Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Járatosak vagytok az ingatlano...

Járatosak vagytok az ingatlanos szlengben?

Figyelt kérdés

Amikor vannak bizonyos kulcsszavak az ingatlanhirdetésekben.

Például:


Eredeti állapot, patinás = egy romhalmaz.

Kiélheti rajta a fanziáját és kreativitását = tönkremész anyagilag és testileg, mire lakhatóvá teszed.

Kedves, aranyos kis kuckó = a kutyámnak is kicsi lenne.

Valóságos ékszerdoboz = a kutyámnak is kicsi lenne + drága mint a veszedelem.

Belvároshoz közel = minimum 5, vagy inkább 10 kilométerre onnan.


Tudtok, írnátok hasonlókat?



2023. febr. 24. 23:59
1 2
 11/14 anonim válasza:
"ha bármilyen kérdésed van nyugodtan keress, szívesen válaszolok" - utállak mint mindenki mást de nagyon le akarlak húzni
2023. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek a választ, nagyon szórakoztatóak (kár, hogy ez a valóság).

Ezt ismeritek?

https://www.youtube.com/watch?v=ns8v7PJ_aLU

Én már többször is jártam hasonlóan, csak nem albérlettel, hanem venni akartam. Két esetben a képzeletben megejtett felújítás árát is beleszámolták az eladási árba.


Érdekesség, hogy más téren is így van. Amikor régen autót kerestem, akkor is hasonlókba futottam bele. Új nyári gumival és alig használt téli gumival ennek megfelelő áron hirdetve, mikor megnéztem akkor már erősen használt nyári gumik az autóra szerelve és egy téli gumi csak a pótkeréken. A hirdetésben kis karcolások, horzsolások említve, gondoltam ez nekem még belefér, személyesen megnézve több elem is látványosan horpadt, vagy csúnyán javított. Hibátlan motorral hirdetve, személyesen már nagyon hangos kattogás a motorból és leállításkor koppanás, folyamatosan világító check engine lámpa. A hirdetésben újszerűnek írva, megnézve és ujjal megkopogtatva repedt fazék hang végig az összes elemen az egyik oldalon.


Hihetetlen, hogy mennyien hiszik azt, hogy az emberek hülyék, vakok, süketek, mert amikor már ott vagy és látod, hogy nem igaz amit állítanak, akkor is kitartanak a szövegük mellett.

2023. aug. 29. 10:14
 13/14 anonim ***** válasza:
2023. okt. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Találtam egy gyöngyszemet.

Előszeretettel nevezik a telken álló, pár négyzetméteres, nem lakható sufnikat is családi háznak a faramuci ingatlanosok, de amit találtam, az már ezt is felülmúlja. Hirdetést nem linkelek be, személyiségi jogok miatt és úgyis törlik idővel a hirdetést (jófogáson van). Többször is nagybetűsen családi háznak írja a romos sufnit, vagy tyúkólat, nem is tudom mi a jobb definíció rá. Mondom, a kutyám nem költözne be oda, inkább ázna odakint.

Már azt sem nevezném családi háznak, ami egykor lehet, hogy az volt, de láthatóan olyan, mintha háborús zónában lenne és félig szétlőtték volna, mindezt 20-30 milliókért.

Akkor már inkább írnák azt, hogy telek eladó bontandó házzal. De ugyebár a bontás is elég költséges feladat, nem feltétlenül éri meg megvenni 20 millióért egy telket úgy, hogy milliókat kell költeni a bontásra, utána még építkezz aranyáron.

márc. 2. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!