Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyen estben mi az ingatlan...

Ilyen estben mi az ingatlan megvásárlásának a menete?

Figyelt kérdés

Van egy ház amelyet már pár hónappal ezelőtt néztem és már akkor is nagyon tetszett, csak épp akkor kerestem új munkát is, amit most megtaláltam áprilisban így ismét megszeretném vásárolni ezt az ingatlan, de mivel hitelre van szükségem és a próbaidőm júliusban jár le így nem tudom mi lenne ennek a vásárlásnak a megfelelő menete?

A házat ingatlanos árulja. Foglaló megfizetésére gondoltam, mert tényleg biztos a szándékom, hogy ezt a hazát szeretném. Ilyen esetben mi ennek a legjobb módja, ha 3 hónap múlva leszek csak hitelképes, de nem szeretném ha addig más megvenné a házat? Minden érdekel mert nagyon nem vagyok képbe az ingatlanpiaci dolgokkal hiába próbálok utána olvasgatni.



2023. ápr. 21. 19:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
74%

Kizát, hogy 8 millió lakashitelt kapjál!

Gondolom vidéken valami falu, és felújításra szoruló ház.

Ez legjobb esetben is max 70% hitelt kapnál rá, de a bankok nem szeretik a túl olcsó ingatlanokat! Szóval legyél boldog a ha 55-65% között kapsz. Ha bírja a fizetésed kiegészítheted személyihitellel.


Nekem az új építésű házhoz 35% önerőt kértek, mert egyedül álló vagyok.


Az illeték 2% lenne, kiveve, ha van már ingatlan tulajdonod vagy elmúltal 35 éves.

2023. ápr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
68%

Nekem sikerült egyedülállóként a 20% önerő, de Fejér megyei kisvárosban.


A 8 millió meg nem egy nagy hitel, pláne nem manapság. Itt tényleg az értékbecslésen mehet el, plusz ha falu, akkor könnyen lehet hogy 30%-ról indul a kért önerő nagysága.


Foglalót csak akkor tennék le, ha előzetes értékbecslést kérnék. Ennek van egy díja, kb 35ezer Ft, ebből kiderül hogy a választott bank szerint mennyit ér, és annak mennyi százaléka hitelezhető.


Utána, ha ez rendben van, és nincs semmiféle légypiszok a hiteltörténeti múltadban, lehet foglalózni.


Én is úgy foglalóztam, hogy 3 hónap volt hátra a hitelképességemig (vállalkozói üzleti lezárt év kellett), de volt mellette fix állásom is, csak a jobb ajánlat miatt megérte várni.


Saját belátásod szerint döntsd, de légy nagyon óvatos, jelenleg a bankok is azok.


B tervnek, ha nem adnak annyi lakáshitelt, ki kell egészíteni személyi hitellel.

2023. ápr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!