Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 10.emeleti Panel lakásnak mik...

10.emeleti Panel lakásnak mik az előnyei , hátrányai?

Figyelt kérdés
Elsősorban mik azok a főbb Érvek ami miatt valaki biztos nem ajánlaná vagy nem venne, soha 10.emeleten. Illetve mik azok az érvek ami miatt esetleg érdemes. Mik a típus hibák ha vannak?

2023. ápr. 8. 02:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Hátrány, hogy felül vannak a liftházak és mivel állandó használatban vannak ezért zúgnak, hangosak és sokszor akkorát csattannak, hogy az ember kiesik az ágyából.

Az sem előny, hogy minél magasabb egy panelház, annál több a hülye és nemtörődöm lakó/albérlő akik szemetet halmoznak fel, dohányoznak és akik miatt gyakran van lakástűz.

A 10.-en esélyed sincs a menekülésre...

2023. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező én kizárólag zárószinten kerestem panellakást és ott is vettem, már négy éve ennek.

Ami a lakásomra és a házra igaz: Panorámás, mivel a lakótelep szélén van a lakás, kilométerekre ellátni. A ház előtt parkos, fás, zöld minden. Utca zaja nem hallatszik fel. Az ablakot ki lehet nyitni, nincs olyan mennyiségű por, szmog (van levegő minőség érzékelőm, laktam lejjebb albérletben, ott rosszabb értékek voltak jóval.). Nincs felső szomszéd, csend van egész nap. Nem hallani a szomszédokat, sem a beszédet sem a szellentést. A tető felújított, a legnagyobb esőben sem ázott be soha. A lift új, halk, négy év alatt egyszer kellett volna felsétálni, de a másik lépcsőházban felmentem a lifttel és a tetőn átsétáltam (biztonságos korlátos folyosó van középen a tetőn a lépcsőházak között.). Költözés nem volt problémás, amit hoztam minden befért a liftbe. A házban távfűtés van, a lakásban a legtöbb helyen körbefutnak a fűtéscsövek, ide jön be először a forró víz, 22-24 fok van télen 0-ra tekert radiátorral, ami egyedi mérős és megjegyzem nincs kívülről szigetelve a ház. A lakás három szobás, de a fűtési költségem annyi, mint egy 1,5 szobás lakásnak. A panel illesztések meg lettek csinálva, azbesztmentesítés megtörtént már réges régen. Van szemétledobó, így nem kell levinni a szemetet. Csótányt a lakásban egyszer sem láttam, a közös helységekben sem. Egyetlen hátránya, hogy nyáron meleg van, de van klímám, így kényelmesen kibírható a nagy nyári meleg is, előtte harmadikon laktam, ott is meleg volt nyáron és klíma se volt. Én csak a 10.en kerestem lakást, nem bántam meg, viszont érdemes a lakás megtekintésénél az általam leírt dolgokat megkérdezni, mert a fentebb leírtak az én lakásomra és a házra igazak, esetleg beszélni a közös képviselővel is a jövőbeli tervekről, ház anyagi helyzetéről, lakóközösség összetételéről.

2023. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a Részletgazdag tartalmas hosszú választ, És minden egyéb hozzászólást.
2023. ápr. 9. 08:45
 14/23 A kérdező kommentje:
Ha még lakik valaki a 10.emelet vagy lakott , és pont a kérdésemet olvassa nyugodtan írhat :)
2023. ápr. 9. 17:27
 15/23 A kérdező kommentje:
*emeleten
2023. ápr. 9. 17:29
 16/23 anonim ***** válasza:
66%
Mit akarsz még tudni? Azt hogy Kőbányán teljesen galyra vágott egy nagyobb esőzés egy felújított lakást? Mert ilyen is volt
2023. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
66%
Pl. nagy előnye, hogy ha kigyullad alattad a ház, akkor te látod meg legelőször a tűzoltóautókat.
2023. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

1 éven át laktam panelban a 8. emeleten. Nekem elég volt, soha többet.

Előnyei: szép kilátás, és részemről ennyi volt az előnye.


Hátrányai: Papírvékonyfalak, ha a szomszéd hangosabban nézi a TV-t, vagy vannak nála vendégek, akkor abból szinte mindent lehet hallani.

Nyáron olyan meleg van, mint ha egy szaunában lennél, télen meg hideg van. Kivéve ha van egy klíma, elviselhetőbb.

A 6. emeleten lakott egy cigány család, meg is látszott, mert azon a szinten szemét szeméthátán, húgy és szarszag.

Ahol én laktam, ott sajnos elég gyakran bedöglött a lift, és volt olyan hogy több hétig rossz volt. Ha csinálsz egy nagyobb bevásárlást, azt felcipelni a 8.-ra nem legjobb. A panelokat amikor építették 60-70 években, ezekre általában, 30-40 év garanciát vállaltak, ami már elmúlt, és ha egyszer történne egy nagyobb probléma, akkor vajon kifog érte felelőséget vállalni?! Senki! Én a panel lakásban, csak hátrányt tapasztaltam. Egy 70 négyezetméteres panellakásért elkérnek, 30-40 millió forintokat, ennyiből már kertes házat veszek.

Biztos, hogy nem vennék panelt!

2023. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#18: hol?

ahol 40 egy panellakás, ott minimum 150 egy családi ház.

2023. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18-as vagyok. Győrben volt ez, és tudom hogy a jelenlegi helyzetben is lehet venni 40 millióért családiházat, jó állapotban lévőt.
2023. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!