Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Éedemes ebben a helyzetben...

Éedemes ebben a helyzetben házat vennünk?

Figyelt kérdés

Feleségemmel az az álmunk, hogy kertesházunk legyen (27 és 30 évesek vagyunk). Debrecenben élünk. Jelenleg van egy társasházi lakásunk jó környéken (egyetemhez közel), minimális rezsivel, jó lakóközösséggel. Szeretünk itt lakni nagyon. De van most egy kertesház, ami felkeltette az érdeklődésünket, hirdetés alapján minden szempontból ideálisnak tűnik - meg is nézzük nemsokára. Viszont úgy tudnánk megvenni, ha eladnánk a lakásunkat, és a babaváróval, és az összes spórolt pénzünkkel együtt fizetnénk ki azt. Ráadásul már van egy hitel, amit törlesztünk a jelenlegi lakásra és még van belőle hátra. Viszont ha jó a ház, én úgy gondolom az anyagi része nem fog gondot jelenteni.

Na most, a jelenlegi helyzetben mindenképp okosabb lenne inkább kitisztázni a meglévő lakáshitelt, maradni és várni 1-2 évet, hogy mi lesz a helyzet az ingatlanpiacon vagy ha tényleg minden szempontból jónak bizonyul a ház, akkor érdemes megvenni, mert talán nem jön szembe még egy olyan ajánlat, ami ennyire passzol az elképzeléseinkhez.

Támpontként, amit keresek: beton alap, tégla fal, cserép tető, normális(akár nagyobb) méretű telek, gáz cirkó fűtés lehetőleg kiegészítve alternatív lehetőséggel, legalább részben szigetelt, 3 háló+nappali, szép nagy ablakos konyha, jó környéken, lehetőleg rendszerváltás után épült, nem igényel (mostanában) nagy felújítást, max csempecsere meg ilyenek.

Régóta nézem a hirdetéseket, és ezen az áron nem nagyon találtam ilyet.



2022. aug. 26. 13:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
12%

5: Mehetsz te is GYES-re.

Persze, az első 1-2 évben a mamával kell lenni, nem a papával.:)

2022. aug. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%
Sehol a világon nincs GYES csak nálunk, mégis felnőnek a gyerekek. Amelyik lelki sérült itthon, vagy bárhol a világban, az nem emiatt sikerül olyanra.
2022. aug. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
97%
Ha a keretben ez az egy szóbajöhető ház van, akkor valószínű ezzel is van valami gond. El kell menni megnézni, nem álmodozni csak a hirdetés alapján. Ha alapvetően hitel oldalról rendben vagytok (a gyerekvállalás idejére és plusz költségeivel is?), akkor azt kell hozzászámolnod, hogy mennyivel lesz több a rezsi, meg úgy általában a ráfordítás. Mert egy házat fenntartani több, mint befizetni a közös költséget
2022. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
96%

Pont ugyanilyen helyzetben vagyunk. Mi beleugrottunk,főleg,hogy egy korszerűsített, energiahatékony ház, ami mostanában olcsóbb nem lesz és minden szempontból tökéletes nekünk.

Megnéztük, tetszett, de akkor már úgy volt, hogy elviszik. Sajnáltuk, de utána visszakerült a hírdetés és fél évig nézegettük (amire akkor már rádobott pár milliót), hogy szép, szép, de ennyink nincs. Végül tettünk egy elkeseredett, pofátlan ajánlatot... és elfogadta. :D Szóval a jóisten is nekünk szánta ezt az ingatlant. A slussz poén, hogy a mi lakásunk is pikk-pakk új gazdára talált.

2022. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
28%
Mekkora gondjai vannak a mai CSOK-os, babaváróhiteles élősködő generációnak, akik 30 éves korukra már családi házat vesznek az állam pénzéből pár év munkaviszony után. Gratulálok, ezekhez az arcpirítóan igazságtalan támogatási formákhoz, amik úgy felvitték az ingatlanárakat, hogy ha nem vagy CSOK-os meg babavárós akkor esélyed sincs. Ja és persze érdemes volt nekem is több évtizede dolgoznom azért, hogy az adómból mások most töredék munkával sokkal jobban éljenek nekem pedig esélyem se legyen ehhez az életszínvonalhoz.
2022. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos nagyon igazad van, előző.
2022. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%

"Mekkora gondjai vannak a mai CSOK-os, babaváróhiteles élősködő generációnak, akik 30 éves korukra már családi házat vesznek az állam pénzéből pár év munkaviszony után"


????


Te mi a francról beszélsz?


A mi generációnk szülei a 80-90-es években már 23-24 évesen családi házak vettek meg építkeztek meg szültek, egy szál érettségivel meg szintén pár év munkaviszonnyal a hátuk mögött :D


30 évesen a többség akkor már rég saját ingatlanban lakott, több gyereke volt és a fele akkorra el is vált, most meg arra várnak, hogy mi fizessük még a nyugdíjukat majd, miközben nekünk már senki nem fogja :D


Megjegyzem, átlag fiatal pár ma sem tud lakást venni még csokkal és babaváróval sem, sőt, úgy még lettünk szivatva, hogy csak na! Amikor 2016-ban nêztünk hàzat a lakhelyükön, 25 millió volt egy nappali+3 szobás családi ház. 2019-ben, mikor eljutottunk oda, már 36 millió, azaz 11 millióval több, és erre kemény 1,4 millió csok járt, miközben nekünk kellett még plusz 10 milkát előleríteni hozzá, ma még 50(!!!!!!!!) millió itt egy ház,,na, cseszhetik a mai 30-asok azt a pár millió hitelt, érted nem is vissza nem térítendőt, hanem hitelt.


Ja, és ehhez is érettségi óta dolgozni kellett, egyetemet csinálni mellette, nyelveket tanulni még külföldön dolgozni, nem egy érettségivel héderelni, mint a szüleinknek.

2022. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%
Mindjárt megsajnállak. Add nekem a csokot ha ennyire nem kell. Úgyis az én adómból kaptad.
2022. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
33%
Miért, szerinted mi nem doloztunk/dolgozunk? :D
2022. aug. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
15%

Nézd te újepítésű házat veszel a babaváródból a csokodból meg a munkádból, tényleg az a legnagyobb gondotok, hogy milyen házat vegyetek.

Én ugyanúgy dolgozom, diplomás vagyok, de nekem nem jár semmi. Azért küzdök, hogy ti minél több porontyot világra tudjatok hozni,és miközben dölyfösen toljátok az utódaitokat, még a járdán is félre kell húzódnom. Újépítésűről meg házról meg csak nem is álmodhatok pedig rengeteget dolgozom. Csak engem pont nem támogat senki, tőlem csak elvesz az állam.

2022. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!