Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Sarokba szorít a család,...

Sarokba szorít a család, albérlet nem játszik, építkezni drága, otthon nem maradhatunk. Mi lehet a megoldás a saját élet kezdésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Barátnőmmel szeretnénk összeköltözni, illetve egészségügyi okok miatt minél hamarabb (max 5 éven belül) családot alapítani. Emiatt az albérlet nem túl jó ötlet, a környéken nagyon kevés kiadó ház/lakás van ahol engedik a kisgyerekeket, valamint mi is inkább a sajátra szeretnénk költeni a pénzt. Lakásvásárlás jelenleg még nem megoldható, ugyanis egy nem várt kiadás jött közbe a közelmúltban, így jelenleg nagyon kevés pénz van amit önrészbe tudnánk tenni. Van egy telkem, amire lehetne építkezni, viszont itt nem tudom mekkora önrésznek kell lenni, vagy hogyan kaphatok hitelt építkezésre. Itt is kell gondolom fedezet, aminek jó lenne a családi házunk, csak nagyszüleim akikkel élek nem mennek bele ilyenbe tehát ez is bukta. Próbáltunk beszélni velük, hogy lakhatnánk e itt kibővítve a házat hátrafele, ebbe bele is mentek volna, de valamiért meghátráltak.

Valamint most jött ez a válság helyzet is, kicsit mi is meghátráltunk, félünk nagy hitelt felvenni. Barátnőm szüleire lehetetlen számítani, hónapról hónapra élnek, semmit se tesznek félre, semmiben sem támogatják a lányukat, sőt élősködnek rajta. Jelenleg muszáj külön élnünk, ez így még bele is fér, de sajnos orvosi okok miatt fiatalon szülnie kellene a barátnőmnek, de így ezt nem lehet bevállalni. 2 év múlva lenne itt a babaproject ideje, addig kellene megoldanunk a problémánkat.



2022. aug. 2. 20:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
23%

" Barátnőm szüleire lehetetlen számítani, hónapról hónapra élnek, semmit se tesznek félre, semmiben sem támogatják a lányukat, sőt élősködnek rajta"

Miért nekik kéne titeket pénzelni, a ti részetekre félretenni? Ti is ugyanúgy élősködni akartok, a szerencsétlen nagyszülőkön.


"Egyébként elég jól tudunk spórolni, viszont nem akarok 20% önerőre hitelt felvenni."

Ne is, inkább bukja a nagyszülő a házát. Kockáztassanak ők, öreg korukra menjenek csak az utcára.


Caokozzatok, babavárózzatok ahogy a többi ember aki a pucér picsájára vesz házat. Vagy még jobb; ne vállaljatok gyereket.

2022. aug. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek a 11-gyel. Tökéletesen leírta, hogy mennyire a saját korlátaitok között vergődtök, ahogy azt 9-es teljesen őszintén leírta.
2022. aug. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jól esik ezeket olvasni. Én kérek elnézést, hogy ki írtam ezt a kérdést, bocs, hogy úgy szeretnék gyereket, hogy nincs 70% hitelem (mint a baráti kör egy részének), bocs hogy élni szeretnénk a saját szerencsétlen életünket.

Nem várok el senkitől se segítséget, legyen az szülő vagy nagyszülő. Csak felvázoltam a helyzetet. Az ismerőseim között van, ahol besegítettek lakás vásárlásnál, építkezésénél, akkor ők most rohadjanak meg ott ahol vannak? Szerintem nem parazita az aki segítséget kér a családjától. Élősködő lennék, ha egy fedél alatt ingyenélve nem fizetném az energiát, nem főznék és kihasználnám őket tehát az ő pénzükön élném az életem.

Bocsánat, hogy jó sorsot szánok a gyereknek, de ti inkább utálkozva "lebeszéltek" róla. Én csak tippeket vártam, de csupa negatív kommentet kaptam és ennek egy töredéke sem jogos, gondoljatok bármit is rólam/rólunk. :)

Aki a kérdésre válaszolt annak köszönöm.

2022. aug. 5. 19:23
 14/15 anonim ***** válasza:
6%
Az jó sors a gyereknek, hogy lakásra se telik, de már gyártanád a pulyát? Gondolkozz mielőtt hülyeséget csinálsz!!! Anno 1 éve kalkulálgattam a pénzt, hogy siman kijövünk nettó 600 ezerből a 140 ezer forintos albérletben. Hát csak annyit erről, hogy se a nettó 600 ezer nem lett meg és az albérlet is 170 ezer volt. Jövőre fogunk építkezni, majdnem havi 1 milliós fizuból, mert férjem az asztalra csapott a főnökénél, meg az én vállalkozásom is beindult. Erre vállalunk gyereket? #kösznem, mert mindig vannak váratlan helyzetek, majd ha elérjük a dollármilliomos szintet, talán bevállalunk egyet, de amíg 50 milliós vagyonod van, szerintem sehogy se tervezz gyereket, mert úgy jársz, mint sokan, hogy nélkülözniük kell. Rengeteg pénzbe van egy pulya felnevelése. Először teremtsd meg a saját házad, kocsid, menj el világot látni, gondolom vannak céljaid. Nem értem az embereket. Pulya mellett már nem lesznek ilyen jó dolgaid!!!
2022. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó álomvilágban él, ha ő még milliós fiztés mellett se mer gyereket vállalni.Ha Magyarországon mindenki így állna hozzá, már kihalt volna a nemzet, tekintve, hogy sokan még a 300at se keresik meg.
2023. jan. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!