Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek megeri olcsón...

Szerintetek megeri olcsón venni lakást távolabb és ingazni vagy full drágán megvenni de közel?

Figyelt kérdés

Lenne egy kertes belterületi ingatlan 6,5 millióért viszonylag jó állapotú furdoszoszobaval és 2 szobával.


Viszont 40 km re van a munkahelyemtol és 30 km re a külön nevelkedo gyerekemtol.

De a munkahelyem és a gyerkőc egy úton van szóval munkába menet vagy visszafelé útba esik a lányom nincs plusz km.+ bevásárlás is útba esne és úgy kb minden ügyem.



Itt ilyen 18 millióért mennek a panel lakások szóval egyedül nekem esélytelen


Kocsim 1,4 és motorral megy szóval nem eszik sokat de igyis olyan 50 60 e plusz lesz havonta ahogy számolgatam.

Viszont a törlesztő részlet mivel hitel lenne nagyobb részt elég olcsó lenne 60 70 e lenne tíz évre


Így akkor 110 120 nal + nal tartanék törlesztő és benzin költség teren ami még mindig elég jó főleg hogy csak 10 evves hitelt vennék fel nem 20.

viszont az üzemanyag ár korlátozás megszüntetése majd egyszer hatalmasat fog ütni.



#üzemanyag #lakásvásárlás #Koltseghatekonysag
2022. jún. 24. 21:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem ad a munkahelyed közlekedési támogatást?

Először ennek nézz utána!

A többit meg csak a te anygi lehetőségeid szabják meg, ebbe nehéz beleszólni.

Én napi 2x 50 km-t utazom, igaz vonattal, mert gyorsabb mint az autó.

2022. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Abban a térségben ahova költöznek a tomegkozlekedes nem megoldás csak busz van és munkahelyem 3 átszállással közelíthető meg.


Amúgy ad támogatást 9 ft/km ami most kb semmi

2022. jún. 24. 22:03
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Az ingatlan lényege a lokáció. Csak az a számít hogy hol van. A világvége nem opció, akkor sem ha olcsó.
2022. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez komplikatabb. A munkahelyeden tervezel lenni meg 20 evet? Ha az megszunik hol kapsz nagyobb eselyel masik melot?

Ok 40 kilometer, de kiszamoltad hogy az evente mennyi osszesen? Szerviz, kopo alkatresz, uj auto? Egyaltalan az ut minosege, forgalom?

Inkabb kozel, max 20 km.

2022. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a 6,5 a hihetetlen, amikor az én szaros kádár-kockám ér most közepesen felújítva harmincat egy mindentől távol eső porfészekben.
2022. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5 # kistelepules és ez a terület ahol van régen zárt kért volt nemrég lett belterülete minositve .


Vegulis vannak ilyen áron házak csak azok zartkertiek magyarul lakashitelt nem tudok rájuk felvenni

Csak draga személyi hitelt.


Csok nélkül, egyedül Melos fizubol ami kb 300 e nettó plusz egykis év végi jutalom meg cafeteria

20 30 milliós ingatlan 20 evves hitelel se opció


Zárt kert lenne nekem jó mert kocsival igazából úgy hogy nem lakik velem gyerek semmi probléma nincs azzal.

Csak azokra senki nem ad hitelt

2022. jún. 24. 22:56
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem speciel abszolút nem érné meg. Én beleszámítom azt az időt amit elvesz a napomból az autós közlekedés (vonat/busz más, tudok közben olvasni, chatelni, keveset aludni is akár), és mindennel együtt az a napi 40km oda + vissza elég sok idő. Szinte +1 óra a munkaidődhöz ami nemhogy nincs megfizetve de neked költség, benzin+amortizáció. És mindig minden esetben jobb városhoz közel, központibb és sűrűbben lakott területen házat venni, több a lehetőség és jobban tartja az értékét.
2022. jún. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

7#Igen de 3 4 szeres áron?

Amugy 6,5 millaert mindenkep Belevagnek ha nem félnek annyira attól hogy az üzemanyag ár berobban mert akor ott leszel jó messze és nemtudok dolgozni bejárni.akor meg vége a dalnak.


Amúgy én egyedül lakokontenerben is elaknek vagy bárhol de vezetékes víz és áram kell ott megmar vagy putri az egész kb bontás szint és olcsó

Vagy ára a csillagos ég .


Azt hiszem Kínában vagy Hollandiában volt olyan lakopark amit kontenerekbol csináltak olyan jó lenne ha ebből is lenne itthon.


Nemcsak a középosztálybeli embereknek kéne házakat építeni.

2022. jún. 24. 23:37
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg hol laksz?

Irtad hogy a 18 millios panel eselytelen, tehat akkor elmeletileg vagy a 6,5 millios haz, vagy semmi.

Ha most alberletet fizetsz akkor inkabb vegyel hazat 6,5 millioert.

Szerintem talalnal te helyben is munkat ha fizikai munkat vegzel.

A kis falvak kozeleben is vannak kisebb muhelyek pl ablakgyarto muhely, lakatosmuhelyek, asztalos muhelyek, epitoipari vallakozasok. Pl komuveskent is megtudsz keresni havi netto 300-at akar egy kis faluban is. En falun nottem fel, lakatam is sokaig es dolgoztam helybeli vallakozonak akinek ott helyben is volt munkaja es videkre is jartunk az o autojaval, tehat nekem uzemanyag koltsegem nem volt.

2022. jún. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 NTBS ***** válasza:
100%
Inkább a sajátodat fizess mint albérletet. Az kidobott pénz.
2022. jún. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!