Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz ezzel a sok fiatallal?...

Mi lesz ezzel a sok fiatallal? Hogy lesz saját lakásuk, egzisztenciájuk?A lakáshitelek az egekben! Aki nem gazdag családba születik, mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Az olló egyre nyílik, a tehetősek és a szegények között. Hogy lesz saját lakásuk? Mindenki albérletbe megy talán? Vagy marad a MAMAHOTEL?

Elképesztő ez!



2023. máj. 27. 21:59
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/242 anonim ***** válasza:
17%

49: ha nullára jössz ki akkor tényleg nem sok értelme van ezt folytatni. Mennek külföldre. Legalabb egy kis lakás onreszet összehozni

. Aztan albi helyett fizethetnéd a törlesztőt is akár.

2023. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/242 anonim ***** válasza:
68%

48 vagyok

#50

Én erőltetem ezt az otthon élek még, de van hely témát, viszont komolyabban gondolkodó korombeli nő ezt nehezményezi, fruskákkal meg nem lehet tervezni.

2023. máj. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/242 anonim ***** válasza:
0%

45+

"Tehát így a remény saját lakásra, egyenlő a nullával. Hitelt nem tudok felvenni, önerőm nincs, 0 Ft-om van, de a lakáshitelek is az egekben vannak."


Na ez a tipikus példája annak, hogy az emberek nem akarnak kilépni a komfort zónájukból, és semmit nem tesznek egy lakásért.


Neked kb az a megoldás, hogy kimész külföldre, és a lehető legtöbb pénzt félre teszed! 5 év alatt min 60000 eurót félre lehet tenni, szakmunkásként meg kb a dupláját. Aztán egyből meg van az önerő!

2023. máj. 29. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/242 anonim ***** válasza:
23%
53: hasonloan látom. Sokaknak ilyen árak mellett kulfold az egyetlen esely. Vagy otthon lesnek 35ig. 180 ezres albérlet díj mellett egyszeruen évi 2 milliót kiadnak a semmire,amit soha nem hoznak be
2023. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/242 anonim ***** válasza:
100%

Én a több generáció együtt élése vitához szólnék hozzá. Az tény, hogy régen mások voltak az igények, de az is tény, hogy valamivel könnyebb volt saját ingatlanhoz jutni. Akár beszéljünk a falubéli kaláka építkezésekről, vagy a kiárusított panelekről, tök mindegy...

Otthon van a családi ház, ami alkalmas lett volna arra, hogy én, vagy a tesóm 30+ évesen is ott éljünk, akár az egyikünk ott is alapítson családot. De a mi generációnk pont az, akik végignézték fiatal felnőttként, ahogy a válság alatt a vidéki családok széthullanak, mert a munkahelyek borzasztó iramban szűntek meg, minden házaspár szétszakadt a család gazdasági fenntartása érdekében. A férfi elment nagyobb városba, vagy külföldre dolgozni... Némely házasság túlélte, de nagyon sok nem. Ha valamire, hát ilyen életre nem vágytam, így én 180 km-re költöztem a családomtól a nyugodtabb élet reményében és nagyon nagyon sokan tettek így az én generációmból már, ahogy ez azóta is mondhatni alap szinte. Ott nem tudtam volna úgy elhelyezkedni, hogy kilátásom legyen külön életre.

Szóval a képet azért árnyalja a vándorlás is, ami miatt sok esetben már nem csak nem akar, de nem is tud több generáció együtt élni.

2023. máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/242 anonim ***** válasza:
41%

#49

Most nem a már hallott gúnyos hangsúllyal, de többet kell keresni.

Klisé, klisé meg könnyű mondani, de ma már számos olyan terület van itthon is, amivel bőven az átlag felett lehet keresni.

A saját ismerosi körömben nézem és hallgatom végig, hogy általában nem azzal van a baj, hogy kevés a pénz, hanem azzal, hogy nem is tesznek ellene. Ilyen pl a minek vállaljam be a szombati túlórát, nem eri meg nekem az a 20-25.000, hogy ne legyen szabad hétvégém.

Majd ez után természetesen jön a régen mennyivel könnyebb volt, építkeztek, segítettek egymásnak.


Aztán én ilyenkor szoktam megjegyezni, hogy igen.. csak akkor reggel 6tól robot a földeken vagy az aktuális munkahelyen, majd sötétedésig a telken egy éven keresztül minden nap. Könnyebb volt félretenni? Persze mert nem volt ido úgy költeni a pénzt. Rengetegen havi 10-20.000t adnak különböző streaming szolgaltatoknak, yt és spotify premium stb stb stb…

Ezek azért az évek alatt igen jelentős összegek.

Lehet hogy anyagilag sokkal kevesebbett kellett anno a nagyszüleinknek beletenni 1-1 ilyen projektbe, de 100x annyi munka volt mögötte, mint most.



És nem.. én se vagyok szent, nekem se áll otthon hegyekben a pénz. Csak szimplán a rendszer meg mások hibaztatasa helyett, pontosan tisztában vagyok azzal, hogy mennyi felesleges kiadásom van, es vállalom ezeket ennek tudatában is, hogy mas x dologról le mondok, minden komplexus nélkül..

2023. máj. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/242 anonim ***** válasza:
38%

"Nem tudom mások hogy vesznek lakást, de én örülök, ha a fizetésemből minden napi kajára, bérletre és lakbérre, rezsire (albérletben), telik úgy, hogy a hónap végén 0-án vagyok.

Tehát így a remény saját lakásra, egyenlő a nullával. Hitelt nem tudok felvenni, önerőm nincs, 0 Ft-om van, de a lakáshitelek is az egekben vannak.

....és gondolom, nem én vagyok egyedül ezzel! A társadalmi nyomás pedig mindenkit frusztráltá tesz....mert ugyebár telnek az évek....valamit azért illő lenne felmutatni és semmim nincs! Mint, ahogy írtam, örülök, ha hó végén 0-án vagyok. Csak a megélhetésért dolgozom!"


Egy az egyben ez volt az életérzésük a 90-es évek fiataljainak is, nyugi.

2023. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/242 anonim ***** válasza:
100%
57. Nyilván nem ismerem az összes 90-es évekbeli fiatal életét. De a szüleim a 90-es években 3 szobás, a 80-as években épült tégla építésű lakást vettek. Apukám állami oktatási intézményben volt rendszergazda, anyukám sima irodai adminisztrátor más állami helyen.
2023. máj. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/242 anonim ***** válasza:
41%
Egy egyedülálló valakinek nem kéne, hogy egyből háromszobás lakás legyen a célja. Amikor majd akkorára lesz szüksége, mert megházasodott és gyerekeket terveznek, akkor nem csak saját magára számíthat.
2023. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/242 anonim ***** válasza:
100%
59: egyszobas panel is 30-35 Misi itt ahol lakok.
2023. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!