Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van kiút a panel proliságból?

Van kiút a panel proliságból?

Figyelt kérdés

Elegem van ebből az életmódból. Áramlik be a cigiszag, a bűz, ha főznek bejön az undorító kajaszag, agresszív proli szomszédok, polskainvázió van a házban.. jelenleg 50 milliókért mennek itt a 2 szobás lakások.


Szerintetek?



2022. júl. 6. 07:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem tetszik, add el és vegyél valami mást 50 millióból. Mehetsz agglomerációba, ahol már infrastruktúra sincs, lásd vízhálózat, iskolai férőhely vagy út, ülhetsz a dugóban. Esetleg mehetsz vidéki városba, ahol kevesebb a munkalehetőség, vagy falura, ahol, ha tüszentesz, azt az egész falu tudja már másnap, hallgathatod a fűnyírót és a fűrészt, télen pedig szivhatod a füstöt. Esetleg tanyára, ahová nincs rendes út és ha bajba kerülsz a mentők, tűzoltók, rendőrség minimum fél óra múlva jönnek.

Lepontozhattok, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy minden lakhelynek van hátránya, mert én már kipróbáltam többet is. El kell dönteni, hogy neked melyik kényelmetlenség elviselhető.

2022. júl. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

Ha saját tulajdonban laksz, add el és a) költözz kisebb alapterületű, nem panel társasháziba b) vidékre, házba.

Ahogyan #1-es is írta, mindenben van rossz is, jó is. Át kell gondolni.

Én tégla társasházi lakásban élek, 20 éve vettük, átgondoltuk, nem túl nagy az alapterület, de panelt semmiképpen nem akartam (éltem panelben, tudom miért), házat csak a világvégén tudtunk volna venni, én meg városi ember vagyok.

Nagyon elszálltak az árak, de, ha sokat foglalkozol az ingatlan kereséssel, lehet szerencséd.

2022. júl. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
50 millából, ha az átlagos iq-t megütöd, már röhögve veszel nem panelt.
2022. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a panel sajátossága. Nem panel társasházban is lehet ugyanez. A környéktől és a szomszédoktól függ. De családi házas részen is lehet nagy szívás, ha kifogsz pár "kedves" szomszédot. Van olyan családtagom, aki családi házból költözött el szomszéd miatt.

Inkább az a proli, ahogyan te fogalmazol.

2022. júl. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Én társas lakásban lakom tavaly előtt vettem és hát hadd ne mondjam van ennek is bőven hátul ütöje annak ellenére hogy 4 emeletes és én ott lakom még is állandóan a tetőről hallok hangokat van hogy éppen aludnék elfelé erre mint ha mellettem szexelnének konkrétan a nő mint ha az én fülembe sóhajtozna szóval nagyon rosszul van meg oldva a hang szigetelés pedig tégláról beszélünk. Minden álmom volt az erkély most meg csak szívok vele. Viszont jó áron vettem minden itt van a közelben és jó volt a kamat is alacsony szóval még örülök hogy egyedülállóként ezt így meg tudtam venni és majd az enyém lesz és a sajátomat fizetem. Amikor otthon laktam családi házban annyi volt a rezsi hogy az brutális nem keresek rosszul de konkrétan több mint a fele arra ment volna el arról nem beszélve hogy nem vezetek tehát minden marhára messze volt és így pl egy másod állás se volt meg oldható nem úgy mint most szóval egyedül vagyok és ez így nekem teljesen megfelelő. Konkrétan nem mennék vissza családi házba az maradjon annak aki családot akar. Szóval érted az se mindegy hogy mi célból veszed. Mert ha családot tervezel lesz párod és már is sokkal több minden lesz elérhető én egyedül semmilyen kedvezményt nem tudok igénybe venni és ez így is marad.
2022. júl. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ehhez - mint mindenhez az életben - nagy szerencse kell!

Nekem életem során szerencsém volt a lakhelyeimmel.

Éltem a centrumban téglaházban, halálos csend nyugalom, semmi csótány vagy poloska, a fiam viszont 2 utcával ment arrébb albérletbe, azt emelgették a csótányok és olyan zajos volt a ház, mint egy csimbumm cirkusz.

Éltem átmenetileg a Havannán (párkapcsolat miatt) szintén nem volt semmi gond, sem bogarak, sem hangoskodás, a lakókat észre sem vettük. Mások meg rossz véleménnyel vannak róla.

Most az agglomerációban élek családi házban, csupa nyugdíjassal körülvéve, 8 háznyira kezdődik a többhektáros parkerdő, végtelen csend és némaság, a levegőt harapni lehet olyan friss és tiszta.

A gyerekem most majdnem Wekerlén lakik, egy ilyesmi lakásban és teljesen oda van érte. Abszolút nem jellemző ott a "panelproliság", szóval nem reménytelen!

[link]

2022. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
74%
Te, a kérdésed alapján, költözhetsz bárhova, mindig is proli maradsz.
2022. júl. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem miért prolizzátok le azt, aki szimplán csak kifejti a problémáját.


Én is pont ilyen paneltelepen lakom. A lakók hangosak, zenét ordíttatnak, mindenki bagózik, szerintem már a gyerek is úgy születik. Az utcán is folyamatosan áporodott csatornaszag van. Az alsó szomszédtól folyton rohadt büdös kajaszag vagy áporodott öregasszony szag árad felfelé, mert a szellőzőit ledugaszolta, így nyilván az én lakásomon át távozik az ő levegője is.


Tény, téglában is ki lehet fogni ugyanezt, vidéken családi házban is ugyanezek vannak, otthon vidéken is van egész nap zajos szomszéd, meg egész nap és este zenét bömböltető, pedig nem cigók hanem egyetemet végzett emberek.

2022. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%

Én is panelban lakom, de egyáltalán nem jön sehonnan a cigi, bűz sincs, a szomszédok sem agresszívak. Kajaszag az elvezető csöveknél szokott lenni, ez nálunk a wc-ben van. Ott nem szoktam tartózkodni :D Meg van légfrissítőnk is.

Poloskának meg semmi köze a panelhoz. A fákról jönnek be. Ugyanúgy van családi házaknál is. De szállodában is voltam már, ahol a környék tele volt poloskákkal.

Persze előfordult már, hogy egy-egy szomszéd (főleg a fiatalok, főleg az albérletes egyetemisták) hangoskodott. De szerintem mindenhol van időnként valami, ha az ember nem egy elhagyatott tanács él.

Egyébként most tervezünk költözni családi házba. Hát, nagyon meg kell gondolni, hogy hova. Sokaktól hallok nagyon rossz tapasztalatokat. Egyik ismerősömnek mindig a kapubejárójába áll a szomszéd. Nem a sajátjába :) És még meg is sértődik, ha szólnak neki, hogy szeretnének elmenni vagy bemenni és így nem tudnak. Egy másik ismerősömnek minden hétvégén, minden szabadnak, minden ünnepnap flexel a szomszédja, de persze csak korán reggel. A harmadik nem tud kimenni az udvarra, mert a szomszédok állandóan lesik, és bámulják.

2022. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem például úgy van, hogy a szomszéddal közös nyílt folyosóra nyílik a konyhám ablaka. Korábban már sikerült eltakarítani onnan a dohányzó szomszédaimat, erre most az egyik több hónap után megint újra elkezdett kijárni.


Konkrétan rohadtul örültem neki, hogy este 11-kor 50 centivel a nyitott ablakom előtt dohányzik, a lakásom megtelt cigifüsttel, zárhattam be az ablakot és pusztulhattam meg 30+ fokban a cigifüstös lakásban.

2022. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!