Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlant akarok venni. Meg...

Ingatlant akarok venni. Meg is van a kiszemelt panel. Le is egyeztem 60 000 euróba, de a szerződésben csak 40 000 van,szóval 20 000-et csak a levegőbe adnék neki. Szerinzetek az a célja ezzel hogy átverjen?

Figyelt kérdés
Szlovákiában van ez a dolog de szerintem a lényegen nem változtat.
2022. okt. 11. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem épül meg, bármilyen szavatossági gondod lesz, akkor azt a pénzt bukod.

Plusz adóhivatal is megtudhatja.

Hitellel még bonyolultabb.

Vagy ez csak készpénz esetén lehetséges, akkor jelentős alku cserébe.


Plusz, nézd az ember viselkedését. Ha rámenős, gyorsan akarja, akkor át leszel b.a. Nem tudni mennyivel, jobb nem megtudni.

2022. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az adó és járulék fizetés "optimalizálása".Kérdés hogy neked megéri e.

Mondjuk lakásvásárlásnál elképesztő ez a trükközés. Mo-n legalábbis nekem annak tűnik ,kerülném.

2022. okt. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Felezd a hasznot, közöld, hogy így csak 50000.
2022. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Magyarországon is gyakori, hogy alacsonyabb összeget írnak be a szerződésbe. Ha nincs hitelfelvétel, csak két szerződő közötti megegyezés, akkor működhet. Viszont tudni kell, ha túl alacsony a kialkudott ár, az illeték megállapításakor értékbecslést fog végezni a NAV, és aszerint állapítják meg az összeget. Irreálisan keveset ezért nem érdemes beírni a szerződésbe.
2022. okt. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Készpénzel fizetném ki a 60 000 eurót de ettől tartok.
2022. okt. 11. 16:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem akar átverni. De én nem mennék bele. Ha 60 000-ért veszed a lakást és holnap eladod 62 000-ért akkor 2000 után kell adóznod 5 éven belül. De jelen esetben 22 000 után kellene befizetned a 15% adót.
2022. okt. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5 éven belül tuti nem adnám el...
2022. okt. 11. 18:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van valami elsumákolt szerkezeti probléma, esetleg nagyon költséges javítás amit jól elrejtettek, akkor mikor kiderül, te csak a legális árral mehetsz a bíróságra. És ez alapján határozzák meg az esetleges kártérítést is.
2022. okt. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Panelnél nehezen van bármi szerkezeti probléma, iszonyat betonkockák, földrengés sem viszi el őket. Én is inkább adócsalásra gyanakszom és nem mennék bele. De ha mégis belemész, akkor pár milliót lealkudnék. Valamit valamiért.
2022. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!