lakás kb 9-12 millió volt, szóval azt mondanám jó befektetésnek számít.

2022. máj. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
69%
Győrt egyébként ennyire nem tudnám javasolni. Pont most zavarunk le egy Győrből Pestre költözést, mérnökként 40%-al magasabb fizu és csak kb 15-20%-al magasabb albérlet.
2022. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
77%
Győrrel a gond, pont az, mint az előnye. Gyárváros, így az emberek bioritmusa is ehhez igazodik, este 7-8 felé kihalt, kivéve nyáron. Nekem a mi sz.rtuk a spanyol viaszt felfogás sem bejövős.
2022. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!