Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki ismeri Őrmezőt: érdemes...

Aki ismeri Őrmezőt: érdemes ott venni lakást bármilyen szempontból (emberek, oktatás, tisztaság, parkolás, térfigyelő kamerák, hajléktalanok nélküliség, csend, etc)?

Figyelt kérdés

2022. szept. 7. 12:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
58%
#18: igen, Aquincum es Rómaifürdő között
2022. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. szept. 18. 00:12
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

2016-ig, míg ott laktam egy teljesen csendes, szeparált lakótelep volt. A metró miatt lett nagyobb átmenő forgalma.

Én a csoportban azt látom, hogy van összetartás is a telepen, nem csak a hiszti megy, hanem pl ha gyanús alakok járják a lakótelepet akkor azonnali intézkedés folyik. A suliról nincs jó véleményem, ugyan elég rég jártam oda, de csak 4 hónapot bírtam, anyukám idejében is (aki elsők közötti költöző volt a telepen) is szar volt.

Közbiztonság: be vannak kamerázva a lépcsőházak, van, ahol a lift is, az utcán is sok a térfigyelő. A képviselő, Junghausz Rajmund a szívén viseli a lakótelepet, ha szólsz neki, intézkedik.

Szerintem az elosztása a lakásoknak nem jó, a 49m²-es (gyakran 54-nek írják, a loggia miatt), a nagyobbaknak amik a sarkokon vannak, talán élhetőbbek. Az Igmándin már jobb a helyzet.

Közlekedés szempontjából verhetetlennek gondolom, bárhová eljutsz vonattal/metróval/busszal gyorsan. Kocsival neccesebb a parkolás miatt.

Fogalmam sincs, ennyi pénzért máshol hol tudnál venni jó lakást. Kelenvölgy sokkal drágább.

2022. okt. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
74%

1 éve lakunk Őrmezőn, szerintem ne a Facebook csoportból tájékozódj, mert aki ott megnyilvánul, az a kisebbség és rendszerint arra használják, hogy panaszkodjanak mindenre és felnagyítsák a problémákat. Mi nagyon szeretünk itt lakni, elég csendes környék annak ellenére, hogy a vasút és az M1 bevezető között van, viszonylag zöld a környezet. Véleményem szerint Kis Őrmező (Neszmélyi-Őrmezei út közti rész) sokkal jobb, újabbak a házak, kisebb a nyüzsgés, nyugodtabb a hangulat, kicsit jobb a parkolási helyzet. Mi egyébként a Metrodom Lakóparkban lakunk és tök jó a lakóközösség, a lakások is jók, vannak persze garanciális problémák, de azért új építésű házhoz képest nem vészes. Persze nem nagyon szeretnek minket a környéken, legalábbis az a 20-30 véleményvezér, akik a lakótelepi csoportban összeesküvés-elméleteket és rémhíreket keltenek rólunk és a lakóparkról. Persze megértem, én sem örültem volna, ha a házunk közelébe építenek egy ilyet. A jó hír, hogy több ekkora lakópark nem épülhet ott az új szabályozás szerint.

Ami még nekem tetszik Őrmezőben és ami miatt mi ide költöztünk és nem máshova (Ferencvárosból, a körút környékén lévő 2004-ben épült házból jöttünk ide, ami a Metrodomhoz képest borzalmas minőségben készült el):

- közel van a budaörsi bevásárlónegyed, 0-24-es Tesco miegymás

- közel az M1-M7, Velencei-tó 25p

- közel a vasúti pályaudvar, szintén Velencei-tó, Balaton egyszerűen elérhető

- közel az M4 metró, a Metrodomtól 10p gyalog, Kelenföldről 5p a Móricz, 9p talán a Kálvin? és nagyon kultúrált az utazóközönség, plusz van klíma a metróban :)

- 908-as éjszakai is hazahoz a belvárosból, szintén sokkal normálisabb emberek között, mint a 907, 950 és társai

- Kelenvölgyben és a Kánai-lakótelep felé jókat lehet sétálni, esetleg Kamaraerdőben vagy Madárhegy felé fel a hegyre

- a lakótelepen van minden, ha messzebb nem akarsz menni, bolt, posta, orvosi rendelő, gyógyszertár, 0-24-es gyógyszertár (!!), fagyizó, éttermek, nagyon finom pizza (nem a Don Pepe), stb.

- Kánai-tónál van strand is

- van pláza mindennel, kellően messze, hogy a trógerek, akiket vonz, ne jöjjenek át, de viszonylag közel, hogy gyalog elérhető legyen


Mi szeretünk itt lakni nagyon. Az még egy plusz pont, hogy ez a terület fel fogsz értékelődni, ahogy az utóbbi időben mutatja a trend, ezzel szemben Csepelen ez nem várható.

2022. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
49%

24: strand a Kánai tónál? Melyik részen...???


Naponta ott bicajozok, tuti, hogy tilos a fürdőzés. Meg nem is igazán "hívogató" az a koszos víz...

2022. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
49%

az nem strand, hanem uszoda.

A horgásztavat lemérgezték, most is kifejezetten büdös.

2022. okt. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Jaaa, hogy a sportcentrum... :)

Már azt hittem, hogy csináltak strandot a tóparton.


26: láttad a közvetlen tóparti építkezés látványterveit?

Olyan képek vannak ott, mintha kb. alpesi tó tisztaságú víz mellett lennének a teraszos lakások . :-D :-D


Kíváncsi vagyok, csinálnak-e kicsit feljebb vmi iszapcsapdát vagy egyéb mederszabályozási megoldást, mert durva lenne ez a bűz és mocsok a millió fölötti nm-árú lakások előtt közvetlenül....

2022. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
49%
Igen, a Sport11-es strandra gondoltam, van gyerekmedence és csúszda, pázsit, stb. Nem klasszikus strand, de nem is klasszikus uszoda. :)
2022. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
13! Már C környék. Másfél év alatt az lett kiegészülve migrikkel is.
márc. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!