Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Óbudára költöztem ( III....

Óbudára költöztem ( III. kerület ), iszonyat megbántam, nagyon lepukkant kerület, lepukkant emberekkel. Előtte a XI-ben voltam. Melyik kerületbe vásároljak és miért?

Figyelt kérdés

2023. okt. 4. 15:08
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
68%
A 3.ker ótvar.... na, te se voltál még ótvar helyen....
2023. okt. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

31-es.... kinek mi?

Miért szerintem nem ótvar fővárosi viszonylatban ?!

2023. okt. 22. 04:44
 33/39 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem amúgy nem az. Benne vagyok néhány agglomerációs és kerületi facebook csoportban, oda jártam suliba és a férjem ott lakott. A facebook csoport színvonala teljesen más, mint akár a 22. kerületé.


Írtad, hogy nincsenek újépítésű épületek. Ha bemész az AKG mögötti részre, akkor most húztak fel oda egy “újépítésű paneltömböt”, olyat, mint a Kopaszi gátnál az a szörnyedvény a MOL toronnyal, ahol alig van zöldterület ennyi emberre.


Óbudán legalább van valamennyi . A közlekedést mondjuk szisztematikusan építik le a négyes metró megépülése óta, ami miatt a 11. kerület panel részei tényleg beelőzték. (Panelnak hívok minden újépítésű 10 emeletes társasházat is, mert még 20 év és teljesen ugyanolyan élhetetlenek lesznek többségében, mint a panelok).

2023. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
79%
Panelnak a panelt lehet hívni, ami panelekből épül fel. A wf city vagy a kopaszi gát az beton vázas épület
2023. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
58%
#33: Szerintem se panelnak hívd, hanem lakótelepnek. Igazából az tényleg teljesen mindegy, hogy panel, vagy nem.
2023. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megválaszolni úgy a kérdést, hogy nem tudni milyen élethelyzetben vagy. Távmunkázol-e, stb.


Én Óbudán nőttem fel, jelenleg Csillaghegyen lakom. Óbuda valóban minimálisat fejlődött, de ez részben azért van, mert nincs itt annyi pénz, mint a XIII.-ban vagy a XI.-ben, részben mert sose volt normális polgármestere. A tömegközlekedés, ha vki nem vmelyik kötöttpályás közelében lakik, akkor elég rossz. Viszont azért nincs annyi c***ny, mint mondjuk Újpalotán, ahol szintén sokat megfordulok. XI, XIII szerintem is jobbak összességében.

2023. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Nekem pl a XI-el nagyon nagy bajom, hogy nincs úgy elérhető, nem túlurbanizált zöld terület, mint Óbudán. Itt Óbudán van római part, hármashatár hegy, mocsárosdűlő, egyiket sem lehet a kopaszi gáthoz vagy a bikás parkhoz hasonlítani, és nekem előbbiek sokkal kedvesebbel
2023. okt. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Erről beszélek!


33-as: a közlekedés a kerületnek az élhetőségét minőségét javítja, szolgáltatásokat hoz be pénzt hoz a kerületbe, az infrastruktúrát fejleszti. A XI-ben a 4-es metró óta elképesztő a változás, pozitív értelemben. Még a lakótelepi rész is polgáriasabb lett. A 3. kerületben még a 9-es buszt sem sűrítették be. A 3. kerületben minimum a 9-es buszt kellene sűríteni, felújítani full a HÉV-et és megépíteni neki a leágazást Kaszásdűlő felől, hogy a Flórián tér-Raktár utca-Bogdáni úti hatalmas tömbök lakóinak javuljon a közlekedése.


36-os: igen Csillaghegy nyilván elit , meg táborhegy is, újlak is, testvérhegy is, remetehegy is. De Óbuda egy vicc holott talán az egyik legközpontibb lakótelep a városban, közlekedését nézve. A pénzben is igazad van ennek próbálok utánajárni, de valóban a XI és a XIII nagyobb anyagi bevétellel rendelkező kerületek. Nem tudom mivel lehetne a III. kerületnek a bevételeit növelni, ugyanis az árak továbbra is azt indikálnák, hogy fejlettebb kerület legyen ugyanis a 23 kerületből talán a 7. legdrágább, tehát jócskán az élmezőben van.


37: ez így van, Óbuda szélcsatornában helyezkedik el, messze jobb a levegő mint a XI-ben ahol éltem 10 évig. A kirándulási, kikapcsolódási lehetőségek is szuperek. Viszont borzalmas a közlekedése és az infrastruktúra.

2023. okt. 22. 15:20
 39/39 anonim ***** válasza:
#37: ha a Bécsi úton laksz, akkor tényleg simán fel lehet sétálni a hegyre. Laktam ott jópár évig. De amúgy a XI-ben is ott van a Sas hegy, Kamaraerdő, meg ha 53-as busszal felmész a végállomásig, vagy Gazdagrét tetejére, onnan már az egész budai hegység bejárható
2023. okt. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!