Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy garzonlakás arányaiban...

Egy garzonlakás arányaiban véve miért drágább, mint egy 2 szobás?

Figyelt kérdés

Szerintem túl vannak árazva a garzonlakások - 30 nm körüliek.

Én mikor abban laktam a legnagyobb hátrányok amit észrevettem:

- mikor áthívtam valakit nem volt külön hely ahova el lehetett volna szállásolni

- festés, felújítás - gyakorlatilag a lakás lakhatatlanná vált, arra az időre ki kellett költözzek a lakásból, mert nincs más helyiség ahol lehetett volna élni benne

- általában a garzonok középső lakások, ami jó mert körülöleli mindenhol szomszéd ez által télen melegebb, de sokkal több hang jön a szomszédok felől - több ember - több zaj


Szóval egy jobb 30 nm-es garzon Bp-n kb 35 millió Ft, de egy 2 szobást már lehet kapni 40-ért is.


nov. 7. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

A kisebb lakások négyzetméter ára mindig magasabb. Azért is, mert többen keresik, mivel így is olcsóbb, meg azért is, mert ugyanúgy van benne fűtés, konyha, fürdő...

Két random lakást azért nem lehet összehasonlítani, hiszen sok egyébtől is függ az ár. Lokáció, állapot, ház állapota...

De kár is ilyen elméleteket gyártva panaszkodni. Úgyis az van, hogy nem tőled függ, hogy milyen a piac, nem tudsz rajta változtatni se, csak alkalmazkodni tudsz hozzá és kimaxolni a saját lehetőségeidet.

nov. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És a fajlagos "gyártási" költsége is lényegesen magasabb egy garzon lakásnak. Egy kétszer akkora alapterületű, 2 szobás lakásban nincs 2 konyha és 2 fürdőszoba, nincs kétszer bevezetve a gáz, víz, villany stb. Van egy plusz hálószoba, de az a legolcsóbb dolog.
nov. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2-es köszi így teljesen jogos és helytálló is.
nov. 7. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!