Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Századfordulós lakást érdemes...

Századfordulós lakást érdemes venni, vagy új építésűt?

Figyelt kérdés

2022. aug. 21. 20:45
A kérdező szavazást indított:
Új építésűt
Századfordulósat
11 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg hogy az uj hol van, es mi celbol epitettek.
2022. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Én a régit preferálom, mert csak tégla, vastag falak, és még itt is baromi meleg van, 24-26 fok a belvárosban. télre is megőrzi a nyári meleget, november végén kell kezdeni a fűtést, ha egyáltalán.

Kellemes a nagyobb belmagasság is, van már 3 méterestől is, az enyém most 370, van galéria, ott alszom, télen magától meleg.:)

Van a családban újépítésű, hát ott meg aztán... muszáj a légkondi, amivel meg fűtöd az utcát. Sokkal előbb átforrósítja a Nap, átfújja a szél, és 260-270 cm-re építik ezeket, de láttam már 220 centiset is.

2022. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

220 centi belmagasság azért kemény... az már szovjet dizájn.

Elvileg a 250 alatt nem lehetne (pl. úgy tudom a CSOK-os lakásoknál 250 a minimum elvárás).


A galériával az a gond szerintem, hogy nem csak télen, hanem nyáron is meleg van fent...


Ami nagyobb gond, hogy a századfordulós házak/lakások sem a régiek már sajnos a falakat tekintve.


Amennyire én tapasztaltam az eredeti nagypolgári lakások szét lettek szabdalva. Anno simán 120-150 m2 is lehetett egy lakás (cselédszoba stb.).


Szóval, ha most veszel egy mondjuk 70-80 m2-es marha drága nagy lakást, akkor még az is "kicsi", tehát ilyen szétszabdalás révén jött létre (valamikor a 100-120 év alatt, valószínűleg a 2. VH után).


Ezzel az a baj, hogy a plusz berakott válaszfalak vékonyak.

Pont ugyanannyira áthallatszik minden a szomszédtól mint egy sokkal silányabb (eleve anno munkásoknak szánt) téglalakásban, vagy akár egy panelban.


(Persze utólagos hangszigeteléssel tudsz rajta segíteni.)

2022. aug. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a mostani újépítésű házak, házrészek nagyon silány minőségűek. De tényleg.


Akkor nem az, ha saját magadnak építteted, a tervezővel közösen egyeztetve, minőségre törekedve. Nem minden arany ami fénylik, amik most hirtelen beruházó által gombaként nőttek ki a földből hirtelen, egy nyár alatt, azok bizony tényleg gané lakások.


Mondok egy példát. Vettem egy 2007-ben épült házat egy hatalmas üres telek mellett tavaly. Foglalkozós volt, mert úgy kezdtük, hogy felújítás, de alapvetően lakható volt, szépen ráérősen felújítottuk, nem hitelből, hanem megtakarításból, így másfél éve dolgozgatunk rajta, de benne lakunk, 125 négyzetméter. 16 millióért vettem tavaly... Igaz, jó áron volt eleve, de még 20-ig el tudtam volna menni.


A mellettem levő üres telken felhúztak hirtelen 8 lakásos sorházat (kettesével vannak, tehát 2 lakás = 1 ház), 4 ház épült, lakásonként zsebkendőnyi telekkel. Mindezt úgy, hogy áprilisban kezdték az építkezést, augusztusban már átadták a csokosoknak. Az én telkem 1800 nm.


Ők kifizettek ezen lakások darabjaira 52 milliót, miközben a maximum méretük 90 nm.


Jelenleg olyan problémákkal szembesülnek, hogy a víz nincs elvezetve, ázik fel a szép új szigeteletlen terasz, beázások a tetőn, az eresz a ház oldalába vezetve, ami már a lábazatot áztatja.


Soroljam? mindezt 52M/db-ért... Szegények elhitték, hogy ennyi pénzért jót kapnak. Futnak a garancia után, mindhiába.


Az enyém nem néz ki ennyire menőn, nem fancy újépítésű, de rejtett hibák nem voltak, hiszen itt éltek már nagyon sokáig előttem. Én csak korszerzűsítek, optikai tuningolok. Eddig 7 milliót költöttem rá, és még így is kevesebb, mint feleannyiba van, mint a szomszéd új házak.. közben meg a telkem 8x akkora mint ami nekik jut, és az alapterület is minimum 30 négyzetméterrel nagyobb.

2022. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, még azt hozzátenném, hogy nekem is nagy álmom lett volna az építkezés, de a mostani kókler felhozatallal csak a pénzem ellensége vagyok. Legjobb ha olyan ingatlant találsz, amit 1-2 megbízható szakival fel lehet hozni álomszintre, és sokmindent meg tudsz csinálni te magad is.
2022. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így eldönthetetlen.

Én egy századfordulósban vagyok albérletben, rakás szar, minden áthallatszik.

Munkatársam újban van albiban, ugyanez...

2022. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én köztes megoldást választanék. A századfordulós/polgári lakások nekem nem tetszenek, nagyrészük műemlék jellegű amit sosem fognak felújítani. Ha a lakást felújítod a lépcsőház, az épület ugyanaz marad.

Az újépítésű lakások sokak számára megfizetethetetlenek.

Viszont ha megnézed egy jó állapotú panelprogramos panel, vagy egy jobb állapotú téglaépület még mindig nyerő hosszú éveken keresztül.


De ha a kettő közül kellene választani: egyértelműen az újépítésű.

2022. aug. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagy szerelmem a századfordulós építészet, így számomra nem kérdés. 120 éves házban lakom, igaz, nagyjából sosem volt felújítva, de belülről oké (csak az szar benne, hogy nagyon eltérő méretű lakásokra darabolták az egykori villát, és persze pont a miénk a legkisebb). A pár hónap alatt felhúzott újépítésű egyenkockák csak annyiban különböznek a panelektől, hogy szebbek és drágábbak, de ugyanúgy kritikán aluli minőségű kaptárak.
2022. aug. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a régi épületeknek dohos szaga van. Megértem akinek tetszik, de maga az épület ritkán kerül felújításra, szinte esély sincs rá. Ez engem pl nyomaszt. Lehet belül felújított ha kijövök az ajtón és romos/dohos.


Igy aztán én pl nem látom annyira rossznak azokat az egyenkockákat...

2022. aug. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3: "A galériával az a gond szerintem, hogy nem csak télen, hanem nyáron is meleg van fent..." Akkor nyáron lent alszol... ennyi ész.:))
2022. aug. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!