Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg besült az ingatlanpiac...

Tényleg besült az ingatlanpiac? Pukkan majd az Ingatlan lufi?

Figyelt kérdés

A csapból is az folyik, megszűnik a városi csok, változnak a hitelek, most mindenki kivár, majd csak jövőre vesz ingatlant mert olcsóbb lesz. De mi az az olcsóbb lesz? Kénytelen lesz mindenki 30%ot engedni?

Van ennek bármilyen alapja?

Vagy, ez amolyan mindenhez is értő, 8osztállyal rendelkező,okoskodó, amúgy egy csirkeólat se tudna megvenni tömeg által generált vita ismét?



2023. okt. 25. 10:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
2023. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Tessék, megint itt egy mocsok intézkedés. Megint kilőnek majd a lakásárak.

Valaki robbantsa már fel a Fideszt, könyörgöm! 🙏

2023. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem inkább a jelenlegi helyzetben erősen szegmentálódik az ingatlanpiac. Ez jó, nem lehet egyforma jó befektetés minden ingatlan a piacon, az sem volt normális. A mostani energiahelyzetben és hitelkamatok mellett nagyon kevesen vágnak bele régi nagyobb polgári házak vagy 80-as években épült házak felújításába. Ezek ára zuhan erőteljesen, mert eladhatatlanok, itt tényleg éveket kell várni mire valaki fantáziát lát az adott házban, és megveszi. Nyilván jóval olcsóbban éri meg megvenni, mint ahogy a tulajok kínálják- Mindig alábecsülik a ház modernizálás árát akár 10-12 millióval is. Vannak a panel lakások amiknek nem hatalmas mértékben, de esett az áruk. Valamiért a felfutó piac túlértékelte az az ingatlantípust. Vannak még a régi tégla építésű konvektoros lakások, amikhez ha nem nyúltak hozzá és piacon vannak, szintén jelentősen esett az áruk, hacsak nem első-második emeleti középső körbefűtött és erkélyes a lakás. Vannak ebből a típusból a full felújítottak, de a felújítók az esetek 90-95%-ában elkövette az a hibát, hogy a fűtési rendszerhez nem nyúlt, csak minden mást varázsolt újjá. Ilyenkor alig lehet visszakapni a vételárat és a felújítás költségét vagy inkább nem lehet, aki ilyenben utazott a bukta az üzletét. Van ebből az a kategóriából, aki tényleg adott a felújításra, és cirkó fűtésre modernizált a full felújítás mellett. Ezek azonnal elkenek tisztes, de nem eget rengető haszonnal. Vannak a totál új, korszerű házak, ezek elkelnek de lassan, mert faluban is 70 millióról indul az áruk. Ezek árából azért szoktak engedni. Van még az új lakás, na ezek ára emelkedik, pláne ha zöld övezeti vagy kiemelt elhelyezkedésű. Van az újacska lakás (10-15 éven belül épültek) amik ára mérsékelten de emelkedik.

Balatoni ingatlanpiac stagnál, de nem csökken. Az új 1,5-2 milliós lakások lassan kelnek el a befektetők hiányában, ezeket még árulgatják egy ideig, amíg be nem éri az árukat az infláció és nem lesz kiemelkedően drága az áru az ingatlanpiacon. Ez, hogy ez a kép összességében milyen mértékben befolyásolja az ingatlanpiacot nem tudom, de olyan 10% csökkenésnek ítélem meg, ami csalóka mert ha te éppen újacskát keresel a piacon, akkor nem lesz olcsóbb idővel, ha hasznáét 50-60 éves épületben keresel akkor meg csökken az ár idővel.

2023. okt. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%

Már bedőlt.

Az, hogy az árakban nem látszódik az lehet, viszont az alkuban igen.

Szeptemberben kérdeztem meg, egy 60 milliós lakást, hogy mennyire alkuképes, ajánlottam érte 55 milliót, mondta az eladó, hogy ááááááááhhh....


Pont a héten hívott, hogy aktuális-e még a lakáskeresésem, mert akkor egyeztethetnénk, egy mindkettőnknek megfelelő árról.

Most 55,8 millió Ft-ra van tartva, én kértem gondolkodási időt.


Lehet tartani az árat, csak látjátok a kutya nem veszi meg.

Ami reális áron van azt elkapkodják gyorsan.

2023. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%

14-es ha jól értem az eladó 60 millióból engedett magától kerek 7%-ot, te meg ajánlottál érte 8,3 százalékkal kevesebbet mint a kínálati ár volt szeptemberben. Hát érdekes fogalmaid vannak a piac bedőlésről, mert 3-4 % alku bármikor benne van a piacban, ezzel az eladó számol, aki nem az nagyon buta vagy kapzsi. (vannak kivételes piaci időszakok, mint 2021 volt, de nem az a jellemző nálunk, hogy licitálnak a lakásokra a vevők, mint az USA-ban).

A normál alkuhoz képest te 4,3-5,3% engedményt kértél, nem egy piacrengető mérték szerintem. Nem bedőlt a piac, csak az eladód átértékelte a helyzetét. De ha mai híreket nézed, akkor újfajta CSOk lesz elérhető, úgyhogy szerintem vedd meg a kérót ha tetszik, jól jársz vele. Mert úgy néz ki 2024-ben megint belepumpál a kormány az ingatlanpiacba egy rakat pénzt.

2023. okt. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
16%
Szopd le magad 15os
2023. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem fog menni, biológiai akadálya van. :) A új CSOk miatt lettél velem bunkó vagy azért mert nem értem azt hogy 8,3 százalék mitől eget rengető mérték, amikor egyébként is túláraznak tudatosan az eladók.
2023. okt. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%
Az uj CSOK tonkreteszi a piacot... egy kadar is 150 misi lesz.
2023. okt. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
68%
Ha jól emlékszem a pár napja olvasott cikkekre: több mint 50 %al kevesebb az ingatlan adásvételek száma a tavalyihoz képest ami brutális. Sőt, a cikkben azt pedzegették, hogy sikerülhet alul múlni a 2010es évek tranzakció számait is idén.
2023. okt. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

14:gondolom ez egy panel lehet,amivel telített a piac, van választék. Nem a piac dőlt be, hanem egyetlen résztvevője, aki megunta hónapok alatt a turistákat, vagy épp most talált olyat, ahova tovább akar lépni és hajlandó engedni.

Az átlag 4-5%hoz képest ez nagyon jó, nincs min gondolkodni.

Ha hozzám valaki ma bekopogna, hogy kell a házad, adj 7%ot, a mondat vége nem érné a száját, mert már kezében a kulcs.

A sok majd jövőre veszek házat új csokra kiváró vevőjelöltekben bízom nagyon.

2023. okt. 26. 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!