Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az újabb építésű lakások...

Az újabb építésű lakások jobbak is?

Figyelt kérdés
Budapesten élek, régi építésű házban vettem lakást pár éve. Szeretnék nagyobba költözni (majd, ha kicsit rendeződnek a kamatok) és 2000 után épült házakban található lakásokat nézegetek. Az én fejemben az van, hogy modernebbek, nem lettek még 20x felújítva (mint egy átlagos századfordulós ház) és praktikusabb elrendezésűek is. Vagy teljesen felesleges és indokolatlan ez az "újabb építésű" mániám és egy századfordulós ház is simán fel tudja velük venni a versenyt?
nov. 23. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Ez felesleges hiszti. Én például egy 1964-es építésű társasházban lakom, Budapesten.
nov. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem hisztizik, kerdeztem
nov. 23. 16:38
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Kinek ez, kinek az. Mindennek van előnye-hátránya. Van aki szereti a modernet, van aki meg a klasszikusat.

Én magam részéről egyébként azt gondolom, vannak sokkal fontosabb kérdések is mint a ház építési éve.

nov. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Kitana. ***** válasza:
79%

Nekem jobban bejött, hogy semmit nem kell újítani, csak bebútorozni. Persze van, ami nem kifejezetten az én ízlésem, nem én választottam a burkolatokat, ajtókat, de konkrét baj nincs velük, jól néznek ki, nem érzem a kényszert, hogy fel akarjam kompletten újítani a lakást. Klímának minden eleve ki volt építve.

Az elrendezés szerintem teljesen lakásfüggő, mindegy, mikor épült, régiek és újak között is van mindenféle.

Ami még pozitív, az a normális, modern, tágas lift. Nincsenek rovarok, normális a lakóközösség, kb 90%-ban fiatalok, családok, semmi balhés arc. Kulturáltabb az egész, nem omladozik. Bár nekem pont jobban bejönnek a régi belvárosi társasházak, csak olyanra pont nincs pénzem, ami rendesen fel van újítva, jó környéken van, erkélyes jó kilátással, stb, ez is 3x annyit ér már, mint amikor meg lett véve, de olyanhoz kevés lenne így is :D

nov. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Kisebb belmagasság, vékonyabb falak, magasabb négyzetméter ár. Ezek alapján döntse el mindenki maga.
nov. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Covid óta épültet nem vennék, ha tehetem. Nem volt anyag az építkezésekhez. A többi rendben lehet, a 90-es építésűek határesetek felújítás tekintetében, azelőtt valószínűleg nem érdemes ha nincs felújítva vagy nem elég olcsó.
nov. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Több ilyen olyan tapasztalattal az új sokkal jobb, bár nem ez az egyetlen szempont. A régiben nekem a nagy belmagasság pont nem tetszik, nehezen szellőzik át, és persze igen, vagy már sokszor össze-vissza újítgatták. Ott is sok a leválasztott lakás áthallással, lerobant közös részek, közművek is öregek. Szerintem mindenkinek más a saját prioritásai szerint. Nekem fontos a használható méretű, jó fekvésű erkély, világosság, korszerűség pl. geotermikus fűtés/hűtés, jó szellőzőrendszer. Ezeket régiben nem találom meg. És amit írt is vki, eszembe se kell jutnia semmiféle felújításnak:)
nov. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Az áthallás sajnos nem a legjobb az új lakásokban, de 70m2 fűtési költsége a jó szigetelésnek köszönhetően 30e Ft -ra jön ki évente. Ezek alapján döntse el mindenki maga.
nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként nem feltétlen új lakásra gondolok (nem is tudnám megfizetni), hanem mondjuk a 2000 után épültekre.
nov. 24. 11:14
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Budán pl. egy csomó luxuslakás épült olyan paraméterekkel, hogy ez a kérdés értelmetlen is, mert ott nagyon kijön a különbség és 50-100 év építészeti haladása.

A pesti oldalon viszont nagyobb az esély a putri ingatlanokra - ahol olcsó volt a telekár oda a beruházó sem fog normális ingatlant terveztetni, hanem valami építési követelményeknek éppen csak megfelelő társasház kerül felhúzásra amire aztán rámarketingezik az aktuális piaci buzzwordöket, de ezek a lakások nyilván nem fogják felvenni a versenyt egy régi nagypolgári lakás színvonalával. Modernebbek, de nem jobbak, mert egy jó lakást egy szutyok környéken úgy sem venne meg senki.

nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!