Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan sikerült saját lakást...

Hogyan sikerült saját lakást vennetek?

Figyelt kérdés

Mennyi ideje voltatok együtt, hogyan tudtátok megvalósítani stb?


Mennyire tartottatok az egésztől?


2023. júl. 22. 23:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
bnom kb 20 éves kortol fundamentával
2023. júl. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
mármint 20él éves kortól gyűjtött rá
2023. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
33%

Azért a válaszok száma csodás tükörképet tart atársadom mostani problémájáról:

Senki sem tud már egy lakást megvenni….

2023. júl. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%

Volt a férjemnek egy lepukkant, lakhatatlan háza, amit deviza hitelből vett meg egy csomó terve. Gondoltam, jó móka lesz felépíteni és fizetni vele a hitelt.😃

Utána került közös névre, amikor már fizettem bele annyit, hogy igazságos legyen a kérésem. Mindenki azt mondta, hogy egy barom vagyok, hogy csak úgy tolom a pénzt bele, majd jól át fog verni, neki meg azt, hogy nehogy az enyém legyen a fele, mert ki fogom semmizni. Igazából egyikünknek sem volt annyi pénze, hogy egyedül megcsináljuk, még ha akartuk volna sem. A hitelt sikerült végtörleszteni, a házikó is kész lett.

Örökölnek vagy dolgoznak az emberek vakulásig, hogy legyen valamilyük. Vagy nyakig merülnek az adósságba. Más lehetőség nincs.

2023. júl. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%
Németben dolgoztam 6 évet és annyi pénzt tettem félre amennyit csak tudtam. Nem költöttem semmi fölöslegesre,így lett 25 millióm amiből tudtam venni egyet otthon hitel nélkül.
2023. júl. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
88%
Spóroltam már a legelső fizetésemtől kezdve, aztán mikor komolyra fordultak a dolgok a férjemmel (3 év után), összeraktuk a kettőnk pénzét, plusz még valamennyi hitelt is felkellet venni (amit már szerencsére letudtunk).
2023. júl. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Külföldre mentünk dolgozni a férjemmel még a huszas éveinek elején, pár évig két munkahelyen toltuk kint, spóroltunk, és így sikerült venni egy családi házat. Mondjuk, most nem tudnánk megvenni.
2023. júl. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

7-es vagyunk, amúgy az itteni szomszédainknak és a saját lakással rendelkező barátainknak mindnek úgy sikerült, hogy vagy a szülőktől kaptak lakást (ezeket jellemzően a válság alatt vették anno potom pénzért) vagy nagyobb összeget kaptak, vagy ők kapták meg a meghalt nagyszülők lakását.


Olyat, aki szimplán dolgozott és magától vett volna házat, olyat magunkon kívül igazàból nem ismerek, bár nyilván van.

2023. júl. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
93%
10 év mamahotellel összehoztam szinte önerőre egy lakóparki lakást. Jókor vettem meg, mert ha később döntök 2-3hónapra rá 50 %-al emeltek a lakások árain. Új lakás. 🙂 Szerencsés vagyok, mert álmomban sem hittem volna. AmI akkor 20 milla volt most 30at ér. Pezsgőbontás nem maradt el.
2023. júl. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk is úgy sikerült, hogy pont jókor vettünk. Az első lakásunkat még 5 éve vettük, akkor sem voltak túl barátságosak az árak, de amit akkor megvettünk 27 millióért, az most röhely, de 40+ millió lenne (Budapest belvárosban, 1,5 szobás téglalakás garázzsal, sétatávolság metrótól meg minden. Nem adjuk el, kiadjuk albérletbe, de nonszensz, hogy a környékbeli hasonló lakásokat nem hirdetik 40M alatt, ez egy kis lyuk, majdnem millió/nm, borzalom). A második ingatlanunkat, egy sorházat kicsit külsőbb kerületben szintén jókor vettük meg tavaly, nagyjából egy héttel a szerződéskötés után kezdték el nagyon durván emelni a kamatokat. Mert igen, nyilvánvalóan hitelből vettük mindkettőt. Az elsőt még tudtuk végtörleszteni a babaváróból meg részben örökségből, így az most hitelmentes. Az önerőre spóroltunk, szerencsére viszonylag jól fizető munkahelyeink vannak, és túlórára is van lehetőség, amit ki is használtunk.
2023. júl. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!