Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan, ház eladásnál a...

Ingatlan, ház eladásnál a ptk. szinte csak a vevőt védi a jótállás, garancia, szavatosság tekintetében. Az eladót ennyire nem védi semmi, vagy csak én nem látom meg ezt benne?

Figyelt kérdés

Új építésű, használt építésű házról legyen szó, ha eladnám a házamat, akkor a PTK. ehhez kapcsolodó rendelkezései alapján (kellégszavatossági idő, (jótállás), elévülési idő) esetén engem, mint eladót tényleg nem véd semmi, de semmi?

Nem túl egyoldalú egy ilyen jogszabály?


Eladás előtt állok, ingatlanost kérdeztem erről, ő sem tud mit mondani. Lehetséges, hogy nem is ért hozzá. Védi valami a szerencsétlen eladót is, aki elad egy házat?



2023. nov. 9. 09:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Csak épp azt sem tudják, hogy hol lakik (nem EU, hanem Kanada).
2023. nov. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Másfél éves új építésű (tégla?) ház beton alap nélkül? Eléggé furán hangzik.

Ez valóban érdekjelne hogy csinálták. Konkrétan a földre letették a téglát vagy mi? Ha ez valóban így van, akkor ismerősöd igazi balek, hogy nem perelt, az ügyvéd meg totál nem ért hozzá.


Persze csak akkor ha a vételkor nem látszik, hogy nincs alap. De tényleg...

Letették a téglát a puszta földre? Hogy lett ez beszigetelve? Kívülről úgy néz ki mint egy rendes ház? Alul xps, felette vastagabb szigetelés? Ha totál nem vehető észre, akkor ráadásul megtévesző is, hisz nem várható el, hogy lebontod a szigetelést, hogy megnézzed az alapot.


De komolyan... Huszadjára kérdem, a puszta földre tégláztak rá?


A szerződésben tuti írtak valami címet.

Persze van az a pont, hogy totál át is lett verve az ember és a másik a föld alól se keríthető elő, akkor bebukhatja, de nem azért mert nem rejtett hiba, hanem azért mert kibaxtak vele. Szerintem ez már alapból átverés lehetett.

2023. nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Egyáltalán tényleg megvette azt a házat? Nem csak átverték és még csak nem is vett semmit?

A ház egyáltalán rendelkezik bármi engedéllyel?


Amúgy most néztem pont a szakiellenőrnél egy olyan videót, ahol könnyűszerkezetes ház épült amit kívülről csak polisztirollal burkoltak. Kb hasonló kaliber lehetett.

2023. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezt nem kérdeztem, nekem képről laikusként normális háznak néz ki. Megvette, le is bontatta már, azért egy ügyet persze elindított, akármit mondott az ügyvéd, mert mégiscsak, de az előző tulajt nem tudják előkeríteni. Annyi, hogy nyaraló volt nem ház, szóval, nem 80 milliót bukott, hanem kevesebbet, de akkoris… Az építtetőt meg nem tudja perelni, az közben megszűntette a céget és éli világát.
2023. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

14-re:


Nem olvastam végig az utána következő hosszú válaszokat, viszont erre reagálnék.

Mi is vettünk egy akkor 60 éves házat, melyhez 10 évvel később csináltak egy toldást. Amikor a toldás tetőszerkezetét át akartuk alakíttatni (szabályosan, építészmérnök tervei alapján), akkor kiderült, hogy az alapokat is meg kell erősíteni. Az építész szó szerint azt mondta, hogy az építészet csodája, hogy ez a toldalék áll. Ui. egy darabon egy nagy betonteknő fogta, de azon kívül az alap semmi egyéb nem volt, csak habarcsba dobált hulladék cserép. És a toldalék állt 50 évig, igaz volt egy repedés ott, ahol az eredeti szerkezethez csatlakozott.


Természetesen eszünkbe sem jutott az előző tulaj felelősségét firtatni. Amikor pedig a toldás készült, az akkori építők valószínűleg már nem is élnek. Alighanem kalákában készült a munka, amit az akkori jogszabályok engedtek is.

Egy használt háznál, pláne ha nem 5-10 éves, hanem régi, szerintem ilyeneket el kell fogadni.

2023. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ezt írtam is, hogy egy régi háznál nem vethető az eladó szemére, de a fenti esetben 1-2 éves háztól van szó aminek szó szerint NINCS alapja.


#24: hát nagyon sajnálom az ismerősödet. Konkrétan bepalizták. Az építtető pedig tipikus.

2023. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!