Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Költöznél olyan városba (az...

Költöznél olyan városba (az melletti faluba), melyet valamiért nem (nem igazán, max. kicsit) kedvelsz - a "gazdag", felkapott nyugat helyett? Pusztán JOBB kereset miatt? Mi esetünkben nekem lenne az eddiginél picivel nagyobb, 1.7-szeres a szorzó.

Figyelt kérdés

Nagyon keletre kellene költöztünk "mindenestül", de ha alaírom, akkor valamivel magasabb lenne ott a fizetés. Egyre többet gondolkodom róla, de dönteni - még - nem tudtam.


Persze az én (vagyis inkább a mi) döntésem/döntésünk lesz, de néhány fórumon, így itt is tájékozódom, hogy más - az ő nézőpontja szerint - az ilyen költözéseket hogy látja.


Maga a város nem olyan gázos

De streetview alapján nem túl lakályos.


Közbiztonság jó, igaz brazilok vannak

De ha békét hagynak, minket nem zavarnak.


Kérdésem mára, ezt ki hogyan látja?



2023. máj. 21. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ... Mik vannak a környéken, a városban, mennyit kell utazni egy normális bolthoz, mozihoz, mennyire érezném otthonosan magam, stb. Nem költöznék el pl. Miskolcra, de tudnék élni Tiszaújvárosban. Szóval elmennék, járnék egyet a belvárosban és hallgatnék a belső hangomra.
2023. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne pár konkrétum, hogy melyik városról van szó, másrészt meg inkább utazz le pár napra egy panzióba, az segíthet a döntésben.
2023. máj. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szombathelyről "kellene leugrani" Debrecenbe.


Második, épp ez a baj. Voltunk már (igaz valamivel régebben és nem sok alkalommal) ott néhány hétvégét, és nekünk valahogy nem volt valami meggyőző.


Nem tudom megmondani miért. Hisz vannak ott azért régi szép épületek (ami ugye minden utcakép alaphangulatát adja - vagy adná), nagyon nagy város is volt, ez sem kis szó, voltak jó éttermek, van reptere, de valahogy sem a város, sem annak környéke nem fogta meg egyikünket sem - régebben.


A környéken egyedül Hajdúböszörmény és talán még a kicsi, de a fürdő miatt szép és rendezett Hajdúszoboszló volt csak, ami tetszett.


Csak hát az anyagiak... A szinte bizonyos (valamelyest) JOBB lét, persze nem száz százalék, de kilencvenöt - már most!


Kikapcsolódásra meg ott lenne a közeli Partium és a gyönyörűnek mutatkozó Nagyvárad!


Csak nem tudom mennyire fog zavarni, mennyire zavarná a szívem, hogy egy világ életben ennyire magyar nagyváros utcáin oláh zászlók és feliratok lesznek...


Ettől (esetemben) nehéz lesz elvonatkoztatni, pedig még nem is vagyok (lekezelően/csúnyán szoktak ezzel kapcsolatosan embereket megbélyegezni) nagymagyar.


Viszont! Semmi más kikapcsolódási lehetőséget nem tudok a város környékén, legfeljebb ahogy írtam Hajdúszoboszló, esetleg Hortobágy.


Itt mifelénk azért van sok hely, ahová "el lehet menni", és még mellettünk az osztrákok sem voltak soha oláhosan, indokolatlanul lenézőek, vagy pökhendinek, múzeumokban is a német mellett úgyszint nagybetűvel vannak kiírva a magyar feliratok.


A jobb létet itt viszont el kell felejteni, hiába "mesés" nyugat, ami sokaknak meggyőzhetetlenül "kánaán".


Első, a belső hang - nálam - egyedül a fizetés szorzó.

Más pozitívum eddig nem igazán van.

2023. máj. 22. 11:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. A mostani városomat is gyűlölöm.
2023. máj. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!