Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek megeri olcsón...

Szerintetek megeri olcsón venni lakást távolabb és ingazni vagy full drágán megvenni de közel?

Figyelt kérdés

Lenne egy kertes belterületi ingatlan 6,5 millióért viszonylag jó állapotú furdoszoszobaval és 2 szobával.


Viszont 40 km re van a munkahelyemtol és 30 km re a külön nevelkedo gyerekemtol.

De a munkahelyem és a gyerkőc egy úton van szóval munkába menet vagy visszafelé útba esik a lányom nincs plusz km.+ bevásárlás is útba esne és úgy kb minden ügyem.



Itt ilyen 18 millióért mennek a panel lakások szóval egyedül nekem esélytelen


Kocsim 1,4 és motorral megy szóval nem eszik sokat de igyis olyan 50 60 e plusz lesz havonta ahogy számolgatam.

Viszont a törlesztő részlet mivel hitel lenne nagyobb részt elég olcsó lenne 60 70 e lenne tíz évre


Így akkor 110 120 nal + nal tartanék törlesztő és benzin költség teren ami még mindig elég jó főleg hogy csak 10 evves hitelt vennék fel nem 20.

viszont az üzemanyag ár korlátozás megszüntetése majd egyszer hatalmasat fog ütni.



#üzemanyag #lakásvásárlás #Koltseghatekonysag
2022. jún. 24. 21:32
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Most szüleim második házában lakom de nem igazán jövünk ki joblenne itt mert ingyen van és csak rezsit kell fizetni .


De sajnos sok a vita .

Albérletbe nem mennek egyrészt nem nagyon van ha még van az akor 120 150 e havonta + rezsi

2022. jún. 25. 07:58
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha tömegközlekedéssel megtudod közeliteni és be tudsz járni dolgozni csaladhoz járni autó nélkül stb egyéb problémák esetén akkor lehet életképes a dolog.Főleg annak tekintetében hogy nem zártkert hanem belterület amire hitelt lehet felvenni!Ha ezek a feltételek nem adottak akkor felejtős a dolog mivel hogy neked állandó lakhatásra kell!
2022. jún. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Autó nélkül most se tudnék dolgozni pedig most 10 km re vagyok

Az a baj elcsusztatott műszak van

Így reggelenként 4 30 kor kell bent lenni

Az első busz meg vonat kb 4 50 kor indul innen


Délutános 12 30 kor kezdődik

Éjjel 20 30

Azok megoldhatok innen is meg onnan is whova mennek

2022. jún. 25. 10:30
 14/23 A kérdező kommentje:

Amúgy a busz se sokkal olcsóbb nagy távra.

Megneztem egy jegy 750 e Ft csak oda

Ahova költöznek és melohely között


Plusz vennem kell városi jegyet is mert a busz a varoskozpontba vissz nem oda ahova nekem kéne szóval 2 e Ft naponta igyis az utazás lenne


Ha 21 22 napot melózok ugyan úgy 44 e

Igaz nem 60 e mint kocsival de jóval kiszamithatatlanabb és kényelmetlenül


Pesten tudom más a tomegkozlekedes ott autó se kellene mert annyi lehetőség van de itt nem járok vele sokkal jobban

2022. jún. 25. 11:00
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

#14

Csak azt hagyod ki a számításból, hogy a bérletek 80%-át térítik a munkahelyek, mert ezt költségként levonhatják.

De mi a fenéért ragaszkodsz ennyire egy ilyen szar munkahelyhez, ahol annyit sikerül keresned, hogy egy 6,5 milliós házat is 20 éves részletre tudsz csak megvenni és 60 ezret kifizetsz, hogy megközelítsd?

Ilyet a 40 km-re levő, reménybeli házad közelében is tudsz találni, ahol lehet, hogy céges busszal viszik a dolgozókat.

2022. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Mert állami és biztos munka plusz nem kell megszakadni .

Ha úgy nézed 300 e nettó nem rossz állami cégtől.


Nem multi cég tudom ott van céges busz de onnan bármikor kirughatnak és hitel mellet ez problémás.

2022. jún. 25. 12:46
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ma már 300 nettó nem olyan pöpec fizetés!Az állami munkahelyek sem olyan tutibiztosak!De egy biztos a "saját lakás,ház"törlesztése még mindig jobb mint az albérlet!
2022. jún. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Keress olyan munkahelyet ahol beszállnak az utazásodba bérlet km pénz stb.
2022. jún. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

#18

Elvileg most is olyan van neki.


Kérdező!

A leírásod alapján, az autóköltségedet (60ezer) levonva, 240ezerrel számolhatsz csak, nem 300-al!

Ennyit simán megkereshetsz bárhol és ha kirúgnak (?) lesz másik, ilyenből mindig akad.

Fiatalon, ha komoly terveid vannak, azért nem az az elsődleges szempont, hogy lazsálva keressél gombokat, hanem az, hogy jussál egyről a kettőre.

A hitelre meg kötsz hitelfedezeti biztosítást, ami pont az ilyen esetekre szól!

2022. jún. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19 # hat nemtudom elég laza a munkakör amit csinálok. És alternatíva meg a gyári munka amit régebben csináltam olyan biztos lenne a környéken valoban.


De azt össze nem lehet hasonlítani a mostani munkámmal oké ez is betanitott meló de kb éjszakás műszak elején kell dolgozni fel maximum 1 órát és aztán filmeket sorozatokat nézel a benti céges számítógépen


Délelőttös kicsit több meló mert akor sisakot kell hordani meg van neha plusz munka amit kiadnak de 8 bol ha 2 órát kell dolgozni az már kemény nap


Amúgy fizu így nézve nem rossz 300 körül

+13 havi + 520 e evves caffi és plusz 5 szabadnap a cég kárára


Ezt a kényelmet nem cserelnem le hiába lenne esetleg valahol több pénz.

Dolgoztam multinál ott kb fel 1 évente váltanak a fiatalok mert sza.r

Itt meg sok ember 30 40 éve itt van van aki itt kezdte és innen megy nyugdíjba.

Amúgy egy hoeromurol beszélek ott dolgozom.

2022. jún. 26. 09:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!