Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz ezzel a sok fiatallal?...

Mi lesz ezzel a sok fiatallal? Hogy lesz saját lakásuk, egzisztenciájuk?A lakáshitelek az egekben! Aki nem gazdag családba születik, mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Az olló egyre nyílik, a tehetősek és a szegények között. Hogy lesz saját lakásuk? Mindenki albérletbe megy talán? Vagy marad a MAMAHOTEL?

Elképesztő ez!



2023. máj. 27. 21:59
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/242 anonim ***** válasza:
59%

nettó 240-ből eszembe sem jutna albérletbe menni!

Milyen terveid vannak az életszínvonalad javítására az elkövetkező max 2 évben?

én is havi 150000 körül oldom meg a kajámat egymagamnak, de én glutén, tejfehérje és tojás menetesen étkezem, intolerancia miatt. Szóval kezdj el főzni magadnak 2-3 napra, a reggelidet vacsorádat vigyed otthonról, és már is lefelezted a költségeidet.

Aztán pedig a mamahotelbe vissza kéne menned, és ezzel egyből havi ~140000 ft-ot megtakarítasz.

2023. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/242 A kérdező kommentje:

80#. Egy lótúrót! Bárhova megyek, egy munü ára, sacc 1600 Ft, plusz reggeli, vacsora, ásványvíz, néha azért kell ám némi gyümölcs, zöldség, teljes kiörlésű kenyér is. Plussz, tisztítószerek, fogkrém, liszterin, szájvíz...stb.


Bkk bérlet, internet kell. Meg nézzétek már meg mennyibe kerül Budapesten egy albérlet??!! plusz kaucio. plusz a rezsi.


Tisztában vagytok az árakkal?


Valaki itt kérdezte az előbb, hogy szüleim, rokonok valaki tudna-e segíteni? Sajnos nem tudnak! Szegény családba születtem! ....és azt hiszem nem vagyok ezzel egyedül így!

2023. máj. 29. 14:40
 83/242 anonim ***** válasza:
83%

"Meg nézzétek már meg mennyibe kerül Budapesten egy albérlet??!!"


Én pontosan tisztában vagyok vele, hogy mennyibe kerül Budapesten egy albérlet. De miért kötelező Budapesten lakni? Nem keresel annyit ami indokolná, 240 ezret vidéken is simán meg lehet keresni, alacsony végzettséget igénylő munkával is. A fővárosban akkor érdemes lakni, ha keresel legalább annyival többet, ami a lakhatási és egyéb költségek többletét kitermeli.

2023. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/242 A kérdező kommentje:

83#. Azért lakom itt, mert itt van megfelelő munka. Amit előzőleg leírtam, így 0-ra jövök ki mindig a hónap végén.


Vidéken, szüleimnél nem lenne munkalehetőség egyrészt, másrészt meg már azért külön szeretek lakni, tehát őket nem terhelem, nem vagyok MAMAHOTELES és azon kívül szeretem Budapestet, itt minden van, igaz mindenhez pénz kellene.

2023. máj. 29. 14:54
 85/242 anonim ***** válasza:
17%

#82

Itt mindenki tisztában van vele, már le is írtad párszor.

Minek mész bele egy ilyen vitába, ha képtelen vagy elfogadni, hogy mások más állásponton vannak? Minek teszel fel “segítség kérő” kérdéseket, ha nem fogadod meg mások tanácsát?


A napi menü és a havi befizetés pedig nem ugyanaz egyébként.

Habár napi 2000Ft-al számolva egy 31 napos hónapban, a napi is csak 62.000/hó, szóval 90.000t költesz a többi étkezésedre, ami azért elég elgondolkoztató szerintem.

2023. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/242 A kérdező kommentje:

85@. Jaj Istenem, napi 2 ezer Ft-ból akarsz minden nap venni, levest, főtt ételt, reggelit, vacsorát. Meg néha tejet, telj kiörlésű kenyeret, zöldséget, gyümölcsöt?.....a többit, lakbért, rezsit...stb, nem ragozom, azt már leírtam.



(Egyre jobban megfogalmazódik bennem a gondolat, hogy itt aki ír, rengeteg a mamahoteles!! Másik része meg elfogadható egzisztenciájú családba született! ).

2023. máj. 29. 15:00
 87/242 anonim ***** válasza:
38%

"liszterin, szájvíz...stb."

Az pont nem kell.

2023. máj. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/242 anonim ***** válasza:
29%

"külön szeretek lakni, tehát őket nem terhelem"

Hogy jön ide az ő terhelésük? Éppenhogy ők is jobban kijönnének anyagilag, ha még te is otthon laknál, hiszen mindig olcsóbb az élet, ha többen laknak együtt - pont ezért laknak a legszegényebbek is sokan egy helyen, ezért lakott régen együtt több generáció is, stb.


"nem vagyok MAMAHOTELES és azon kívül szeretem Budapestet"

Ha megvan rá az anyagi kereted, akkor nincs is ezzel baj. Ha viszont nincs meg rá, akkor hiába akarsz azzal villogni, hogy nem vagy mamahoteles, és senkit se érdekel, hogy


Én írtam, hogy a család segített (és én sem születtem gazdag családba) - viszont megfizettem az árát a segítségnek azzal, hogy amíg nem jött össze a pénz plusz egy lakásra (közös spórolásból), addig otthon laktam: addig nem vághattam fel azzal, hogy "nem vagyok mamahoteles", hanem örültem, hogy fedél van a fejem felett továbbra is - és nem hotelként fogtam fel a lakást, amelyikben továbbra is lakhattam, hanem otthon lakva lettem egyre önállóbb: egyre inkább kivettem a részemet a közös tennivalókból, fizetnivalókból, stb.

Az, hogy valaki a szülői házban lakik-e vagy máshol, semmit sem mond el arról, hogy mennyire felnőtt, mennyire képes felelősséget vállalni magáért és másokért - sőt, sok esetben pont azt mutatja, hogy sokkal felnőttebb, mint az, aki már külön él, de nulla elképzelése van arról, hogy hogyan tovább.

2023. máj. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/242 anonim ***** válasza:
18%

#86

Nem azt mondtam hogy az egész napi étkezés 2000Ft, hanem, hogy az ebéd.

A kenyeret, tejet meg ilyeneket meg hagyjuk, mert ezek napra lebontva pár száz forintos tételek.

És tényleg.. hamár ezek beszerzése is komoly gondot jelent, akkor semmi értelme nincs külön élned.

2023. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/242 A kérdező kommentje:

89#. Hát persze! Aki szegény családba született, az maradjon a szüleivel! Soha ne költözzön külön! Maradjon mindörökre a szülei nyakán!


Hát persze! Nem fontos a liszterin sem, jó az a büdös száj! Nem kell meleg főtt kaját sem venni, meg levest, bírja az a gyomor, nem baj ha tönkrevágja a gyomrot az állandó száraz kaja!


Hát persze! Ki lehet itt jönni kevesebből is! Nem kell néha zöldség, gyümölcs sem!


Hát persze! Nem kell bkk bérlet sem, menjünk gyalog a város egyik végéből a másikra! Net előfizetés sem kell! Julcsi néni úgyis minden nap elmondja szóban a pletykákat, napi híreket, így akkor a Net csak pénzkidobás!


..és végül, nem kell albérlet sem! A köki kiserdőben fel lehet állítani kunyhót, ez ingyen van és még rezsit sem kell fizetni!

2023. máj. 29. 16:11
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!