Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedül esélytelen saját lakás?

Egyedül esélytelen saját lakás?

Figyelt kérdés
Budapesten dolgozom, nem szeretnék nagyon távolra költözni a munkám miatt, de úgy látom 30 millióról indulnak az árak a legolcsóbb kerületekben is és Pest megyében sem jobb a helyzet. Ez alatt amit találtam vagy nagyon kicsi garzon, vagy rossz állapotú a lakás vagy a környék rossz. 30 millióhoz minimum 10 önerőt le kéne raknom hogy hitelt kapjak (tudom hogy 20% a minimum de nem az a jellemző) ennyit összespórolni albérlet és ezek az emelkedő árak mellett esélytelennek látom. És a lakásának is folyamatosan emelkednek, lehet 5 év múlva már 40 lesz ami most 30.
2022. aug. 5. 23:11
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

" ennyit összespórolni albérlet és ezek az emelkedő árak mellett esélytelennek látom"

Lízingelni lehet azt a lakást, amit bérelsz?

2022. aug. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
20%

Lentebb kell adni az igényeket. Mi évekig ketten laktunk 34nm2-es lakásban, mert azt engedhettük meg magunknak. Bőven elfértünk. Gondolom te ezt egymagadnak is kevésnek tartod. Fokozatosan kellene haladni a jobb felé, nem egyből a tutit várni.


Egyébként a válság alatt lévő ingatlanárakat minek idekeverni? Igen az járt jól, aki akkor vett lakást, de az akkor is lutri volt, a kevés pénz, ami maradt a családoknak bizonytalan a fektetni.

2022. aug. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
97%

12. Hogyhogy minek idekeverni a válság árakat? Ott voltak, léteztek és aki akkor még nem középiskolás, egyetemista, pályakezdő volt (mint a mostani huszonévesek), közülük sokan tudtak akkor lakást venni, mert pár milliót össze bírtak kaparni, vagy a család adott, a többire pedig megérte hitelt is felvenni. (Fizettél 5 milliót és felvettél 5 millió hitelt 7-10 éve egy ma 30-50 milliós lakásra.)


A mai huszonéveseknek meg nem volt ilyen lehetősége, hogy iszonyú olcsón, válság áron vegyenek lakást, mint az idősebbeknek. Az hogy válság van nem azt jelenti akkor mindenki csóró és pénztelen.

2022. aug. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
90%

“ közülük sokan tudtak akkor lakást venni, mert pár milliót össze bírtak kaparni, vagy a család adott, a többire pedig megérte hitelt is felvenni”


Persze, válság közepén a legjobb ötlet hitelt felvenni :)


Igen, értem, hogy neked így utólag nagyon szépnek tűnik az a korszak és egyszerűnek, csak ezt látod benne, hogy olcsóak voltak a lakások (na vajon miért?), de a valóságban nem volt ilyen egyszerű.

Pl. Gondolom most sem tudod előre, hogy mibe kéne fektetni a pénzt, mivel nem tudod hogy 20 év múlva mi lesz majd a jó

2022. aug. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
49%
Most komolyan, ennyire lecsökkent az oktatás színvonala, hogy eggyesek már azt se tudják kiszámolni, hogy mik a lehetőségeik? Hetente akár több ilyen kérdés is felkerül, hogy neki hogyan lehetne saját lakása, ennyi vagy annyi fizetésből? Mégis mit vár az ilyen, hogy valaki megdobja egy lakással? Egy tanárnak nem egy kérdését olvastam, de neki kellene meglátni, hogy mik a lehetőségei. Mindenki maga látja, hogy mennyit tud félretenni, mik a megtakarítási célok amire aztán a bank ad hitelt. Ha valaki nem tud pár év alatt megfelelő tőkét összerakni, és változtatni sem hajlandó az életén, akkor az törődjön bele abba, hogy nem lesz saját otthona. Volt szerencsém olyan romával dolgozni, aki több mint 300km-ről jött a céghez, mert ő nem a farkából akart megélni, nyomorban, az ilyen elött le a kalappal, mert tett érte, hogy jobb legyen. Nem siránkozni kell, hanem tanulni, keresni jobban fizető állást, akár külföldön, ha itt nem keresel eleget.
2022. aug. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
85%

9: Én egy ilyesmit vettem.

Évente 2-500 000 Ft-ot ráköltesz, nem többet, 4-6 év alatt kész.

[link]

Ezt 20-ért odaadják.

2022. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
76%
Többet kell keresni.
2022. aug. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
42%

"Lentebb kell adni az igényeket."


Ha lentebb engedi az igényeket, akkor nem 30+ millió lesz egy lepukkant szar?

2022. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
27%

“ Ha lentebb engedi az igényeket, akkor nem 30+ millió lesz egy lepukkant szar?”


Mivel a teljes mondat így szólt, hogy “ de úgy látom 30 millióról indulnak az árak a legolcsóbb kerületekben is és Pest megyében sem jobb a helyzet. Ez alatt amit találtam vagy nagyon kicsi garzon…”


Azaz ha kisebbe költözik, akkor van olcsóbb.

2022. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
88%
De 34 nm-en mit csináltok? Azért az ember olyan lakást keres, ahol el van egy babával, ez a 34 nm ehhez nem ideális egyáltalán. Ha meg gyereked van, az csak viszi a pénzt, kevés esély van rá, hogy 5 év múlva tudsz venni egy még nagyobbat...
2022. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!