Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor akar magához térni az...

Mikor akar magához térni az ingatlanpiac? Nem értik meg, hogy már rég elmentek falig, és azonis túl?

Figyelt kérdés

Mikor fognak lejjebb menni az árak? Mikor érti meg a "piac", hogy ezt így nem lehet? Már a hitel intézmény sem működik, senki nem fog százezreket fizetné ÉVEKIG.

És valamiért mégis kicsit mindig emelkednek az árak. Mikor fog ez kidurranni?


2023. szept. 27. 13:01
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
71%
Több éve erre várnak sokan... Nem nagyon fog kidurranni... Talán stagnál v. picit lejjebb megy, de azt senki se várja, hogy visszamegy a 10 évvel ezelőtti árra. (Ami az én véleményem szerint a másik véglet volt,abszurd alacsony .)
2023. szept. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon nem igaz, hogy ne mennének a hitelek, én is most vettem fel hitelt. 129 ezer a törlesztőm. Amit vettem lakást a segítségével az albérlet piacon 180 +rezsiért menne. Úgyhogy még mindig jobban megéri hitelt fizetni, mint albit, amíg ez igaz lesz, nem lesz kisebb kereslet saját ingatlanra, tehát az árak sem fognak jelentősen bezuhanni.
2023. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Jah és a hitel kiszámíthatóbb, megfelelő biztosítás(okkal) és fix futamidővel. Míg ez egy albérletről nem mondható el, bármikor kirakhat/emelhet árat a tulaj. Hiteleddel jobban tudsz számolni hosszútávon és előreláthatóbb pénzügyi tervet tudsz magadnak készíteni.
2023. szept. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
96%
most van a pangás, most kell venni. Ha lemennek a hitel kamatok ismét áremelkedés következik, ha pedig jön az új család támogatás az pedig meglódítja az árakat.
2023. szept. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
75%

Nagyjából negyed éve nézem aktívan a lakásokat a városban ahol tervezünk venni.


Még mindig vannak akik lepukkant lakásokat a túlárazott hiszemben rakják fel, aztán látom, hogy elkezdik csökkentgetni, mert vélhetőleg a kutya se hívja fel őket.


Itt már elég szépeket zuhantak.

Szegeden 60 nm-es panellakás úgy néz ki, hogy beszakad 30 millió alá, ami nem rossz, mert 1 éve még az 1+1 50 nm-es lakások mentek ennyibe.

2023. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
30%
#2 Egyetértek abban, hogy inkább a sajátodat fizesd, mint másnak a zsebét tömd, de az összehasonlítás nem jó. Ne a havi törlesztőt nézd, hanem hogy a végére kamatokkal együtt mit fogsz kifizetni. Az albérlet drága, de egyszeri költség minden hónapban. A hiteled havi bontásban ugyan kevesebb, de mire kiköhögöd, a dupláját fizetted ki érte. Ennek ellenére valószínűleg én is ezt választanám, ha nem lenne lakásom.
2023. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
83%

6-os, nem jó dolog azt nézni, hogy a végén mennyit fogsz kifizetni.


Mert aki 10 éve mondjuk vett egy lakást 20 millióért és a vége a hitelének 35 millió volt, annak a lakása kb most 50-60-at ér. Szóval relatíve nem jó a megközelítésed.

2023. szept. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Egy évvel ezelőtt a tatabányai, központi helyen lévő lakásunkat adtuk el. A párom szerénykedett, hogy 22 millióra hirdessük meg, én mondtam neki, hogy az baromi kevés, próbáljuk meg 24,5 millióért. Attól a perctől kezdve, hogy feltettük a hirdetést, folyamatosan csörgött a telefon. Az egy dolog, hogy nem akartak alkudozni, de még rá is licitáltak, mikor megtudták, hogy már van komoly ajánlat. Néhány nap alatt el is adtuk. Egy olyan lakást, aminek a fürdőszobája pl. az eredeti állapotban volt, festésen kívül nem történt semmi. Ellenben pár perc sétára van minden, a vasútállomás, a pláza, az élelmiszerboltok és a túraútvonal is a Turulhoz. Ennyit számít az elhelyezkedés.


Most ugyanabban a házban 8 hónapja árulnak egy hasonló állapotban lévő, ugyanakkora lakást 25 millióért és a kutyát nem érdekli. Igaz, azóta feltúrták az egész utcát, mert Tatabányáról (is) viszik a vizet a komáromi akkumulátorgyárhoz.

2023. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
63%

Tatabánya azért jó, mert valamennyire budapesti agglo.

De azért Budapest és vonzáskörzetén kívül nem nagyon pörög a piac.

Nekem volt kolléganőm a Nemzeti színház mellett lakott és onnan költözött ki az agglóba, szóval a fővárosiak is mennek ki az agglóba, nem csak azok akik vidékről jönnek fel.


Viszont egy megyeszékhelynél pl: Szeged esetében nem fog senki beköltözni a 20 km-re lévő panellakásba.

2023. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
94%

"Mikor érti meg a "piac""

A piacot magát látod! NE kérdezd tőle, hogy miért olyan! Azt meg főleg ne várd, hogy a Te elképzeléseidet valósítsa meg!

2023. szept. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!