Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás Szegeden vagy...

Lakásvásárlás Szegeden vagy Budapest?

Figyelt kérdés

Jövőre lakásvásárlás előtt állok. Hitellel megtoldva a teljes keret 40 M Ft.

Laktam mindkettő városban, Szegedről 4 éve azért költöztem Budapestre, mert mindig cél volt ott is élni + sokkal több munkalehetőség.

Viszont annyira elszálltak az albérlet árak mellett minden más is, hogy tarthatatlan részemre, hogy albérletben maradjak.


I. Ami Szeged mellett szól részemről: nyugisabb, tisztább, a tömegközlekedésen még lehet levegőt kapni. Ezért a pénzért már szép 2 szobás lakást tudnék vásárolni.

Viszont: nagyon kevés munka, sokkal kevesebbet fizetnek a munkákért, én annak idején volt, hogy fél évig munkát nem találtam Szegeden.


II. Budapest mellett szól: sok munkalehetőség, a tömegközlekedése egész jó, csak zsúfolt. A fizetések jobbak, mint Szegeden. Egy rossz állás esetén könnyebb a váltási lehetőség, és nem kell szorongásban élni.


Ami ellene szól: ezért a pénzért nagyjából 30 nm-es lakások jöhetnek szóba és azok is csak bizonyos (rosszabb) kerületekben. Szerintem egy 10 év múlva nagyon túlzsúfolt lesz már a város (most is az).



Nem szeretnék máshol élni, így releváns választ írjatok légyszi, ilyen nem jön részemről szóba, hogy költözzek Érdre, mert onnan fél óra vonattal, vagy Ásotthalomról kocsival hamar beérek Szegedre.


Ki, hogy döntene, kíváncsi vagyok a válaszaitokra. Mert én teljes dilemmában vagyok, de ész érvekkel könnyebb volna döntést hozni.



2022. nov. 16. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Szeged egy nagyon kellemes diakvaros. (Nem ott tanultam) Te leirtad rola a lenyeget. Ezenkivul hozzatennem, en nem latom a fejlodeset. Sosem laktam ott, ritkan latogatom meg, es ha nem a kozpontban vagyok, ugy erzem magam, mintha Csepel lepusztult reszein jarnek. Egyre csak pusztul. Akik ott elnek, talan nem is latjak. Ismerem az okok egy reszet, de politikat nem akarok ebbe belevinni, hiszen nem allok egyik oldalon sem. Sokan imadjak Szegedet, valoszinuleg sokkal tobben, mint a fovarost, ezert senkit nem akarok megserteni a velemenyemmel. Budapesten Rakoskereszturon (17. ker.) laktam sokaig, es nagyon kedveltem, nem volt rossz kornyek. Nem jelentett gondot a bejaras szamomra a tomegkozlekedessel. Budapest belvarosa, es az ott letezes, jarkalas, stb. az nem olyan kellemes, mint Szegeden. En Budapesten dolgoznek a ketto kozul, es Szegedre jarnek le olykor hetvegenkent jol erezni magam, igy tudom a legjobban megfogalmazni, amit gondolok a ket varosrol. Ha tobb lenne a szabadidom, mint amennyit munkaval kellene tolteni, akkor Szegeden laknek, de ugye a kerdesedben a munkanak es a jovedelemnek is van jelentosege. Gyerek temarol nem irsz. Az o jovojuk szempontjabol mindket varos kivalo, ha esetleg majd terveztel gyereket. A lakas igen, Szegeden kedvezobb aru. Ha most egyedul vagy, akkor eleg neked a kisebb lakas is a fovarosban, es ha esetleg lesz komoly kapcsolatod, akivel az eletedet tervezed, o is talan hozza tudna jarulni, h vegyetek egy kenyelmesebb lakast idovel. Az en valasztasom Budapest lenne, pedig Szeged sokkal baratsagosabb es tisztabb hely. Lehet, h nem sok eszervet tudtam felsorakoztatni, az erzeseim es a tapasztalataim mondatjak velem mindezt.
2022. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Én szegeden lakok, jó benne, hogy bringával el lehet jutni akárhová. A munkalehetőség viszont tényleg fontos, sokan ingáznak szegedről fel pestre.
2022. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én budapesti vagyok, és Szegeden jártam egyetemre. A szívem megszakadt, amikor 5 év után ott kellett hagyni a várost, imádom. Elgondolkoztam, hogy ott maradjak... de már csak egy barátom maradt ott, a többiek mind továbbálltak. Engem mondjuk a rokonságom is Pesthez köt. De tényleg itt van több lehetőség. Néha ki lehet fogni jobb vagy olcsóbb lakásokat. Nekem nem számít annyit a nyugi, én ebben nőttem fel, a nyüzsgés természetes. Az mondjuk kérdéses, hogy a karriered szempontjából fontos-e Pest, vagy többféle munkát is vállalsz. Ha meg mondjuk tudsz homeofficeban dolgozni, akkor pesti munkahely, szegedi lakhatás.
2022. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
En felnek, hogy nem talalok munkat.
2022. nov. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

