Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Éedemes ebben a helyzetben...

Éedemes ebben a helyzetben házat vennünk?

Figyelt kérdés

Feleségemmel az az álmunk, hogy kertesházunk legyen (27 és 30 évesek vagyunk). Debrecenben élünk. Jelenleg van egy társasházi lakásunk jó környéken (egyetemhez közel), minimális rezsivel, jó lakóközösséggel. Szeretünk itt lakni nagyon. De van most egy kertesház, ami felkeltette az érdeklődésünket, hirdetés alapján minden szempontból ideálisnak tűnik - meg is nézzük nemsokára. Viszont úgy tudnánk megvenni, ha eladnánk a lakásunkat, és a babaváróval, és az összes spórolt pénzünkkel együtt fizetnénk ki azt. Ráadásul már van egy hitel, amit törlesztünk a jelenlegi lakásra és még van belőle hátra. Viszont ha jó a ház, én úgy gondolom az anyagi része nem fog gondot jelenteni.

Na most, a jelenlegi helyzetben mindenképp okosabb lenne inkább kitisztázni a meglévő lakáshitelt, maradni és várni 1-2 évet, hogy mi lesz a helyzet az ingatlanpiacon vagy ha tényleg minden szempontból jónak bizonyul a ház, akkor érdemes megvenni, mert talán nem jön szembe még egy olyan ajánlat, ami ennyire passzol az elképzeléseinkhez.

Támpontként, amit keresek: beton alap, tégla fal, cserép tető, normális(akár nagyobb) méretű telek, gáz cirkó fűtés lehetőleg kiegészítve alternatív lehetőséggel, legalább részben szigetelt, 3 háló+nappali, szép nagy ablakos konyha, jó környéken, lehetőleg rendszerváltás után épült, nem igényel (mostanában) nagy felújítást, max csempecsere meg ilyenek.

Régóta nézem a hirdetéseket, és ezen az áron nem nagyon találtam ilyet.



2022. aug. 26. 13:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
81%
#17: Az a baj, hogy a piac nem az 1,4 milliós 2 gyerekes csokot árazta be, hanem a 3 gyerekes 10 milliót...
2022. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
72%
15-ös vagyok. Kedves 17-es, nagyon sajnálom, hogy csak rongyos pár millát vág hozzátok az állam és, hogy a ház vásárlásotokhoz még önerőt is elő kell teremtenetek, és hogy még azt is elvárják tőletek, hogy a 0%-os hiteleteket vissza is fizessétek. Ja és azt is sajnálom, hogy ennyire meg lettetetk szivatva a csokkal mert ugye az ingatlanok áremelkedése csak titeket érint, hiszen mindenki más már kiesett az esélyesek sorából. Képzeld csak el mások is dolgoznak az érettségi óta én például 24 éve folyamatosan és nem egy alja munkakörben, miközben fizettem a nem kevés adót azért, hogy te most megkaphasd támogatások formájában. Nagyszerű érzés, hogy nekem nincsenek ilyen gondjaim, hogy mikor vegyek házat, mert esélyem sincs rá.
2022. aug. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

"Képzeld csak el mások is dolgoznak az érettségi óta én például 24 éve folyamatosan és nem egy alja munkakörben, miközben fizettem a nem kevés adót azért, hogy te most megkaphasd támogatások formájában"


Képzeld, én is dolgozom érettsrgi óta, és pont ezért nem is értem, hogy vitték ilyen kevésre.

2022. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
23-as, sehol nem írtam, hogy kevésre vittem. A gond inkább az, hogy valahogy hozzám nem vágtak ingyen hitelt meg milliós támogatásokat, miközben én is adózok. És miközben a CSOK előtt még volt esélyem önerőböl előrelépni addig mostanra ez esélytelen.
2022. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
72%
23 és érettségi óta hány év telt el? Három?
2022. aug. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon savanyú az a szőlő úgy látom. Téged mi tart vissza, hogy potyogtass vagy 3 gyereket és felvedd az összes létező támogatást? :D

De csak szólok, hogy azt a 3 gyereket fel is kell ám nevelni és ezért cserébe az a 20 milla ingyen pénz, ami beépült a piacra, már lóf*asz. Nem csak neked nincs esélyed házat venni, amikor egy újépítésű CSOK képes ingatlan ma agglomerációban 80+ milliónál kezdődik...

Az egy-két gyerekes használt csok-ra meg aztán lehetsz irigy. :D

2022. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
73%

Látom beletrafáltam, szóval már három éve dolgozol és még nincs házad? Nem semmi.

Nem irigylem tőled a gyereket, csak kicsit zavar, hogy az én pénzemből neveled fel őket.

2022. aug. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

24: De a CSOK csak 3 éve van, előtte is mindig voltak támogatások ingatlanvásárlásra, amit viszont egyedülállók is igénybe vehettek.

És még max. 1 év a CSOK, utána megint másfajták lesznek.

Nem mondod, hogy azért nem jutsz támogatáshoz, mert 20 év alatt csak 16 évig volt olyan támogatás, amit te is igénybevehetsz...

2022. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
79%
28-as, semmilyen témogatást nem vettem igénybe soha, viszont egyik sem volt olyan káros árfelhajtó hatással mint a csok. Egyébként te miről bezélsz? Milyen 0%-os kamattámogatott hitel volt és több miliós támogatási forma korábban?
2022. aug. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
57%
#26: Nem tudom, hogy direkt játszod a hülyét, vagy tényleg nem érted, mi a gondja a kommentelőnek a szaporodási hitelekkel, támogatásokkal.
2022. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!