Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedül esélytelen saját lakás?

Egyedül esélytelen saját lakás?

Figyelt kérdés
Budapesten dolgozom, nem szeretnék nagyon távolra költözni a munkám miatt, de úgy látom 30 millióról indulnak az árak a legolcsóbb kerületekben is és Pest megyében sem jobb a helyzet. Ez alatt amit találtam vagy nagyon kicsi garzon, vagy rossz állapotú a lakás vagy a környék rossz. 30 millióhoz minimum 10 önerőt le kéne raknom hogy hitelt kapjak (tudom hogy 20% a minimum de nem az a jellemző) ennyit összespórolni albérlet és ezek az emelkedő árak mellett esélytelennek látom. És a lakásának is folyamatosan emelkednek, lehet 5 év múlva már 40 lesz ami most 30.
2022. aug. 5. 23:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan így vagyok… van párom, de így is csak almodozunk. Mi is benne vagyunk az albérlet spiralban. Sajnos valószínű amíg nem oroklunk, vagy szerencse ér minket, távlati cél ez, ami elég szomorú … pedig nem

Keresünk rosszul , de így is lehetetlen ennyit össze sporolni, főleg, hogy brutális gyorsasággal emelkednek az árak, nem csak ingatlan teren, hanem amúgy is. Szerintem pár hónap múlva azt is értékelni tudjuk, ha egyáltalán félre tudunk rakni :)) Előre ugye … ( inkább fény sebességgel hatra ..)

2022. aug. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
60%
Ui : plusz nincs kedvem 20 évre eladositani magam, hogy egy Eger lyukban éljünk :))) inkább kicsit messzebb kell költözni, és feladni azt a napi fel órát oda vissza pluszba …
2022. aug. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
68%

Hazat mindig is nehez volt venni, nehogy azt higyjetek higy regen egyszerubb volt

Anno panelt vettunk 1M -ert, na de a fizetes meg 5k volt

2022. aug. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
77%

Jó, de azért mégse ugyan az. Régen bármit is dolgoztál, azért tudtál venni legalább egy kisebb hazat. Most aki fiatalon pl

Tori magát, mint én is, az is hiába való :)) ) Nagyon jó állást kell kikapni, vagy 3 munkahelyet vállalni kb, hogy normálisan félre tudj tenni, amiből emberi idővel tudsz kimászni a mai hitelekből . Régen az se volt ilyen .


Csak példa, a szüleim ilyen korban rég építkeztek, jött a gyerek, én ehhez sehol sem vagyok, pedig 18 éves korom óta dolgozom, mellette egyetem, képzem magam, stb, mégis inkább egyre távolabb van..

2022. aug. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
25%

Nem esélytelen.

Havi 250 -ből ki lehet jönni albérlettel is.

Nem mindenki tud de nem lehetetlen.

E mellé ha van havi 1 milliós fizetésed két év alatt bőven félre tudod rakni az önerőt.

Hitelt pedig visszafizeted 5 év alatt.

2022. aug. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%

2-esnek


"és feladni azt a napi fel órát oda vissza pluszba"


aranyos vagy, agglomeráció ugyanúgy rohadt drága .. fél óra BPn belül is átlagos.. ha árat akarsz látni csökkeni több lesz az mint fél óra vagy óra ingázás :)

2022. aug. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

#6 Így is kb egy óra mindkettonknek bejárni, én meg plusz fel óráról beszélek :) Lehet rosszul

Fogalmaztam :)


Nekem 40 perc, paromnak több , autóval is. Én ilyen Dabas vagy stb környékről beszélek. A családom nagy része itt el agglomerációban, kertes házban . Ami autóval 40p . Mi most a városliget mellett élünk, de innen se leány alom bejutni a munkahelyre :) de ennyit megérne egy ház egy garzon helyett. Sajnos azok árai is duplázódtak, míg kb 3 éve vett a családunkbol valaki egy új hazat 35 m

-ért, most az utcában, vagy a környéken alig lehet találni 60 alatt, kb felejtos is, és fele akkora :))) pedig az meg esélyes lett volna, de ez már tarthatatlan .

2022. aug. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
72%

Attol fugg milyen allasod van.

A legtobb embernek eselytelen mert nem keresnek annyi penzt.

Nem ertem miert gondolkodnak olyan sokan Budapesti lakas vasarlasan. Videken kertes hazat kapsz egy panel aran. Munka videken is van, kevesebbet keresel valamennyivel de minden olcsobb, kulonosen a lakhatas.

Ja es a forgalom sem annyira rossz. Sok az auto de dugo nincs.

2022. aug. 6. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
80%

3. Szeged másfél szobás panelok (ami mondjuk egy kezdő lakás és sokak vágya első lakásnak):


2009: 5 millió

2015: 11 millió

2022: 30 millió


Se 3x-osára nem nőttek a fizetések 7 év alatt, se 6x-osára 13 év alatt. Messzebb nem tudok visszamenni magamtól az időben, mert 28 éves vagyok, de a tőlem 5-10 évvel idősebbek könnyebben tudtak első lakást venni 2010-2015 közt. Sok 35-40 körüli kollégám akkor vette akkoriban az első lakását relatíve olcsón.

2022. aug. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
48%

Rossz az időzítés.

Több év egy lakásmegtalálási projekt, az alatt az árakban is rengeteg dolog változik.

Márciusban nagy kínálat volt 30 M alatt is, jó állapotúakból.

Ha csak 2 hónapja nézegeted, az nem jelent semmit.

2022. aug. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!