Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik panelban laknak miért...

Akik panelban laknak miért mondják, hogy nem azért laknak ott, mert nincs másra pénzük, hanem mert szeretik. Mit lehetne szeretni egy 10 emeletesen ahol hallod a szomszédokat es állandóan ordibálás van? Az egész 50-60 m2. Nem sok jó van benne.

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 19:15
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy leszámítva a benti áthallásokat (amin azért lehet javítani valamennyit) tulajdonképpen egy panellakás simán megcsinálható úgy, hogy aki bemegy az nem érzi panelban magát.


Nyilván ettől még elsődleges dolog a pénz, persze ha lenne 200 millióm nem ugyanott élnék ahol most 20 millióval.

2023. febr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
40%

Vannak akiket nem zavarnak a szomszedok es szereti hogy minden kozel van, mert a panel lakasok altalabon jol frekventalt helyen vannak.


En utaltam lakasban lakni. Kertes hazban nottem fel, szeretem ha van udvar, szeretek kimenni barkacsolni valamit es nem zavar az hogy le kell nyirni a fuvet 1-2 hetente.

Engem is zavartak a szomszedbol jovo zajok, zavart hogy nincs sajat parkolom es az utcan all a kocsim. Mivel van autom, ezert nem erdekel hogy ha nincs kozel a bolt, autoval eltudok menni barhova es nekem 15 perces korzetben minden bolt elerheto amire szuksegem van.

2023. febr. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
82%
Mért, egy embernek, párnak vagy egy nőnek egy gyerekkel mekkora lakás kéne szerinted?:)))
2023. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, egyébként Te látod a panel árakat? Alig várom,hogy "szegényként" tudjak egyet venni!
2023. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy drágák, de egy új építésű még drágább. Új házakról nem is beszélve… Árban még mindig a legolcsóbb, attól, hogy neked a 40 MFt sok!
2023. febr. 5. 13:40
 16/54 anonim ***** válasza:
84%

Le lehet pontozni, de továbbra is az a baj, hogy a kérdező feltett egy kérdésnek álcázott vélemény nyilvánítást, miszerint a panel csak és kizárólag zajos, utálható dolog lehet.


Alapból általánosságban fogalmaz egy nézetet ami nem általános nézet. És alapból minden kontextusból kiemelve fikázza a panelokat.

2023. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
85%
Persze...mindig akadnak akiknek fő téma a panel lehúzása.
2023. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
83%

OTT lakni szeretnek, azon a környéken.

Ha az adott telken egy panelház áll, és 1 km-es körzetben egy lakótelep van, akkor UGYANOTT nem tud lakni másfajta házban, hiszen oda már egy adott panelház van építve. Mit nem lehet ezen megérteni?

Ott nőtt föl, ott vannak a szomszédban a rokonai, szülei, barátai, iskolája, uszodája, játszótere, boltjai, ahova szeret járni, ha elköltözik 40 km-re, ahol már vannak másfajta épületek, akkor mindezektől 40 km-re kerül, és le kell róluk mondania. Én pl. a Fazekas mellett lakom és oda jártam, és még vagy 12 különórára, ami szintén itt volt szinte a ház tövében. Színházak, egyetemek, nyelvvizsgaközpont szintén. Most meg kell magyarázni, mit jelent a saját iskolád mellett, ami országosan a legjobb iskola lakni, vagy a XVII. kerületből bejárni vagy kollégiumban lakni 14 évesen ehelyett? Nincs ember, aki jobban szeret napi 14 óra tanulás mellett napi 4 órát utazni gyerekként egyedül, mint a suli / munkahely mellett lakni a születésétől megszokott környezetében a szeretteivel.

2023. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
95%

Miert szeretek ABBAN panelban lakni, amiben (mert nem minden lakotelepen laknek, csak ott, ahol most) :

- buszmegallo, interspar, penny, gyogyszertar, kisboltok, diszkontok, kocsmak, jatszoterek, ovoda, bolcsi, iskola, parkok, kosarlabda palya, futopalya,kutyafuttato allatkereskedes, horgaszto, vasutmegallo szo szerint 5 percen belul megkozelithetoek gyalog

- le van normalisan szigetelve, alacsony a rezsi, itt az otodiken telen sem futunk mert ugy korbefutenek.

- nem kell foglalkoznom kerttel, sot, a lepcsohaz ugyeit is intezik a kozoskepviselok.

- ha megnyitom a melegvizet akkor melegviz jon, egybol, azonnal. Nem ugy mint a kerteshazban/ujepitesu lakasban lako ismeroseim, hogy tok sokat kell varni a melegvizre, ami hirtelen forro lesz es lehet egyensulyozni hogy mennyi hidegvizet nyisson hozza az ember.

- semmivel sem hallatszodnak at jobban mint az ujepitesu lakasok.

- a barataim egy 5 eves tarsashazban laknak, ki van sporolva beloluk az anyag, 3x volt mar csotores is. En 21 eve elek panelben, nalunk sosem volt.

- rengeteg a zold resz, a tombok parhuzamosan futnak es a kozottuk levo resz parkositva van.

- szinte mindig ezen a lakotelepen eltem, szamomra ez az otthon

- bar alapjaraton lakotelepen a csorobbak laknak, kb nincs bunozes. Meg a le nem lakatolt biciklidet sem lopjak el, azt meg kb kizartnak tartom, hogy valaha is betorjenek hozzank, tehat meg biztonsagban is erzem magam

- a regi beepitett szekrenyek. Szepen fel lehet ujitani oket es valami hihetetlen, hogy mennyi minden belefer.

- bar most nem egy erkelyes panelben lakom, otthon anyumnal van es ez is egy hatalmas plusz, nem az a pici erkely, mint sok ujepitesu tarsashazban, hogy szinte csak egy kilepo, hogy cigizni tudj.

- ez is csak anyum erkelyes lakasara igaz, de van spajz, ami szinten nagy szerencse, tok jol tud jonni.

2023. febr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:
"kb nincs bunozes. Meg a le nem lakatolt biciklidet sem lopjak el, azt meg kb kizartnak tartom, hogy valaha is betorjenek hozzank, tehat meg biztonsagban is erzem magam" Ezen de jót nevettem... :D Hagyd kint a biciklidet az avason 5 percre :D Vagy hagyd nyitva az ajtót :D
2023. febr. 8. 14:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!