40 misiért kapsz Pesten 1,5 szobás 50 nm körül panelt is. 30 nm az az új építésű 40 millióért, de pont újépítésűt nem vennék az ingatlanboom csúcsán, ami kipróbálatlan, benne van a pakliban hogy kispóroltak anyagokat és amúgy is ugyanúgy áthallatszik minden, mint a panelben.

Én is panelt vettem Szegeden és teljesen jó. Én is gondolkozom a Pestre költözésen egyébként, de nekem nem rég 25 millió volt a keret (hitellel együtt) és végül Szeged mellett döntöttem lakásvásárlást tekintve. De a lakást amúgy bérbe lehet adni bármikor, tehát attól hogy x helyen veszel lakást, nem kell örökre ott maradj, ez egy téves felfogás. Én is bármikor Pestre költöznék. Ha így döntenék, kiadnám a lakást. De ha pl. ha Pesten veszel lakást, akkor is kimehetsz külföldre is, max kiadod.


29/F (Szegeden élek 10 éve, Pestre sokat jártam/járok különböző okokból, pl. barátok vagy tanfolyamra járás miatt.)

2022. nov. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Szeged egyik, méltán nagy riválisának nevezett egyetemi városban, Pécsen voltam diák. Szegedet is rendkívüli módon szeretem. Az a véleményem, bárhogyan is szeretnénk, a diákévek hangulatát nem, vagy csak nagyon nehezen tudjuk fenntartani, amikor már végeztünk az egyetemen. Pedig mindenki vágyik erre. A szegedi "feeling" ha azt mondjuk, hogy kétszer olyan kellemes, mint a budapesti, akkor is a mindenféle lehetőségek szempontjából Budapest nem csupán kétszer előnyösebb, mint Szeged. Budapesten is meg lehet találni azokat a környékeket, kerületeket, amelyek nem keltik a személytelenség, valamint a zsúfoltság érzését. És jó alaposan körülnézve a lakáspiacon, valóban lehet találni megfelelő ingatlant a megadott összegért a fővárosban is. Azt nem írtad, van-e (vagy van-e kilátásban) párod, akivel ezeket (majd) megbeszéld, mert az ő szempontjai is nagyon lényegesek lennének a jövőre nézve. Ha nincs, akkor a te saját legfontosabb szempontjaidat előtérbe helyezve próbálj dönteni. Az a szerencse, hogy mindig van lehetőség változtatni. Részemről Budapestre szavazok.
2022. nov. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne 40 millióm lakást venni én tuti Budapesten vennék, nem vidéken. Nem volt közel ennyim sem, szóval vidéken vettem.
2022. nov. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
budapest
2022. nov. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
97%

Szegeden van az egyik irodánk. Időközönként le szoktam menni. A budapesti nyüzsgés után egy felüdülés az a nyugalom. A város is szép és van minden ami kell. Tény és való Budapesten több a munkalehetőség, bér. Ellenben amit a kérdező is ír egyre nagyobb a zsúfoltság. A lakóparkok, komplett városnegyedek úgy nőnek ki a földből mint a gomba. A 11.,13.,14.,3. ,9. kerületekre fokozattan igaz ez. Egyre több az autó. Tömegközlekedés lassú és zsúfolt, autóval ülsz a dugóban. A 80 - 100 milliós vagy drágább lakásokat úgy veszik mintha ingyen osztogatnák. Elképesztő ami itt zajlik.

Minden talpalatnyi földet beépítenek lassan. Nekem az a véleményem, hogy Budapest kezd egyre élhetetlenebb lenni. Nagy fizetéseket a megélhetéshez képest itt sem osztogatnak.

2022. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!