Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik panelban laknak miért...

Akik panelban laknak miért mondják, hogy nem azért laknak ott, mert nincs másra pénzük, hanem mert szeretik. Mit lehetne szeretni egy 10 emeletesen ahol hallod a szomszédokat es állandóan ordibálás van? Az egész 50-60 m2. Nem sok jó van benne.

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 19:15
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
94%
Például azt lehet szeretni benne, hogy a legtöbb panel környékén remek az infrastruktúra. Jó a közlekedés, van közel orvos, közért stb.
2023. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
94%

Én tényleg azért lakom panelben, mert csak erre volt pénzem. Házat szerettem volna, de ilyen nm árak és magas kamatkörnyezet mellett esélytelen. Nálam a tenyész kölcsönök nem játszanak.

Ettől függetlenül, igenis vannak nagyon jó oldalai is:

- kb 6 millióból teljes felújításon esett át, nagyon modern és egyedi lett

- nevetségesen alacsony a rezsi

- ahogy az első válaszoló is írta, 10 percen belül (kocsival) bármit elérek

- külvárosban lakok, nagyon csendes a környezet

- tudok mellette spórolni

+ én szerencsés vagyok, nekem a szomszédaim is csendesek, normálisak, nem balhézik senki

Tőlem néhány km-re van egy szőlőhegy, most arra spórolok, hogy ott vehessek egy pici, hétvégi házat.

2023. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
91%

Laktam kertesben, soha többet.

Ezzel a lakással nincs macera. Mivel panelprogramos, kívülről szigetelt, ezért mosolygósan alacsony a rezsi. A 8 nm-es erkélyről gyönyörű a kilátás, a házak között parkosítva, a levegő tiszta. Remek az infrastruktúra, jó a közlekedés, könnyen bejutok a belvárosba vagy a munkahelyemre. A szabadidőmben pedig mehetek kirándulni, utazhatok, nem kell sem a kerttel vacakolni, sem a szomszéd flexelését, fűnyírását, kutyájának ugatását hallgatni, vagy azt szagolni, hogy már megint műanyaggal fűt.

2023. febr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Miért ne szerethetné valaki a panelt? Van aki kedolgozza a munkaidelyét és csak nyugalomra vágyik nem füvet nyírni vagy igazgatni a cserepet vihar után ami most is van. Van aki meg a kertest szereti. Sőt van olyan barátom aki régen a panelt szerette és elmondása szerint soha nem költözne kertesbe mert azt karban kell tartani. Kerítés tető stb. Aztán eltelt 10 év és kertesbe ment a feleségével és maga újítgatja a házát . Kerítés teraszbeépítés komplett fürdő. Stb Ilyen is van.
2023. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
97%

Úgy gondolom, pl. azt szerethetik benne, hogy nem nagyon van munka vele. Egy családi házban és a kertben mindig van valamilyen munka, ez időt, energiát igényel. Akinek ehhez nincs kedve, ideje annak jó választás lehet a panel.

A családi házakat, kerteket is kétfelé osztanám, mert lehet városi és falusi környezetben. Utóbbinak a közlekedése, a boltok elérhetősége távolról sem olyan jó mint egy városban, így a saját kert beültetése, gondozása, állatok tartása is "helyi" feladat. Ha kell valami technikai dolog, akkor vagy bemész a 20-30km-re lévő városba vagy helyben barkácsolsz valamit a sufniban. A falusi lét sokak számára elképzelhetetlen, azt mondják van akiknek kell az a városi "nyüzsgés-mozgolódás" mert ők azt szeretik (van aki meg pont fordítva...)

2023. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
5-os ez szép és jó, de nem csak panel és kertes ház van… tégla lakás, penthouse, sorház stb.. a panelban ezért azok laknak akiknek ezekre nem futja, nem azok akik ott szeretnek.. “szerintem”
2023. febr. 4. 21:11
 7/54 anonim ***** válasza:
15%

Sok panelesnek a természetben való munkák kikapcsolódást jelentenek.

Van egy kis hétvégi házuk,ahol akár bográcsozhatnak,bulikat tarthatnak.

Nem szól a szomszéd a hangos zenért.Megtermelik a saját saját szűkségletre való terményeket,gyümölcsöt,borukat.A sajátnak lehet legjobban örülni,főleg ha kéznél van .

A megtakaritott pénzből tégla panelt vettem ,tavaly nagyon jó áron .

Felújitott,vadi új kondenzációs kazánnal.Nem hagytam a pénz a bankban,ott csak értéktelenedik.Akár el is utazhattam volna.Nem fogom kiadni sem,mert a bérlők kevésbé értékelik a kivett lakásokat.Majd a gyerekeim meg emlegetnek róla .

2023. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy "tégla panel". A panel az előregyártott házgyári betonpanelt, az ebből épült házat jelenti.

Ezeket már a szocializmusban is (orosz mintára) avégett épülték hogy sok embert kis helyre lehessen begyömöszölni. Kényszermegoldás volt, a leggyorsabb házépítési módszer, de mégis mindenkinek otthont adott.

2023. febr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
90%
A Youtube-on több részes videósorozat van a panelok épüléséről, tanulmányozandó, megtekintendő a megértés érdekében.
2023. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ott kezdődik a gond, hogy a kérdező állítása egyszerűen nem igaz. Hiszen általánosságban állít valamit, ami szimplán nem igaz a panelban élők nagy részére.


Amúgy meg akárhogy nézzük, persze van sokféle lakás. De a panel árkategóriáján belül tulajdonképpen kifejezetten jó szokott lenni.


Hasonló árban félszuterén lakások, meg régi tégla házak vannak. Ahol a kérdező által felhozott áthallás pontosan ugyanúgy megvan. Ha nem jobban.


Most lehet azzal jönni, hogy "csak" 50-60 m2, de ugyanezért a pénzért hol veszel élhető lakást, házat? Sehol. Maximum a világ végén.


Legutóbb pont volt egy kérdés, ahol a kérdező valami világvége településen nézte, miért baromi olcsók az árak. Ott a Pesti panelom árából konkrétan 3x nagyobb garázsos, kertes házat vehetnék. Előrébb lennék vele? Nem mert élhetnék a világ végén.

2023. febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!