Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehetséges eladni egy pár...

Lehetséges eladni egy pár hónapja hitelre vásárolt házat, ha inkább máshova szeretnék költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel vettem egy házat egy kisvárosban. A magas ingatlanárak miatt örültem, hogy sikerült egész olcsón egy teljesen felújított házat venni, és még a környék sem tűnt vészesnek.


De benéztem, miután beköltöztem, már máshogy látom a dolgot. Elegem van ez egész helyből, nincs itt egy normális bolt, vagyis lenne, de a lakosság létszámát tekintve nagyon kicsi az üzlet, állandóan tömegnyomor van, ki van fosztva minden, alig lehet venni valamit. Mindig át kell menni nagyobb városba még akkor is ha csak egy apró dolgot venne az ember.


Aztán ott vannak a kóbor kutyák, falkában járnak, nagytestű az összes, kergetik a biciklis gyerekeket, az egyik felborított egy nénit, aki 6 hétre kórházba került és újra kell tanulnia járni... A városvezetés nem foglalkozik a dologgal, nincs gyepmester, az összes kutyának van gazdája, de szerintük ez így jó. A sajátjaimmal nem merek az utcán sétálni, sőt, még az udvarra sem merem őket felügyelet nélkül kiengedni, mert még rossz a kerítés, hiába foltozgatom, akkor is bejönnek a kóbor kutyák...


A szomszédok sem szipmatikusak, az egyik már kavarja a szart és olyan embereknek mondja el hol lakok, akiket nem is ismerek. Zsákutcában lakok, az utca végén, mégis minden éjjel hatalmas itt a mozgás, rendesen félni szoktam.


Az utcára is alig merek kimenni, mert már többször volt, hogy valami alkesz banda leállt velem és alig engedtek el. A városban gyakori a bűnözés, bicikliket vagy azok részeit lopják el, autókkal ugyanez a helyzet, kövekkel dobálják a fiatalok az ablakokat meg a járókelőket és még lehetne sorolni...


Szörnyű ez a hely, elegem van az egészből, egy undorító koszfészek az egész, pedig sokáig nézegettem, meg mások mondták, hogy jó kis város ez, tetszetni fog.


A baj az, hogy 20 év lakáshitelt vettem fel. Az összes pénzem benne van az önerőben, nagyon kevés tartalékom van. Normális munkahelyet sem találtam még, pedig csomó helyre beadtam a jelentkezést és csak alkalmi munkára vettek fel pár várossal arrébb... 20 évig biztos nem fogom itt kibírni, nem normális ez, hogy a házból sem merek kimenni, folyton kulcsra zárom az ajtót, kutyák is szenvednek már bent...


Van bármi lehetőség arra, hogy innen megszabaduljak, a ház és a hitel ne maradjon a nyakamon? Őszintén ebből az egész országból is kezd már nagyon elegem lenni, legszívesebben itthagynék mindent és elmennék valami fejlettebb országba, ahol nem csak a nyomort látni mindenhol, és mondjuk az állattartás sem a béka segge valatt van.



2023. jan. 25. 12:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

Épeszű ember miért ne utalna x milliót adásvételi szerződéses háttérrel?

Pontosan így adtam el pár éve családi házat. Mindenki így csinálja. Nem én "kockáztattam", én adtam el. Ajánlom az ügyvédi közreműködést, ne saját eszed után adj el vagy vegyél házat, arra úgy látom, nem nagyon tudsz támaszkodni...

Szóval

1-2 millió foglaló volt, nem emlékszem már.

Aztán 1. részlet volt a jelzáloghitel, kb 7 millió volt talán anno. Majd a tehermentes házat az átadás-átvétel napján fizette ki - ez kb 10-12 milliós összeg volt.

Így fizette ki a "bolond vevőm" a tartozásomat. Még jó, hogy te legalább igazán eszes gyerek vagy... atyaég...

2023. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

11!

Igen ez lenne a szokásos menet .

De kérdező esetében kérdéses, hogy mennyi az annyi, mibe kerül a friss hitelt nullázni. Ha nem elég rá a vételár akkor hogyan tovább?

2023. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
4%

11.

Amikor kifizette a jelzálogodat, és tehermentesítve lett az ingatlan, utána a törlés vagy 1 hónap.

Ha te addig pl. meghalsz vagy lelépsz, akkor futhat a pénze után a vevő.

Te meg eladod másnak a tehermentes ingatlant.

Te nagy tudású.

2023. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

" Viszont az eladott ár után adóznod kell majd, ha a vételtől számított 5 éven belül eladod az ingatlant."

Nem egészen. Akkor kell adóznia, ha drágábban adja el mint amennyiért vette, és akkor is csak a különbözet után.

2023. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
37%
12-nek: Hogy lenne több a hitel mint a vételár?? A tőketartozást kell visszafizetni, nem adják hozzá a 20 évnyi kamatot, amit kifizetett volna, ha végig fizeti lejáratig a hitelt. A konkrét fennálló tartozás + az aktuális hónapra eső kamat + pár tízezer forintnyi kezelési költség a végtörlesztés.
2023. jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
94%

13-nak: Meghalok, aha. Akkor majd az örökösöm rendezi a továbbiakat.

Hogy lépnék le, amikor aláírtam egy adásvételi szerződést? Lelépek, hová? A lakás enyém marad bibibi mert nem adom át a kulcsokat vagy mi az elképzelés?


Adtál már el életedben vagy vettél bármit? Szerinted egy ingatlan adásvétel úgy zajlik, hogy a faluban a szomszédodhoz átmész, leteszel 5 misit, ő odaadja a kulcsokat és egymás tenyerébe csaptok?

2023. jan. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ez hol van, ha szabad tudni? Csakhogy nehogy oda költözzünk.
2023. jan. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Parom anno adott el hazat, 14 millioert. Ebbol 7 volt a jelzaloghitel, azt a vevo atutalta a bank altal megadott szamlaszamra, ez volt az adasveteli elso resze. Volt csok is rajta, azt a vevo egy masik szamlaszamra utalta, ez volt a masodik resze. A harmadik resz pedig, a maradek osszeg, azt sajat szamlaszamra. Ha a kerdezonek lesz maradek az adasveteli utan, az jo, ha nem, hat akkor is vissza lett fizetve minden.
2023. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!