Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 21 éves fiatalnak mi a jobb...

21 éves fiatalnak mi a jobb döntés? Albérlet élete végéig vagy lakás hitel 20 évig?

Figyelt kérdés
nov. 10. 19:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Utóbbi, természetesen. Az albérletnél ott a rizikó, hogy költözni kell. Sajnos nálam is többször megesett, hogy családtag költözött be vagy csak simán el akarták adni. Egy idő után ez eléggé frusztráló.
nov. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Es mikor érdemes belevágni? Egyetem után vagy már egyetem alatt is érdemesebb albérlet helyett hitelt fizetni?
nov. 10. 19:24
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikortól van annyi jövedelmed, hogy a megélhetés mellett a részleteket is tudd fizetni
nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
te is optimista vagy
nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
25 millió hitelre vagy 200 lehet a részlet 20 évre.Nagy okosságnak tűnik.:D
nov. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Külföld... Ha van kis megtakarításod, akkor azt pár évre tedd állampapírba vagy kötvénybe, jó kamatok vannak. Közben pedig EU-s országban élj és ott vegyél ki albérletet. 10 év alatt eldől, hogy maradsz-e, ott hézasságot kötsz vagy hazaköltözöl. Addig összegyűjtesz elég pénzt önerőre+kis hitel elég lesz.
nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Az első időben bérlakás, amíg nem tudod, hogy hol fogsz hosszabb ideig lakni.

Amikor már tiszta a sor egy fiatalnál, hogy melyik településen él majd hosszabb ideig, évekig, mert stabil lett a munkahelye és össze tudott szedni akár családból is kölcsönbe önerőt, akkor lakást kell venni. Először kicsit, nem túl szépet, távolabb a jó közlekedéstől, központtól - azaz olcsóbbat, majd pár év múlva érdemes becserélni másikra, azaz eladni és a hitelt egy másik, jobb, nagyobb, kedvezőbb fekvésű lakásra átvinni.

Gondolj bele abba, hogy melyik a jobb neked: ha havonta fizetsz bérleti díjat valaki másnak és neki lesz belőle haszna, esetleg vesz rajta egy második lakást magának amit kiadhat, de neked 20-30 év után sem lesz lakásod - vagy fizeted a törlesztőrészletet a banknak és egy idő után kifizetted a hiteledet és a lakás a tied lesz?

Egyszerűbben: mi a jobb, ha másnak veszel kakást 20 év alatt vagy magadnak?

Barátainknak így lett nagyobb lakásuk, hogy a kisebbet kiadták bérlőknek és vettek egy nagyobbat, a hiteleket meg fizette helyettük a kisebb lakás bérlője, mert a bérleti díj annyi volt, hogy az majdnem fedezte a hitel törlesztőjét. Aztán a hitel 15 év alatt letelt és most van 2 lakásuk, a bérlőjüknek meg egy sem. Na, kinek volt ez jobb?

nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Egyetem után kapasbol hogy szeretnél lakashitelt? Netán ha adnak otthonról pénzt kezdeshez oké. Egy panel is 35-40 Misi Budapesten vagy az ország jobb részein. Ahhoz kell ám önrész is ami mellé a bank hitelt ad. És, hogy akkora legyen a törlesztő hogy fizetni is tudja az átlag, sztem a harmadát legalabb le is kellene tudni rakni. Egy panelnál az lehet akár 15 millió önrész meg 20-25 hitel. Az egyetem után hitelt veszek fel pénz nélkül az álmodozás
nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyenek az anyagi lehetőségeid.

Könnyű rávágni, hogy vegyél lakást, mert az hosszútávon jobb. De ha a szülők nem tudják lerakni az önerőt és nem tudják fizetni helyetted a törlesztőt egyetem alatt, és olyan szakot válaszottál, amiből utána nem tudsz megélni törlesztő mellett, akkor hiába lenne kívánatos a saját lakás.

nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9 Igazad van, de nem ez volt a kérdés.
nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!