Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz ezzel a sok fiatallal?...

Mi lesz ezzel a sok fiatallal? Hogy lesz saját lakásuk, egzisztenciájuk?A lakáshitelek az egekben! Aki nem gazdag családba születik, mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Az olló egyre nyílik, a tehetősek és a szegények között. Hogy lesz saját lakásuk? Mindenki albérletbe megy talán? Vagy marad a MAMAHOTEL?

Elképesztő ez!



2023. máj. 27. 21:59
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/242 anonim ***** válasza:
100%
Kajára 150 ezer ft rengeteg. Ezen tudsz spórolni. Vagy keress jobban fizető munkahelyet. Szerintem nem csak te vagy képben a mai árakkal, de itt a válaszolók közül csak te gondolod azt, hogy nem a te feladatod megoldani a saját helyzetedet. Budapesten egy egyszerű árufeltöltő is többet keres ennél. Semmi értelme ennyi pénzért itt lenned. Vagy semmi értelme azért dolgoznod, hogy létfenntarts. Mi értelme így az életnek?
2023. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/242 anonim ***** válasza:
21%

Te is amolyan mindent is akarsz, de semmit sem teszel érte típus vagy. Ha nem változtatsz ezen 10 év múlva is nyomorogni fogsz.

Sokat érsz a fővárossal, ha csak az életben maradáshoz elegendő a pénzed. mennyj külföldre...

2023. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/242 A kérdező kommentje:

91#. Hidd el, sokan még ettől nehezebb helyzetben is vannak! Pl. 2-3 gyerekkel albérletben..stb.


Vagy nézd meg a sok bebukott svájci Frank hitelest...egy fél életet azért dolgoztak, hogy az utcára kerültek!


Vagy akik felvettek lakáskölcsönöket, igaz hogy van hol lakniuk jelenleg, de ez csak illúzió, mert az a lakás nem az övék. 20-25 évre eladósodtak, minden hónapban fizetniük kell, semmi lazítás, vagy nyaralás vagy betegség! Különben viszi a házat a bank!


Sok hitelt felvevő pár, már régen külön ment volna, mert összevesztek,..de nem tehetik, mert 20 évre el vannak adósodva, hitellel a ban felé és így kényszeredetten együtt kell lakniuk..brrrrrrrr!!

2023. máj. 29. 16:32
 94/242 anonim ***** válasza:
100%

Na és akkor még kp-ra vennel csak lakást :P

Én 110000-et fizetek a lakáshitelemre, de 10 év múlva sem változik az összeg, mert végig fix. 10 éve 180 nettót kerestem, most 800-at. ha folytatódik a tendencia akkor 10 év múlva vicces összeg lesz a lakáshitelem törlesztője. Az albérlet pedig követi a piaci árakat!

2023. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/242 A kérdező kommentje:

94#. Gratulálok! Ilyen is van! De, sokan nehezebb helyzetben vannak, mint te!

Lakáshitelt meg ma felvenni ilyen kamatok és opciók mellett, kész öngyilkosság és belebukás!

2023. máj. 29. 16:53
 96/242 anonim ***** válasza:
29%

"Hát persze! Aki szegény családba született, az maradjon a szüleivel! Soha ne költözzön külön! Maradjon mindörökre a szülei nyakán!"

Nem erről van szó. Csak legyen türelmesebb.


"Hát persze! Nem fontos a liszterin sem, jó az a büdös száj!"

Nem attól lesz nem büdös a száj, hanem attól, hogy rendszeresen megmosod a fogadat és eljársz fogászati ellenőrzésre félévente, ha pedig ezek ellenére büdös, akkor kivizsgáltatod, hogy milyen gyomorprobléma vagy egyéb miatt lehet.


"Nem kell meleg főtt kaját sem venni, meg levest, bírja az a gyomor, nem baj ha tönkrevágja a gyomrot az állandó száraz kaja!"

Nem erről beszéltünk.


"Nem kell bkk bérlet sem, menjünk gyalog a város egyik végéből a másikra!"

Hosszú évekig éltem Budapesten bérlet nélkül, mert túl drága lett volna. Mostanában pont nem olyan drága - de ettől függetlenül igen, érdemes lehet meggondolni, hogy anyagilag nem éri-e meg jobban gyalogolni és jegytömböt venni, ha a munkába járáshoz nem kell tömegközlekedni.


"Net előfizetés sem kell!"

Ezt szerintem senki se írta.


"nem kell albérlet sem! A köki kiserdőben fel lehet állítani kunyhót, ez ingyen van és még rezsit sem kell fizetni!"

Nem csak ez a két választási lehetőség van...

2023. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/242 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Én “mamahotelben” lakok, de ennek ellenére egy jelentősebb összeggel járulok hozzá a havi közöshöz + mivel a családi vállalkozásban dolgozom, a béremen felül is termelek a közösbe.

Emellett finanszírozok minden saját célú kiadást, számlákat, előfizetéseket, ruháztatást, utazásokat stb.

Mindezt teszem úgy, hogy gyári dolgozó ismerősök van, hogy többet kapnak, mert be vállalnak havi 1-2 plusz műszakot.


Lehet hogy a te szemszögedből nézve gáz, hogy én még 24 évesen otthon élek, viszont az én meglátásom szerint, amíg te szép lassan belerokkansz és megkeseredsz az életedbe, addig én napról napra tudatosan építem a jövöm.

Tiszta ciki tényleg

2023. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/242 anonim ***** válasza:
38%

"sokan még ettől nehezebb helyzetben is vannak! Pl. 2-3 gyerekkel albérletben..stb."

De nem isznak rendszeresen se ásványvizet, se üdítőket, se sört, se listerin szájvizet nem vesznek rendszeresen...

2023. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/242 anonim ***** válasza:
100%

94+

9% THM-re hitelt felvenni 24%-os inláció mellett nem nevezném bukásnak!

Én ezért sokat tanultam, dolgoztam, hogy itt tartok. Nagyon rossz körülmények között nöttem fel. Diákhitelből és diák munkából fele-fele arányban csináltam egy jól fizető diplomás szakmát, amire pedig karriert építettem.

Csak a te, és az én hozzá állásomat a problémához, ég-föld hasonlattal tudnám jellemezni.


Házat/lakást úgy kell venni, hogy mit engedhetsz meg magadnak, nem pedig mit akarsz. Szóval, ha egy 95 m2-es házat engedhettem meg magamnak, anyagi biztonsággal, akkor nem építettek 200 m2 + dupla garázsos házát, pedig én erre vágytam. Ha pedig megfelelő mértékben nyújtózkodtál, akkor nem lehet belebukni.

2023. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/242 anonim ***** válasza:
100%

"A fizetésem is kb. ugyanennyi: Netto 240 ezer Ft."

Hány évesen, milyen végzettséggel és heti hány óra munkával?


Erre nem válaszoltál, pedig lehet, hogy tudnánk tippeket adni, hogy hogyan keress többet...

2023. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!