Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan sikerült saját lakást...

Hogyan sikerült saját lakást vennetek?

Figyelt kérdés

Mennyi ideje voltatok együtt, hogyan tudtátok megvalósítani stb?


Mennyire tartottatok az egésztől?


2023. júl. 22. 23:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
50%

Hát ha minden igaz, akkor csökkenek az árak ami sokaknak segítség lehet!


- Idén már csökkenni kezdtek a fővárosi panellakások árai



2023 első félévében azonban elkezdődött az árak korrekciója, 12 fővárosi lakótelepből 8 esetében csökkentek az átlagos négyzetméterárak a Duna House adatai szerint. A legnagyobb áresést 2022 óta a Bécsi úti paneleknél mérték, itt 22 százalékkal csökkentek az árak – persze nem függetlenül attól, hogy 2021-ről 2022-re épp ott volt a legnagyobb drágulás. A Vizafogón és a Fehérvári úti lakásoknál is 14-15 százalékkal ment lejjebb az átlagos árszint.A legdrágább lakótelep Gazdagrét, ahol hiába estek 4 százalékkal az árak, még így is 865 ezer forint egy átlagos panellakás egy négyzetmétere.


Link: [link]


De van más friss cikk is.


- Itt az áttörés: zuhannak a lakásárak ezekben a fővárosi kerületekben


Link : [link]

2023. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
21%
Azis csak azért zuhant, mert panel ezért nem energiahatékony.
2023. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Szülői támogatás+hitel, persze, hogy féltem tőle
2023. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Párommal vettünk 2021ben.

Előtte 5 évig raktuk össze tudatosan az önerőt. Addig spóroltunk rendesen, sok áldozatot hoztunk, mert számunkra fontos volt a saját lakás a családalapítás előtt. Így maradt a társbérlet, otthon főzés, nyaralás a közelben.

Végül olyan szerencsénk volt, hogy ahogy kijött az önerőnk és elkezdtünk nézelődni, még a család is beszállt egy nagyobb összeggel. Erre nem számítottunk, de nagyon jól jött. Persze hitel így is kellett, de a magas önerő miatt alacsony a havi törlesztőnk, így nem féltünk.


A lakás vásárlástól nem tartottunk, de attól féltem, hogy közben megbánom a sok spórolást. Fiatalok vagyunk, minden barátunk akkor élte az első felnőtt éveit, felnőtt fizetéssel. Ők saját albérletet vettek ki, tengerparti nyaralások, wellnes, új kocsi. Ezekre mi is vágytunk, de a lakást helyeztük előtérbe. Nem mondom, hogy nem volt 5 év alatt amikor majdnem elcsábultunk. De utólag olyan hálás vagyok, hogy nem. 2 éve megvan a lakásunk, azóta majdnem 10 milliót ment fel az ára.... A barátaink közül csak mi lakunk sajátban, mert ők később kezdtek spórolni. Most még nehezebb. Most mi járunk külföldi nyaralásra, téli wellnessre és végre a kényelmes új kocsi is megvan.

Szóval nehéz az évekig tartó visszafogottság, de megéri!!!

2023. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
67%

#24: nálunk is kb ugyanez volt, hogy miután meglett az önerő, es felvettük a hitelt, végre fellélegezhettünk, és simán jöhettek a draga nyaralások eveken keresztül :)

És nálunk is sokan elcsusztak, ugyanolyan vagy nagyon hasonló anyagi helyzetből. Ők elszórták a pénzt az elején, volt akinek 36 éves korára lett csak meg az önerő.

2023. júl. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

#24 Néha ez sem mindig jön be.


Én alapból úgy vettem lakást, hogy nem a legjobb helyen, nem is igazán szeretem. De úgy voltam, hogy még mindig jobb mint a semmi. aztán úgy terveztem hogy mondjuk újabb 5-10 év és végtörlesztem a hitelt és költözök tovább, mert lesz már egy alapom.


Alapból több ismerősömnél azt látom, hogy akik kaptak is lakást azok kezdő lakásnak lettek véve, csak ők még fiatalon, egyetem alatt kapták. Aztán van aki tovább tudott költözni az "álom lakásába" van aki meg bennragadt.


Sajnos a mostani gazdasági helyzetben én is azt érzem, hogy bennragadtam, aztán hosszú távon ezzel kell beérnem.


Néha elgondolkozom, hogy megéri-e ez. 5 évig spóroltam, most spórolhatok tovább egy másikra.


Na nem mintha lenne miből spórolnom, annyira elértéktelenedett a fizetésem, hogy hiába a lakás, pont ugyanúgy nem tudok se autót venni, se nagyobb nyaralásra menni.

2023. júl. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
100%

2019-ben vettem meg a lakásom, azonnal, ahogy tudtam. Addig konkrétan diák korom óra erre spóroltam, meg elég sokat dolgoztam. Nem volt bennem kétség, mindenképpen sajátot akartam, az se érdekelt, hogy ha majd párt találok, akkor lehet, macerás lesz (1 szobás).

Annyiból jól tettem, hogy azóta többet ér (nem hinném, hogy sokkal, mert sajnos csak házrészre futotta). Párom azóta sincs, szóval emiatt is korai volt aggódni. Viszont alsóhangon egy 2,5-3 millió Ft-os bérleti díjtól vagy pedig a szülőkkel lakás örömétől megkíméltem magam.

2023. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Albi mellett spóroltunk a férjemmel (szerencsére olcsón laktunk), szülőktől összesen kaptunk 7 millió forintot, mi 4 év alatt összeraktunk 10 milliót, felvettük a babavárót és mellé 15 millió piaci hitelt. Így tudtunk venni 31 milláért egy 50 négyzetméteres két szobás panelt Budapesten, tavaly ilyenkor. A törlesztőnk nem több havi 140 ezer forintnál, ugyanilyet bérelni az ingatlan.com szerint most 190-200 ezerbe fájna.

Férjem 30 én pedig 27 éves vagyok.

2023. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Eljottunk kulfoldre dolgozni, hogy gyujtsunk penzt. De menetkozben annyira elszalltak otthon az arak, hogy vegul itt vettunk (Hollandia).
2023. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly tavasszal vettem a nyolcéves ingatlanboom csúcsán egy 47 négyzetméteres 1,5 szobás panelt 28 évesen. A lakás árának 50%-át apámtól kaptam ajándékba, amihez ő is örökségből jutott, de neki nem kellett a pénz semmi komolyra, úgyhogy nekem adta. 25%-a saját félretett pénzemből volt, 25%-ra meg még tudtam felvenni 6%-os kamaton lakáshitelt. Jól keresek, mert sok milliót tudtam félretenni az évek alatt, de magamtól nem bírtam volna lakást venni. Igaz volt 25% önerőm, de a maradék 75%-ra ha hitelt kellett volna felvenni a mostani 10%-on, azt nem bírnám fizetni.
2023. júl. 27. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!