Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyen estben mi az ingatlan...

Ilyen estben mi az ingatlan megvásárlásának a menete?

Figyelt kérdés

Van egy ház amelyet már pár hónappal ezelőtt néztem és már akkor is nagyon tetszett, csak épp akkor kerestem új munkát is, amit most megtaláltam áprilisban így ismét megszeretném vásárolni ezt az ingatlan, de mivel hitelre van szükségem és a próbaidőm júliusban jár le így nem tudom mi lenne ennek a vásárlásnak a megfelelő menete?

A házat ingatlanos árulja. Foglaló megfizetésére gondoltam, mert tényleg biztos a szándékom, hogy ezt a hazát szeretném. Ilyen esetben mi ennek a legjobb módja, ha 3 hónap múlva leszek csak hitelképes, de nem szeretném ha addig más megvenné a házat? Minden érdekel mert nagyon nem vagyok képbe az ingatlanpiaci dolgokkal hiába próbálok utána olvasgatni.



2023. ápr. 21. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Ha bele is megy az eladó mi a biztosíték, hogy hitelképes leszel 3 hónap múlva.
2023. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Nyugi, most senki nem vesz, főleg nem 3 hónap leforgása alatt intéznek el mindent.
2023. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Foglaló megfizetésére gondoltam, mert tényleg biztos a szándékom, hogy ezt a hazát szeretném.

Igen a foglaló erre van, de a te estedben túl nagy a kockázat!

Mekkora összegű hitelre gondoltál! Mennyibe kerül a ház?

2023. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
10 millio a ház. 8 millio hitelre gondoltam.
2023. ápr. 21. 20:31
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Erre ne tegyél le foglalót, mert egyáltalán nem biztos hogy megkapod a hitelt, pláne nem 80 százalékot .
2023. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért nem kaphatom meg a hitelt?
2023. ápr. 21. 20:57
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Mert ha nincs valami egetverő fizetésed de igazából kb akkor is kell egy adóstárs. Ez megvan ? Na meg, ha 10 millió ugyan nem degradálnék le semmit látatlanul a banknak nem biztos, hogy ér annyit, hogy adjon neked 8 milliót. Nyugodtan menj be a bankba és konkrétan kérdezd meg a hitelügyintézőt mik az esélyeid, milyen lehetőségeid vannak. Ehhez nem kell megvárnod a próbaidő végét, az eladónak is valamit mondanod kell meg szerződésbe írnotok, hogy a bank, hogy fog utalni.
2023. ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A gond ott kezdődik, hogy a bankok a saját értékbecslőjük által készített értékbecslés (piaci ár) maximum 80%-ig hiteleznek.

Ez persze változhat (lefelé) olcsóbb, piacképtelen épület esetén.

A piaci érték általában a meghirdetett ár 70-80%. Szóval a Te esetedben a bank kb. 6 millió hitelt fog adni (ha ad egyáltalán) mert erre van biztosíték.

2023. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Van, hogy csak 50% hitelt adnak. És a vételáron felül is vannak költségek, pl. a vagyonszerzési illeték, ami 4%.

Mielőtt ajánlatot teszel, kell kérjél hitelbírálatot.

Anélkül nem hiszem, hogy szóba áll veled egy eladó.

2023. ápr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Miért nem kaphatod még a hitelt?

Mert a hitel nem jár, csak adható.

Ha a bank úgy látja hogy nem biztos a visszafizetés, akkor nem ad.

Pláne egy faluban lévő házra, amit nehéz eladni.

2023. ápr. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!