Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Karrierépítés, tapasztalatszer...

Karrierépítés, tapasztalatszerzés Budapesten albérletben vagy vidéki nagyvárosban saját lakásban ahol valószínű jobb esetben egy rabszolgamunkát találok?

Figyelt kérdés

Mérnöki karon végeztem Szegeden a nyáron. Szakmai tapasztalatom nincs, a professiont nézegetve Szegeden nem is lesz, de még szellemi munkát sem találok nagyon a call centerezésen kívül, ami maximum a telefonos struktúra elsajátításához jó, de nem kell túlfényezni ezt a munkakört valljuk be.


Szüleim mondják, hogy vegyünk lakást Szegeden, hogy ne kelljen a továbbiakban nyögni az albérletet és az is ad egy biztonságot, hogy lesz hová hazatérjek, ami az enyém és nem tehetnek ki belőle. A legtöbb szaktársam már fel is mondta az albérletét és megy Budapestre karriert építeni vagy vissza a szülővárosába.


Az a gondom, hogy Budapesten nézegettem az albérleteket 160-200.000 Ft körül van most egy garzonlakás. Valószínűleg ha felköltözök szülőknek támogatni kellene, mert egy 300.000 Ft körüli kezdőfizetésből nem fogok kijönni, ott lakást sem tudunk venni 25 milliós árfekvésben.

Beszéltük a szaktársaimmal, hogy Szegeden nagyon kevés a szakmaspecifikus munka, szóval nem garancia, hogy egyszer is lesz jó munkám, maximum vállalkozást indítva, de 0 gyakorlattal azt meg nyilván nem fogok jelenleg indítani.


Ki merre menne tovább? Bele a fővárosi életbe, ahol szorongással kell együtt élni, hogy hiába dolgozok így is segítségre szorulok a szüleim által, vagy egy biztos lakhatási háttérrel, megszüntetve a lakhatási költségeket keresgélve Szegeden?


2023. aug. 30. 12:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Budapest.
2023. aug. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Karrier akkor Budapest,

ha van barátod aki felköltözne ugyan úgy, akkor érdemes lehet közös albérletet kivenni, illetve munkaügyileg minél több céghez beadni az önéletrajzod mert hatalmas különbségek vannak a bérek közt.


Plusz azért egy havi 100-asból nagyon spórolosan meglehet már élni.

2023. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Esetedben Budapest. Először állás keresés, aztán gyorsan albi keresés. Költözz Te is a volt szaktársaiddal közös albiba. Ha bejött a munkahely, akkor vegyél lakást kb. 0.5-1 év múlva. A 25 milliót Bp-n is el lehet költeni lakásra, nem csak Szegeden. Igaz, ha ez a max. keret akkor még hitelt kell hozzá felvenni. Mire odáig jutsz hogy hitelt veszel fel, addigra a kamatok is mérséklődnek, és eléri a mostani ingatlan recesszió a mélypontját. Pont akkor kell lakást venni, jó időben vagy.
2023. aug. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Budapest
2023. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Azt mondod több szaktársad is megy Budapestre. Fogjatok össze és vegyetek ki együtt egy lakást. Ha akár 3-4 felé oszlik az a 200 ezres bérleti díj, az már vállalható egy kezdő mérnök fizetésből, lehet gyűjtögetni és ahogy alakul az életetek, úgy lép majd mindenki szintet.

Én így tettem (nőként) és nagyon jó döntésnek bizonyult így lassan 10 év távlatából.

Teljesen általános, hogy ha egy vidéki városban van egy adott egyetem egy adott szakkal, akkor ott helyben általában ebből nincs szakember hiány, sőt... mindig biztosított az utánpótlás. Én ebből a megfontolásból (is) léptem és bár már csak agglomerációban élünk, Budapest közelsége biztosítja számomra a biztonságérzetet. Tudom, hogy itt mindig lesz a szakmámban munkám.

2023. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel vehetnének neked lakást pesten, a hitel törlesztőt meg fizeted albérlet helyett.

Nyilván az anyagi oldalát meg kell vizsgálni részleteiben, meg ki kell várni kicsit a kamatok miatt

2023. aug. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5# vagyok. Az is járható út, amit a 6-os mond, kiegészítve azzal, hogy osztozhatnál a saját lakáson is egy-két haverral, így a törlesztő jó részét ők kifizetik, amíg vállalható fizetésed nem lesz ahhoz, hogy egyedül is állni tudd.
2023. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a lakótársas valahogy nem is jutott eszembe. Most beszéltem ismerősömmel, akihez be tudnék társulni.

Végignéztem ismét a professiont, van 1-2 mérnöki állás de 3 éves releváns tapasztalatot kérnek, szóval nekem az felejtős.

2023. aug. 30. 13:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Az egyetemhez tartozó kötelező szakmai gyakorlatot hol teljesítetted? Gondolom Szegeden egy cégnél. Én ott indulnék el! Keresd fel őket. Lakást meg bárhol vehetsz, nem vesztesz vele semmit, főleg ha a szülők veszik meg. Attól hogy Szegeden lesz egy lakásod, te még mehetsz Budapesten albérletbe. A szegedi lakást kiadhatod addig. Egy lakás bárhol is van, csak előny lehet.

Az is lehet hogy Kecskeméten kapsz munkát, ott a Mercedes, mégis közelebb van, ott talán még albérlet is olcsóbb, sőt úgy tudom van céges lakás kedvezményesen. Pesten is kapatsz persze munkát, az is lehet hogy elég hetente 1x felmenni, a többi home-office, 1 napért meg nem kell neked azokhoz költözni... Mérd fel a terepet, menj el interjúkra. Lehet hogy pesten kapsz egy hét alatt munkát, de az is lehet hogy csak 3 hónap után, akkor ugye 3hónap kidobott albérletpénz van

2023. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
3 év tapasztalatot kb. mindenhova odaírják, jelentkezz nyugodtan!
2023. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!