Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ezért valaki kifizeti az...

Ezért valaki kifizeti az átlagos négyzetméterárat? Mi ebben a logika az eladó részéről? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban tapasztalok ilyet, hogy egy lakásba beépítenek még egy szintet és a tulajdonos azt gondolja, hogy a lakása alapterülete megduplázodott, holott élhetetlen a lakás annyira kicsi a belmagasság. Gyakorlatilag a polómat nem tudom levenni este, mert a karomat nem tudom kinyújtani. És gondolom erre még hitelt sem lehet felvenni. És amit a legkevésbé értek, hogy ha van egy 15 négyzetméteres lakása és abból csinál egy majdnem 30 négyzetmétereset és a környéken egymillió a négyzetméterár, akkor miért 30 milliót kér érte? Én azt gondolom, ezek nem teljes értékű négyzetméterek szerintem. Példa: [link]

2022. máj. 26. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Amíg sok vásárlónak csak az számít, hogy az élhetetlen, kutyaszaros belvárosban lakjon, addig el fogja tudni adni.
2022. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Szörnyű élettér. Ne mondja nekem senki, hogy ennél nem jobb egy budai, zöldövezeti 2 szobás panellakás saját erkéllyel. Budai hegyekre panorámás, panelprogramos is van ennyiért.
2022. máj. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Annyira ambivalens érzéseim vannak az ilyenekkel, amikor azt látom, hogy egy alapvetően szar, semmilyen adottságú ingatlanba beleölik a világ pénzét aztán igyekeznek eladni azt.


Ez is ilyen, hogy egyrészt tök szépen, igényesen meg van csinálva, másrészt a 2 milliós m2 árba már nem fért bele egy "konyha" akarom mondani főzőfülke.

2022. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy meg szerintem az ilyen lakás Airbnb-re például tökéletes (mondjuk nem ennyiért). Ott nem kell, hogy panorámás legyen, inkább a közelség számít.


Amúgy én meg tudom érteni azt is akinek a belváros kell, akár az ingatlan kárára is. Laktam ideiglenesen Airbnb-s lakásban. Kis lyuk volt, ellenben bármikor le tudtam menni a városba, kiléptem az utcára és ott volt a nyüzsgés, ott volt minden 1-2 megállónyira.

2022. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

4.

A szmog, a kutyaszar, a csövesek, a kéregetők, a telehugyozott és összehányt kapubejárók stb...stb...

A 4-es válaszoló igazolja, hogy az ilyen élhetetlen és minősíthetetlen "lakásokra" is van kereslet.

2022. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

#5 Hagyjuk már ezt a süket "kutyaszar meg csövesek" dumát.


Ha valaki ennyit vesz észre a városból akkor nincs miről beszélni. Tekintve, hogy egyrészt cserébe megkapod a belváros közelségét, és a tényt, hogy szó szerint minden helyben van. Van aki ezt szereti.


Másrészt azért ne csináljunk már úgy, mintha ez csak és kizárólag a gonosz belváros vagy akár csak a városok gondja lenne.


Budai részeken Kelenföld tele van csövesekkel, Bikás park környékén mindenféle alkoholista drogosokkal. Mióta 1-es villamos van azóta főleg. Kutyaszar is akad dögivel.


Meg persze szép dolog az utópisztikus mese, hogy te a Budai panelból nézed az örök panorámát naplementével. Csak éppen ez a panelok 99%-ra nem igaz, cserébe hallod a szomszéd minden fingását, plusz nem csak te ülsz ki az erkélyre hanem az összes többi óbégató, dohányzó is.

2022. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

És akár tetszik, akár nem az ilyen lakásokra is van kereslet. Mondhatod, hogy minősíthetetlen, ettől még nem feltétlenül lesz az.


Most ha ide jön valaki külföldről 1 hétre, az nem panelban fog 2 szobás lakást bérelni. Nyilván aki 3 gyereket akar az sem ide fog költözni.

2022. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Annyi nm, amennyi a tulajdoni lapon van és kész.
2022. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Ez amúgy szerintem egy utcai bejáratos üzlethelyiség.
2022. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

Lepontozott a sok panelproli :D

[link]

2022. máj. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!